Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-amd-radeon-r9-390-8gb-review

 

Δες το πινακακι για τα 1440p,ωστε να παρεις μια ιδεα. Οποτε η 390 ειναι μια χαρα καρτα, δλδ οποια και να διαλέξεις σε 970/390 ευχαριστημένος θα μεινεις σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

gtx 960/r9 380... πες μας τροφοδοτικο κ συστημα!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τροφοδοτικό είναι ένα  beQuiet 350W. Για το άμεσο μέλλον το σύστημα θα παίζει 1080p. Επεξεργαστή θα αποκτήσει έναν intro i5. Αποκλειστική χρήση internet και παιχνίδια.

 

Η βασική ερώτηση που θα έπρεπε μάλλον να ρωτήσω είναι αν αξίζει η αγορά κάρτας στα 200 euro. Τώρα έχει μία 6970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τροφοδοτικό είναι ένα  beQuiet 350W. Για το άμεσο μέλλον το σύστημα θα παίζει 1080p. Επεξεργαστή θα αποκτήσει έναν intro i5. Αποκλειστική χρήση internet και παιχνίδια.

 

Η βασική ερώτηση που θα έπρεπε μάλλον να ρωτήσω είναι αν αξίζει η αγορά κάρτας στα 200 euro. Τώρα έχει μία 6970.

το τροφοδοτικο την r9 380 δεν την αντεχει για την 960 δεν ειμαι σιγουρος!

δεν νμζ οτι αξιζει η αναβαθμιση απο την 6970!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-amd-radeon-r9-390-8gb-review

 

Δες το πινακακι για τα 1440p,ωστε να παρεις μια ιδεα. Οποτε η 390 ειναι μια χαρα καρτα, δλδ οποια και να διαλέξεις σε 970/390 ευχαριστημένος θα μεινεις σίγουρα.

 

Στο link νομίζω έχει μια gtx970 με stock ρολόγια.Μια oced υλοποίηση θα τα πηγαίνει αρκετά καλύτερα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τροφοδοτικό είναι ένα  beQuiet 350W. Για το άμεσο μέλλον το σύστημα θα παίζει 1080p. Επεξεργαστή θα αποκτήσει έναν intro i5. Αποκλειστική χρήση internet και παιχνίδια.

 

Η βασική ερώτηση που θα έπρεπε μάλλον να ρωτήσω είναι αν αξίζει η αγορά κάρτας στα 200 euro. Τώρα έχει μία 6970.

 

Δουλεύει μια 6970 πάνω σε 350w τροφοδοτικό?

 

Τέσπα, αν και τα be quiet psu είναι αρκετά ποιοτικά, 350w είναι οριακά ακόμα και για μια 960.Η 950, που ακούγεται ότι βγαίνει μέσα στον Αύγουστο, λογικά θα είναι ΟΚ αλλά δε ξέρω αν θα είναι σημαντικά καλύτερη απο την 6970 (αν υποθέσουμε ότι η τελευταία δουλεύει σωστά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τροφοδοτικό είναι ένα  beQuiet 350W. Για το άμεσο μέλλον το σύστημα θα παίζει 1080p. Επεξεργαστή θα αποκτήσει έναν intro i5. Αποκλειστική χρήση internet και παιχνίδια.

 

Η βασική ερώτηση που θα έπρεπε μάλλον να ρωτήσω είναι αν αξίζει η αγορά κάρτας στα 200 euro. Τώρα έχει μία 6970.

Εγω θα σου προτεινα παντως να την κρατησεις ειναι ακομη καλη καρτουλα αμα θες να δεις μεγαλη διαφορα γενικοτερα στις επιδοσεις θα σου προτεινα να πας σε κατι απο R9 290 ή GTX 970 και πανω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αγορα απο εναν φιλο μου ενα pc χωρις την καρτα γραφικων και τωρα θελω να παρω μια καινουργια.Ο επεξεργαστης ειναι ο Intel Core i5-760 http://ark.intel.com/products/48496/Intel-Core-i5-760-Processor-8M-Cache-2_80-GHz και μητρικη αυτην https://www.asus.com/us/Motherboards/P7P55DE/.Εχει 8 ram κι ενα 600w τροφοδοτικο.Το πηρα παρα πολυ φθηνο γιατι ο φιλος εκανε αναβαθμηση και τωρα ψαχνω για μια καρτα γραφικων.Η αναλυση που θα παιζω ειναι 1080p και σκεφτομαι να παρω την gtx 960.Θα ειναι ενταξει αυτη η καρτα με το υπολοιπο συστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κάνεις λίγη υπομονή να δεις η nano σε τι τιμή θα έρθει και πως θα αποδίδει?Προσωπικά δε περιμένω κάτι εντυπωσιακό αλλά η κυκλοφορία της είναι αρκετά κοντά (μέσα στον Αύγουστο) οπότε αν δε το βιάζεσαι ίσως αξίζει να περιμένεις.

 

Κατά τα άλλα θεωρώ την 970 το καλύτερο vfm αυτή τη στιγμή.Η 390, στην ίδια τιμή με την 970, δε προσφέρει κάτι σημαντικά καλύτερο και έχει μεγαλύτερη κατανάλωση και χειρότερους drivers.

Η 390, σε αναλυσεις μεγαλυτερες απο 1080p, προσφερει πολλα περισσοτερα απο μια 970.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι έχω δει (πχ εδώ) μια καλή έκδοση της 970 με ρολόγια στα 1200-1300Mhz (και πολλές φτάνουν πιο ψηλά) δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τις επιδόσεις μια 390 και ταυτόχρονα καταναλώνει λιγότερο ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο link νομίζω έχει μια gtx970 με stock ρολόγια.Μια oced υλοποίηση θα τα πηγαίνει αρκετά καλύτερα.

 

 

Δουλεύει μια 6970 πάνω σε 350w τροφοδοτικό?

 

Τέσπα, αν και τα be quiet psu είναι αρκετά ποιοτικά, 350w είναι οριακά ακόμα και για μια 960.Η 950, που ακούγεται ότι βγαίνει μέσα στον Αύγουστο, λογικά θα είναι ΟΚ αλλά δε ξέρω αν θα είναι σημαντικά καλύτερη απο την 6970 (αν υποθέσουμε ότι η τελευταία δουλεύει σωστά).

Well,η 970 που δοκιμαστηκε ηταν η Msi 970 4G Gaming,το γραφουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well,η 970 που δοκιμαστηκε ηταν η Msi 970 4G Gaming,το γραφουν :P

 

Νομίζω κατάλαβες λάθος.

 

 

The Nvidia card basically comes in virtually every shape and size available - the model we use is a tiny Zotac version. That product has a miniscule factory overclock (+25MHz to the core), but is more notable for its diminutive dimensions, allowing it to fit inside most of the mini-ITX gaming cases available. We've also had hands-on experience of the MSI Gaming 4G model - very much a standard size GPU, but with the overclocking headroom available to let the product trade blows with a GTX 980, something that the R9 390 is unlikely to be capable of in the majority of games.

 

Όχι ακριβώς stock συχνότητες αλλά 25mhz δεν είναι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λάθος κατάλαβα,δεν είναι η Msi. 

 

Ts ιδιες  επιδόσεις έχουν :

perfrel_2560.gif

 

Απο μενα το +1 ψήφο θα το πάρει η 970 λογο καθαρά οτι θα παιζεις περισσότερο Mmos παρα uber βαρια παιχνίδια ωστε να χρειαστούν τα 8gb της 390,εαν ποτε χρειαστούν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπω η διαφορά 390χ με 980 ειναι ένα 4%; Η διαφορά στα λεφτά ειναι 30-40Ευρο πιο ακριβή η nvidia .... Άρα για gaming 1440p αξίζει μελλοντικό sli 970 η 390 ... Όπως το βλέπω εγω ... Μιλάμε για ultra settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...