Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα έχω μια απορθα αυτές τις μέρες σχετικά με το αν αξίζει να αλλαξβ την gigabyte r9 280x με μια gtx 770 oc.ο λόγος είναι οι drivers που κάποιες φορές (2-3)κρασαραν!το pc είναι μόνο για gaming.τα specs είναι case haf 932 advance.Mobo asrock 990fxa extreme 3 CPU fx 8320 4.00ghz,hydro corsair h60,PSU ax 850w corsair, 16g ram 1600 vengeance,SSD 830 128g Samsung,monitor Philips 24 2ms 1080p

Με τίποτα! Δεν θα κερδίσεις τίποτα σε επιδόσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας!

Έχω ένα Cerberus από το Πλαίσιο που το έφτιαξα το 2010 για gaming. Η κάρτα γραφικών που έχει είναι η ATI HD 6850 1 GB. Ίσως κάνω λάθος, αλλά η συγκεκριμένη κάρτα  δεν είναι και τόσο συμβατή με αρκετά από τα παιχνίδια που έχω. Διότι παρατηρω ότι πολλά από τα παιχνίδια που είναι προβληματικά, ή και δεν παίζουν και καθόλου με την Sapphire, αν τα βάλω στο λάπτοπ παίζουν με την απλή NVidia 410Μ. Σέρνονται μεν, αλλά παίζουν. Σκέφτομαι λοιπόν να την αντικαταστήσω με μια NVidia. Ποιό μοντέλο θα με συμβουλεύατε να βάλω σε αυτές περίπου τις επιδόσεις που έχει η 6850; Μαλλον σε αυτές και λίγο καλύτερες μιας και θα μπω στα έξοδα να αλλάξω κάρτα, καλό είναι να είναι και ισχυρότερη γενικώς.

 

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του υπολογιστή είναι τα εξής:

Επεξεργαστής: Intel Core i5-750 2.66 GHz

Μνήμη: 4GB DDR3 1600 MHZ

Σκληρός δίσκος: 1ΤΒ SATA II 7200 rpm

Λειτουργικό σύστημα: Windows 7 Home Premium 64bit.

Τροφοδοτικό:200-240V 5A, Συχνότητα: 50-60Ηz.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από Konstantinos1974
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κάποια ασυμβατότητα η 6850 φίλε,κάτι άλλο είναι.

Ναι όντως μπορεί να είναι κάτι αλλο, όπως ο τετραπύρηνος επεξεργαστης, πολλά παιχνίδια, παλιά κυρίως παίζουν καλύτερα με ένα πυρήνα μόνο τικαρισμένο. Ανεξαρτήτως αυτού, η αντίστοιχη και λίγο καλύτερη σε δυνατόττες κάρτα γραφικών σε NVidia ποια θα λέγατε ότι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδιά .βρήκα ένα παιδί από το insomnia που μου δίνει στα 300 ευρώ την r9 290 reference design και θα ήθελα να ρωτήσω ότι αν πάω σε λίγο καιρό σε crossfire 1.αν θα δω πολλά fps στα games σε ultra σε 1080p και 2 οποιος ξέρει να μου πει στο mining αν θα είναι καλές και 3 τι θερμοκρασίες θα ανεβάζουν?(θυμίζω θα είναι reference).   στο ebay είδα polels φτηνές 7990,αξίζει να χτυπήσω καμια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

η αντίστοιχη και λίγο καλύτερη σε δυνατόττες κάρτα γραφικών σε NVidia ποια θα λέγατε ότι είναι;

Iσοδύναμη: GeForce GTX560

Λίγο καλύτερη: GeForce GTX560Ti (άμεσα συγκρίσημη με την HD6870)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξιζει λετε να δωσω μια 6850 Σαφαϊρ Τοξικ αψογη εκτος εγγυησης για μια 650 ti Gigabyte OC εντος εγγυησης?

Aν είναι αυτή η Gigabyte http://www.e-shop.gr/product?id=PER.516471 κατά τη γνώμη μου ΝΑΙ, εγώ θα την άλλαζα αν βέβαια γνώριζα σίγουρα από ποιόν και πως είναι χρησιμοποιημένη ...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/3569485/Asus-GeForce-GTX760-2GB-DirectCU-II-OC.html άνοιξα το κουτί και το τροφοδοτικό έλεγε 500 watt.

Αρα είμαι κομπλέ σωστα;

 

΄Οχι απαραίτητα αν τον κατασκευαστή τον ξέρει μόνο ο εισαγωγέας του τροφοδοτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να είμαι ειλικρινής δεν συγράτησα την μάρκα αλλά νομίζω από Α άρχιζε :) Τέσπα το pc μου το είχε κάνει άτομο εμπιστοσύνης οπότε δεν νομίζω να έβαλε ό,τι νάνε. + ότι το έχω 4 χρόνια και δεν έχει κάνει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...