Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι η ψήκτρα της reference έκδοσης δημιουργεί πολλά προβλήματα, δε ξέρω αν αξίζει στα 200€. Αν μπορείς να συμβιβαστείς με το θόρυβο (πολύ θόρυβο όμως) και τις υψηλές θερμοκρασίες τότε ΟΚ.Αν όχι, κοίτα αλλού.

 

Το τροφοδοτικό αν είναι επώνυμο τότε λογικά επαρκεί.Αν όχι, καλό θα ήταν να το αλλάξεις όποια κάρτα και αν βάλεις πάνω.

 

θα δω πιο μοντελο ειναι και θα ενημερωσω!

τροφοδοτικο ειναι αυτο Link.png Site: CORSAIREnthusiast Series TX650 V2 - 650 W

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα θέλω μια κάρτα γραφικών στα ~200 ευρώ  και με μια γρήγορη μάτια που έχω ριξει  εχω δει τις Gtx960 και  R9 380 σε αυτά τα χρήματα.Ποια είναι η γνώμη σας απο αυτες τις 2 ή όποια άλλη θεωρείται ανώτερη  χωρις να ξεφυγει πολυ το badget?

 

Psu: Thermaltake  SE 630w

Cpu: AMD FX-8320

Ram: Kingston Hyperx Beast 1866mhz 8gb

Motherboard: Gigabyte GA-970A-Ud3P

Monitor ειναι η επομενη κίνηση  μολις κλεισω και με την καρτα γραφικών απλα υπαρχει ηδη ενα παλιο και θα γινει ετσι για λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η R9 380 είναι λιιιγο καλύτερη, οποτε εγω θα πρότεινα αυτην https://www.skroutz.gr/s/7092748/MSI-Radeon-R9-380-2GB-Gaming-R9-380-GAMING-2G.html

 

Αντίστοιχα μια καλη 960 ειναι αυτη https://www.skroutz.gr/s/6165125/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-WindForce-2X-OC-GV-N960WF2OC-2GD.html

 

 

Ορίστε και συγκριτικο μεταξύ τους:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και παλι!

δεν ξερω αν ειναι offtopic αλλα θα ηθελα να μου προτεινετε αν ξερετε κανενα αξιοπιστο site απο εξω που να μπορω να αγορασω αν βρω φθηνοτερα καμια καρτα γραφικων γιατι απο τις αγγελιες ακομα δεν βρισκω κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας πολυ γενικά και αόριστα. Δεν βρίσκεις απο αγγελίες και περιμένεις να βρεις κατι φθηνότερα απεξω? Απο οσο ξέρω εγω, δεν παίζει κανα site που να αξίζει διότι και φθηνότερα να βρεις, με τα μεταφορικά θα έρχεται οσο θα βρίσκεις στην Ελλάδα οποτε.. Σε ποιο εύρος τιμής ψάχνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωταω για εξωτερικο επειδη δεν εχω δει καθολου τιμες. και λεω να δω μηπως αξιζει τιποτα. εννοειται οτι δεν τρεφω πολλες ελπιδες γιατι απο σκρουτζ λογικα θα ειναι μια η αλλη ή φθηνοτερα αλλα για να εξαντλησω τις πιθανοτητες. 

τιμη 200-250. για κατι παραπανω το βλεπουμε αλλα πολυ δυσκολα γιατι θα αλλαξω και cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα το σύστημα αποτελείται από

I5 4690k

Asus maximus vii hero

Avga supernova 850w

Corsair h105

Corsair vengeance 8gb 1600

Wd caviar blue 1tb

Wd caviar black 1tb

Samsung evo 850 120gb μόνο για τα windows

Τι κάρτα γραφικών να πάρω για όλα τα καινούργια παιχνίδια που βγαίνουν ;; οθόνη τώρα είναι σε 1080 αλλά σκεφτόμουν αργότερα μήπως πήγαινα σε 1440 αξίζει;; r9 390,από msi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα το σύστημα αποτελείται από

I5 4690k

Asus maximus vii hero

Avga supernova 850w

Corsair h105

Corsair vengeance 8gb 1600

Wd caviar blue 1tb

Wd caviar black 1tb

Samsung evo 850 120gb μόνο για τα windows

Τι κάρτα γραφικών να πάρω για όλα τα καινούργια παιχνίδια που βγαίνουν ;; οθόνη τώρα είναι σε 1080 αλλά σκεφτόμουν αργότερα μήπως πήγαινα σε 1440 αξίζει;; r9 390,από msi;

Η AMD r9 390 είναι πολύ καλή επιλογή ακόμα και για 1440p με κάποιες μικρές παραχωρήσεις στα γραφικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η R9 380 είναι λιιιγο καλύτερη, οποτε εγω θα πρότεινα αυτην https://www.skroutz.gr/s/7092748/MSI-Radeon-R9-380-2GB-Gaming-R9-380-GAMING-2G.html

 

Αντίστοιχα μια καλη 960 ειναι αυτη https://www.skroutz.gr/s/6165125/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-WindForce-2X-OC-GV-N960WF2OC-2GD.html

 

 

Ορίστε και συγκριτικο μεταξύ τους:

 

 

Οποτε να παω σε r9 380  η να κοιταγα γενικως κατι αλλο κοντα σε αυτα τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορα έχει το 1080 με το 1440 και τα δυο σε wide ποια είναι η κάυτερη Επιλογή για παιχνίδια πχ far cry 4

Η καλυτερη επιλογη εξαρταται απο το συστημα σου. Η διαφορα ειναι στον αριθμο τον pixels. Αν δεν εχεις δυνατο συστημα πηγαινε για 1080p. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορα έχει το 1080 με το 1440 και τα δυο σε wide ποια είναι η κάυτερη Επιλογή για παιχνίδια πχ far cry 4

Έχει περισσότερα pixel που σημαίνει καλύτερη ευκρίνεια της εικόνας , στα παιχνίδια δεν θα χρειάζεται να βάλεις πολλά φίλτρα όπως πχ. anti-aliasing επειδή θα σε καλύπτουν τα περισσότερα pixel .  Αλλά έχουν και αυξημένο κόστος σε σχέση με τις 1080p οθόνες και σίγουρα πρέπει να πάρεις 27'' επειδή σε μικρότερη ανάλυση θα φαίνονται πολύ μικρά τα γράμματα και θα σε κουράσει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμουσα σε καινουρια καρτα καλυτερα δεν θελω να το ρισκαρω για μεταχειρα.Αξιζει καλυτερα R9 280 h R9 380? αλλιως μετα σε κατι καλυτερο θα πηγαινα εδω δλδ http://www.skroutz.gr/s/4237565/MSI-Radeon-R9-280X-3GB-Gaming-R9-280X-GAMING-3G.html?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...