Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τις εδωσε μου ειπε.... :cry:  :cry:

θα δω, μπορει να παρω την r9 290. τοσο χαλια πια θα ειναι? απλα η διαφορα των 20 ευρω αξιζε...

εκτος αν περιμενω μεχρι να ερθω απο διακοπες μηπως εχει βγει τιποτα καλο για πουλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τις εδωσε μου ειπε.... :cry:  :cry:

θα δω, μπορει να παρω την r9 290. τοσο χαλια πια θα ειναι? απλα η διαφορα των 20 ευρω αξιζε...

εκτος αν περιμενω μεχρι να ερθω απο διακοπες μηπως εχει βγει τιποτα καλο για πουλημα...

 

Φυσικά και τις εδωσε. Τέτοιες ευκαιρίες σπάνια εμφανίζονται.Φυσικά πάντα με την προηπόθεση οτι είναι σε αριστη κατάσταση...

Η συγκεκριμένη κάρτα είναι στο skroutz στα 350+ ευρώ και στην δίνει στα 250 με εγγύηση απο απρίλιο-μαιο. Αντί να ρωτάς αν είναι καλύτερη απο 290 και για θερμοκρασίες επρεπε να την γραπώσεις χωρίς να πεις σε κανένα τίποτα.Δεν αποκλείεται οι αγοραστές να είδαν την αγγελία αυτή απο εσένα σε αυτή την ενότητα :P

 

Ποια διαφορά των 20 ευρώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα απο 250 ευρω η 970 σε 240 την 290 που δινει το αλλο παιδι εννοει...

 

Δεν είδα να γράφει για μεταχειρισμένη 290 και νόμιζα οτι ήθελε να την αγοράσει καινούρια. Νομίζω οτι μπορεί να βρεί μεταχ 290 και κάτω απο 240 ευρώ (πάντα με υπόλοιπο εγγύσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε βρισκονται 9 στις φορες reference και μια στις 10 απο εξωτερικο χωρις εγγυηση under 240 euro...η πιο φτηνη σημερα στα 320 και μεχρι προτεινως ηταν στα 295 η vtx


 

Καλημερα.Θα ηθελα γνωμες για αναθαθμιση καρτας.Το συστημα ειναι
 

AMD FX 9590
SABERTOOTH r2.0
2x8GB 1866 MHZ
 
Και υπαρχει budget 370-390

 

 

εισαι στην 290 τωρα?

σε τι οθονη βρισκεσαι?

δλδ αν εισαι στην 290 σημερα δεν ξερω αν θα δεις διαφορες πραγματικα με 290χ ή 970...καλυτερες προφανως αλλα...παντως οπως κι αν εχει στα λεφτα αυτα οι επιλογες ειναι η 970 και η 390

 

https://www.skroutz.gr/s/7073569/Gigabyte-Radeon-R9-390-8GB-WindForce-2X-GV-R939G1-GAMING-8GD.html

 

https://www.skroutz.gr/s/5610559/EVGA-GeForce-GTX970-4GB-Superclocked-ACX-2-0-04G-P4-2974-KR.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθονη ειναι 42LE4500. FullHD 100HZ.

 

Η καρτα εχει 97..κατι stock core clock....

H EVGA GTX970 εχει 112...κατι core clock δεν υπαρχει διαφορα?

 

Με ενδιεφερουν και μεταχειρισμενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα απο 250 ευρω η 970 σε 240 την 290 που δινει το αλλο παιδι εννοει...

 

 

αυτο εννοω  :-D  230 μου δινει την r9 290

εν τω μεταξυ μην νομιζεις οτι μιλαγαμε και δεκα ωρες. 3-4 μηνυματα ανταλαξαμε...

τεσπα . νομιζω οτι και η 290 για 1080 και με κανεναν καινουριο driver αν βγει (γιατι διαβαζω οτι σε μερικα παιχνιδια υπαρχει θεμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ JohnTheo29

 

Καταρχήν αυτή είναι τηλεόραση όχι οθόνη. Αν η κάρτα γραφικών σου δεν έχει πρόβλημα μείνε σε αυτή. Το να πάς σε r9 390 / gtx 970 δεν είναι αξιόλογη αναβάθμιση. Αν σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα το gaming και οχι μόνο θα έλεγα να ψάξεις καμία καλή οθόνη 25''-27'' τουλάχιστον στα 1440p και αργότερα ψάχνεις και για κάρτα γραφικών σε κανένα χρόνο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει προβλημα η καρτα γραφικων μια χαρα ειναι στην πενα...και με custom ψυξη 57C σε FULL LOAD.Απλα ηθελα το κατι παραπανω...η τηλεοραση θα αλλαξει σε κανα 2 μηνο για κατι καλυτερο...αλλα ειναι ξεχωριστο μπατζετ για εκεινη!!!Οποτε κοιταω καρτα τωρα στα 390 ευρω ταβανι και ας ειναι και μεταχειρισμενη (με εγγυηση φυσικα)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει προβλημα η καρτα γραφικων μια χαρα ειναι στην πενα...και με custom ψυξη 57C σε FULL LOAD.Απλα ηθελα το κατι παραπανω...η τηλεοραση θα αλλαξει σε κανα 2 μηνο για κατι καλυτερο...αλλα ειναι ξεχωριστο μπατζετ για εκεινη!!!Οποτε κοιταω καρτα τωρα στα 390 ευρω ταβανι και ας ειναι και μεταχειρισμενη (με εγγυηση φυσικα)!!!!

 

Δεν είναι θέμα αν το budget είναι ξεχωριστό. Απλά η άποψη μου είναι πρώτα να πάρεις την καινουρια οθόνη και μετά να κοιτάξεις σε καινούρια κάρτα γραφικών. Εγώ πάντως δεν θα πήγαινα απο 290 σε 390/970 οπως έγραψα και παραπάνω. Επίσης σε μεταχ. δεν ξερω απο αλλου αλλά εδώ στο insomnia στα 360-390 ευρώ ειδα κατι 970/780ti που δεν αξίζει τον κόπο. Αν θες οποσδήποτε κατι καλύτερο δες καμμία μεταχ. 290 στα 200 ευρώ να κάνεις CF αν το αντέχει το τροφοδοτικό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά . έχω την κάρτα της υπογραφής μου. Πιστεύεται ότι αξίζει ή αλλαγή σε 390χ ή δεν θα δω καμία διαφορά;

Υγ. Θα αλλαχτεί και η οθόνη με 1440

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά . έχω την κάρτα της υπογραφής μου. Πιστεύεται ότι αξίζει ή αλλαγή σε 390χ ή δεν θα δω καμία διαφορά;

Υγ. Θα αλλαχτεί και η οθόνη με 1440

 

Πιο πιθανο να δεις διαφορα... προς τα κατω. ;) Μην αλλαξεις gpu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...