Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια προτινεις για καλυτερη σε αυτα τα λεφτα????.....οπως γραφω πιο πανω αυτο που ζηταω ειναι στα 300 ευρω να ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και να μην το μετανιωσω με τιποτα.....απλα θα με ενδιεφερε κιολας να εχει η καρτα που θα παρω χαμηλες θερμοκρασιες και να ειναι αθορυβη.....

 

 

πραγματικα εχω μπερδεφτη γιατι ακουω απο απειρους οτι οι 770 ειναι πιο ησυχη, εχει χαμηλοτερες θερμοκρασιες και πολλοι οτι ειναι και πιο γρηγορη....

τωρα τα games που θα παιζω ειναι ολοι οι τελευταιοι τιτλοι που εχουν βγει και που προκειτε να βγουν και θελω να τα παιζω ολα στο τερμα στο ultra!

η οθονη που θα παρω ειναι αυτη εδω αν παιζει ρολο στην ολοι συζητηση http://www.skroutz.gr/s/3908645/Dell-P2414H.html?keyphrase=Dell+P2414H

Στα χρηματα αυτα και οι 2 καρτες ειναι οτι το καλυτερο υπαρχει,και σε γενικες γραμμες να ξερεις οτι ειδικα για την αναλυση που θα παιζεις(δηλαδη 1080p) το ιδιο αποδιδουν πανω κατω σε αλλο παιχνιδι αποδιδει λιγο καλυτερα η μια σε αλλο η αλλη. ενα + ειναι βεβαια το αν μια καρτα δινει μαζι και δωρεαν παιχνιδια ή αν ειναι πιο φθηνη απο την αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα χρηματα αυτα και οι 2 καρτες ειναι οτι το καλυτερο υπαρχει,και σε γενικες γραμμες να ξερεις οτι ειδικα για την αναλυση που θα παιζεις(δηλαδη 1080p) το ιδιο αποδιδουν πανω κατω σε αλλο παιχνιδι αποδιδει λιγο καλυτερα η μια σε αλλο η αλλη. ενα + ειναι βεβαια το αν μια καρτα δινει μαζι και δωρεαν παιχνιδια ή αν ειναι πιο φθηνη απο την αλλη.

ποια μου προτινεις δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/4023698/Asus-Radeon-R9-280X-3GB-DirectCU-II.htmlστα 270ευρω που ειναι φθηνοτερη απο την αντιστοιχη 770.

290 ουσιαστικα γιατι το κοντινοτερο σε μενα ειναι το msystems αλλιως με τα μεταφορικα το ιδιο παει παλι 290....

περαν αυτου ομως, το οτι δεν ειναι overclocked δεν ειναι χειροτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω επίσης ότι και έγω χρόνια είχα nvidia και με απογοητευσε τελευταια με τους drivers απο την σειρα 314 και πάνω όλοι μα όλοι ειναι προβλημματικοί, και δεν έχω μόνο έγω το πρόβλημμα αλλά και άλλοι φίλοι μου που έχουν nvidia, δεν κατηγωρο την εταιρεία όπως είπα είχα πολλά χρόνια nvidia αλλά τωρα με τους οδηγούς υπάρχει αυτο το θέμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ εδώ και τέσσερα χρόνια μία Radeon 4670 η οποία παραδίδει πνεύμα σιγά σιγά με απανωτά μυστηριώδη black screen, μάλλον λόγω υπερθέρμανσης σε άκυρες φάσεις όταν παίζω games. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά με αυτά που έπαιζα οπότε θέλω απλά να την αντικαταστήσω με κάτι έως 100 ευρώ. Σκεφτόμουνα κάτι σε Sapphire R7 250. Να το επιχειρήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ εδώ και τέσσερα χρόνια μία Radeon 4670 η οποία παραδίδει πνεύμα σιγά σιγά με απανωτά μυστηριώδη black screen, μάλλον λόγω υπερθέρμανσης σε άκυρες φάσεις όταν παίζω games. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά με αυτά που έπαιζα οπότε θέλω απλά να την αντικαταστήσω με κάτι έως 100 ευρώ. Σκεφτόμουνα κάτι σε Sapphire R7 250. Να το επιχειρήσω?

εφοσον το budget σου ειναι 100 ευρω καλυτερα παρε μια 7770 ή βαλε ακομα 10 και τραβα σε 260χ που ειναι αρκετα πιο ισχυρη,Κατι αλλο , γιατι ακυρωνωνται οι απαντησεις που δινω στα αλλα παιδια? Ειμαι τοσο λαθος ή ειναι κατι απο αυτα που γραφω προσβλητικο?Να βοηθησω θελω ο χριστιανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 τα ιδια ειναι απλα η Asus δινει 3 χρονια εγγυηση ενω η Sapphire 2. Επισης να ρωτησεις απο οποιο καταστημα αγορασεις για τα δωρεαν παιχνιδια οπως φενεται και στο site του Πλαισιου για την παραπανω Sapphire.

 

Χρησιμοποιώ εδώ και τέσσερα χρόνια μία Radeon 4670 η οποία παραδίδει πνεύμα σιγά σιγά με απανωτά μυστηριώδη black screen, μάλλον λόγω υπερθέρμανσης σε άκυρες φάσεις όταν παίζω games. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά με αυτά που έπαιζα οπότε θέλω απλά να την αντικαταστήσω με κάτι έως 100 ευρώ. Σκεφτόμουνα κάτι σε Sapphire R7 250. Να το επιχειρήσω?

Και εγω θα ελεγα να πας στην R7 260x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σωστος σε οτι αφορα το 200Ε budget. Ομως το παιδι εδω δινει 300 οποτε καλυτερα να επιλεξει αναμεσα σε 280χ και 770. Πολυ καλες υλπποιησεις εχει κανει η EVGA, ASUS,GIGABYTE ,MSI,GAINWARD,PALIT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σωστος σε οτι αφορα το 200Ε budget. Ομως το παιδι εδω δινει 300 οποτε καλυτερα να επιλεξει αναμεσα σε 280χ και 770. Πολυ καλες υλπποιησεις εχει κανει η EVGA, ASUS,GIGABYTE ,MSI,GAINWARD,PALIT

Προφανως και ρωταει ποια απο τις 2 καρτες ειναι καλυτερη για προσωπικη του αγορα και οχι σαν προτασεις σε αλλο ενδιαφερομενο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για αυτή εδώ; 

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.513639

 

Πολύ καλή στα λεφτά της.

 

@giorgos935 δες αυτήν http://www.skroutz.gr/s/4023690/Gigabyte-Radeon-R9-280X-3GB-WindForce-3X-OC.html

 

 

@stevebcgp 250X ή αν ανέβεις λίγο 260Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον το budget σου ειναι 100 ευρω καλυτερα παρε μια 7770 ή βαλε ακομα 10 και τραβα σε 260χ που ειναι αρκετα πιο ισχυρη,Κατι αλλο , γιατι ακυρωνωνται οι απαντησεις που δινω στα αλλα παιδια? Ειμαι τοσο λαθος ή ειναι κατι απο αυτα που γραφω προσβλητικο?Να βοηθησω θελω ο χριστιανος

 

Σβήστηκαν για κάποιο λόγο άλλες συμμετοχές στις οποίες απαντούσες. Σε αυτές τις περιπτώσεις μπορείς να μας ρωτήσεις μέσω PM γιατί συντονιστικές αποφάσεις βάση κανονισμών δεν συζητιούνται δημόσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη μπερδευτικα λιγο τελικα ποια να παρω θα εχω προβλημα χωρις o/c ?

θα τρως μια τρικλοποδια χωρις oc. οι καρτες ειναι πολυ δυνατες. δεν θα εχεις μεγαλο προβλημα απλα δεν θα μπορεσεις να δεις ολη την δυναμη της καρτας.

 

εδω τα παιδια με βοηθησαν πολυ να στησω το συστημα της υπογραφης μου. οτι σου λενε ειναι οι καλυτερες γνωμες που μπορεις να παρεις για να εισαι ευχαριστημενος. 

 

Υ.Γ μην ακους πωλητες καταστηματων. εμενα μου πασαρανε με E5700 cpu την r9270x xaxaxaxa οχι οτι με χαλασε απλα αλλαξα ολο το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...