Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξιζει λετε να δωσω μια 6850 Σαφαϊρ Τοξικ αψογη εκτος εγγυησης για μια 650 ti Gigabyte OC εντος εγγυησης?

 

Όχι.

 

 

@Q_Q Δες ποιό είναι το μοντέλο του.Βγάλτο μια photo ή γραφ'το κάπου και πες το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξιζει λετε να δωσω μια 6850 Σαφαϊρ Τοξικ αψογη εκτος εγγυησης για μια 650 ti Gigabyte OC εντος εγγυησης?

 

Δε ξέρω γιατί λένε οι υπόλοιποι όχι.Εγώ θα την άλλαζα πάντως.Στα benchmarks βλέπω οτι είναι μπροστά η 650 ti (εκτός και αν κάνει τόσο μεγάλη διαφορά το oc της saphire) και έχει και εγγύηση.Πιστεύω οτι αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gtx 770 vs r9 280x
 

Καλησπερα, ενιδαφερομαι για καρτα γραφικων μεχρι 300 ευρώ! θελω το καλυτερο σε αυτα τα χρηματα...
θέλω χαμηλες θερμοκρασιες και οσο γινεται αθορυβη γιατι το συστημα μου θελω να μην κανει θορυβο...

εχω για cpu i5 4670k, τροφοδοτικο corsair rm 750....
ποια να προτιμησω με αυτα που ζηταω γιατι εχω μπερδεφτη με οσα εχω διαβασει.

λογικα και οι δυο πανω κατω ουσιαστικα το ιδιο ειναι αλλά μιας και κοστιζουν το ιδιο και δινω και τοσα λεφτα θα ηθελα το οτι καλυτερο!!!! περιμενω γνωμες, ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά έχω το σύστημα της υπογραφής μου,θα ήθελα να αλλάξω κάρτα έχω την ati 4870

 

βρήκα αυτή είναι καλή? http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-R9-270X-4GD5-DX-Boost-OC-11217-04-20G.htm 

παίζω σε ανάλυση λόγο οθόνης 1920 χ 1080 και  σύνδεση σε 42 οθόνη για game και full ταινίες .βασικά θα έχω πρόβλημα θα βγάζει την απόδοση που πρέπει η κάρτα  γιατί το pc είναι παλιό αλλά αντέχει ακόμα

(θα μπουν άλλα 2 ή 4 gb μνήμης θα μου δώσει γνωστός)

ποσό που διαθέτω μέχρι 250 πιστεύω είναι καλά

(αναβάθμιση ολική πιστεύω μέσα Οκτωβρίου με Νοέμβριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου , θα σου μιλησω τοσο εμπειρικα οσο και με αριθμους. Αρχικα, αν παιζεις σε 1080p monitor , τοτε τραβα για 770 δαγκωτο. Θα σε καλυψει πληρως χωρις να χρειαστει να κατεβασεις κατι στα γραφικα σε ολα τα παιχνιδια. Γενικοτερα να ξερεις , η 770 ειναι πιο γρηγορη στα πιο πολλα παιχνιδια απο την 280χ , απλα σε μεγαλες αναλυσεις θα σε βοηθησει η παραπανω η μεγαλυτερη ραμ(παρεπιπτωντως αμα εισαι φανατικος του bf4 τοτε ειναι η 280χ μια πολυ καλη επιλογη μιας και υποστηριζει mantle που θα δωσει καλυτερες αποδοσεις απο τη 770 στο bf). Τωρα ακομα , η 770 ειναι λιγοτερο απαιτητικη απο την 280χ σε οτι αφορα τροφοδοσια(που παει να πει οτι το ρμ το 750 θα σε βγαλει στο οριο να κανεις sli την καρτα ενω για την 280χ το βρισκω αρκετα χλωμο., και εχει γενικοτερα καλυτερες θερμοκρασιες παραμενοντας πολυ ησυχες. Εγω προσωπικα εχω την 770 gainward phantom se 1080p monitor και εχω τερματισει metro last light & crysis 3 se very high γραφικα με 50-60 fps. Ελπιζω να σε βοηθησα αρκετα να επιλεξεις. Προσωπικα δεν εχω κανενα παραπονο και σου συστηνω την 770 ανεπιφυλακτα μιας και τα drivers της και το geforce experience ειναι τα κορυφαια προγραμματα gpu αυτην την στιγμη. Αν καποιο μελος του φορουμ διακρινει καποιο λαθος στο σχολιο μου ας το αναφερει , ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάρτες ειναι ισοδυναμες.

 

Και η Amd ειναι κρυα κάρτα.

 

Ατου της amd ειναι η παραπάνω VRam, και να μην την υποτιμάς καθόλου.

 

Οσο για το τροφοδοτικό, ένα ποιοτικο 550αρι ειναι αρκετο. 750άρι τροφοδοτικό σηκωνει και δευτερη άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις καλύτερη,πιο γρήγορη (σε DX) υλοποίηση 280Χ στα ίδια ή και λιγότερα λεφτά με 3gb vram και έχεις και το Mantle για παραπάνω επιδόσεις.Αναλόγως από που θα τη πάρεις παίρνεις δώρο και 3 παιχνίδια http://www.anandtech.com/show/7951/amd-announces-refresh-of-never-settle-forever-program

 

Οι θερμοκρασίες και ο θόρυβος είναι θέμα υλοποιήσης και για τις δύο.

 

Ποιοτικό 750ρι σηκώνει και 2η κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις καλύτερη,πιο γρήγορη (σε DX) υλοποίηση 280Χ στα ίδια ή και λιγότερα λεφτά με 3gb vram και έχεις και το Mantle για παραπάνω επιδόσεις.Αναλόγως από που θα τη πάρεις παίρνεις δώρο και 3 παιχνίδια http://www.anandtech.com/show/7951/amd-announces-refresh-of-never-settle-forever-program

 

Οι θερμοκρασίες και ο θόρυβος είναι θέμα υλοποιήσης και για τις δύο.

 

Ποιοτικό 750ρι σηκώνει και 2η κάρτα.

 

ποια προτινεις για καλυτερη σε αυτα τα λεφτα????.....οπως γραφω πιο πανω αυτο που ζηταω ειναι στα 300 ευρω να ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και να μην το μετανιωσω με τιποτα.....απλα θα με ενδιεφερε κιολας να εχει η καρτα που θα παρω χαμηλες θερμοκρασιες και να ειναι αθορυβη.....

Οι κάρτες ειναι ισοδυναμες.

 

Και η Amd ειναι κρυα κάρτα.

 

Ατου της amd ειναι η παραπάνω VRam, και να μην την υποτιμάς καθόλου.

 

Οσο για το τροφοδοτικό, ένα ποιοτικο 550αρι ειναι αρκετο. 750άρι τροφοδοτικό σηκωνει και δευτερη άνετα.

 

 

Καλησπερα φιλε μου , θα σου μιλησω τοσο εμπειρικα οσο και με αριθμους. Αρχικα, αν παιζεις σε 1080p monitor , τοτε τραβα για 770 δαγκωτο. Θα σε καλυψει πληρως χωρις να χρειαστει να κατεβασεις κατι στα γραφικα σε ολα τα παιχνιδια. Γενικοτερα να ξερεις , η 770 ειναι πιο γρηγορη στα πιο πολλα παιχνιδια απο την 280χ , απλα σε μεγαλες αναλυσεις θα σε βοηθησει η παραπανω η μεγαλυτερη ραμ(παρεπιπτωντως αμα εισαι φανατικος του bf4 τοτε ειναι η 280χ μια πολυ καλη επιλογη μιας και υποστηριζει mantle που θα δωσει καλυτερες αποδοσεις απο τη 770 στο bf). Τωρα ακομα , η 770 ειναι λιγοτερο απαιτητικη απο την 280χ σε οτι αφορα τροφοδοσια(που παει να πει οτι το ρμ το 750 θα σε βγαλει στο οριο να κανεις sli την καρτα ενω για την 280χ το βρισκω αρκετα χλωμο., και εχει γενικοτερα καλυτερες θερμοκρασιες παραμενοντας πολυ ησυχες. Εγω προσωπικα εχω την 770 gainward phantom se 1080p monitor και εχω τερματισει metro last light & crysis 3 se very high γραφικα με 50-60 fps. Ελπιζω να σε βοηθησα αρκετα να επιλεξεις. Προσωπικα δεν εχω κανενα παραπονο και σου συστηνω την 770 ανεπιφυλακτα μιας και τα drivers της και το geforce experience ειναι τα κορυφαια προγραμματα gpu αυτην την στιγμη. Αν καποιο μελος του φορουμ διακρινει καποιο λαθος στο σχολιο μου ας το αναφερει , ευχαριστω

πραγματικα εχω μπερδεφτη γιατι ακουω απο απειρους οτι οι 770 ειναι πιο ησυχη, εχει χαμηλοτερες θερμοκρασιες και πολλοι οτι ειναι και πιο γρηγορη....

τωρα τα games που θα παιζω ειναι ολοι οι τελευταιοι τιτλοι που εχουν βγει και που προκειτε να βγουν και θελω να τα παιζω ολα στο τερμα στο ultra!

η οθονη που θα παρω ειναι αυτη εδω αν παιζει ρολο στην ολοι συζητηση http://www.skroutz.gr/s/3908645/Dell-P2414H.html?keyphrase=Dell+P2414H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...