Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω και εμενα το διλημμα μου αυτο ειναι λογω αυτων των + που εχει σαν πιο καινουρια η 380 απλα επειδη δεν ειναι για μενα και τα λεφτα ειναι περιορισμενα  στα 200 αρχικα αντε 230 που βγαινουν  οι 380-280 απλα κολλησα στην μνημη που ειναι στα 2gb(380),γι'αυτο  ελεγα για την 280 που ειναι στα 3gb.

Οι κάρτες αυτές περιορίζονται πρωτα απο τον πυρήνα, όχι από την διαθέσιμη μνήμη, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Μπορεί σε λίγα παιχνίδια η 280 να αποδίδει λίγο καλύτερα λόγω της παραπάνω μνήμης, αλλά η 380 αποδίδει καλυτερα στην πλειοψηφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.insomnia.gr/topic/515009-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%83-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD/

 

Προσωπικη αποψη, κοιτας αγγελιες για καποια μεταχειρισμενη εδω στο insomnia, αλλιως ανοιγεις σκρουτζ και παιρνεις καποια απο τις πρωτες πρωτες των 30 ευρω που θα σου βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν εχω ιδεα τι αξιζει να διαλεξω και δεν ξερω απο αγγελιες ποιες ειναι value for money

 

τωρα μια των 30 ευρω θα με καλυψει? μπορω να ανεβω πιο πανω το θεμα ειναι να αξιζει και κατι και οχι να σερνομαι σε γραφικα γιαυτο θελω την βοηθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry δεν ειδα οτι παιζεις και παιχνιδια σαν το μανατζερ. Ποσα διαθετεις? Νομιζα δεν σε ενοιαζαν καθολου τα γραφικα, προφανως youtube και ταινιες μπορεις να δεις με οποιαδηποτε σημερινη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω να μην περασω το 60αρι... αλλα ειναι κατι πολυ καλυτερο βλεπουμε

 

 

και αυτο που με καιει και δεν μπορω να κρινω ειναι η συμβατοτητα με το συστημα μου και με windows 8 και κατεπεκταση windows 10 που δεν ειχε αυτη που εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω να μην περασω το 60αρι... αλλα ειναι κατι πολυ καλυτερο βλεπουμε

 

 

και αυτο που με καιει και δεν μπορω να κρινω ειναι η συμβατοτητα με το συστημα μου και με windows 8 και κατεπεκταση windows 10 που δεν ειχε αυτη που εχω

 

Οτι πληρώνεις παίρνεις αν ανέβεις απο τα 60 στα 80 θα πάρεις κάτι καλύτερο αλλα οχι πολύ καλύτερο. Αν δεν σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα ομως το gaming μείνε στο budget που έθεσες. Κοίτα σε gt 730 (gddr5) ή r7 240  ή αν θες κάτι καλύτερο για παιχνίδια κοιτα σε μεταχειρισμενες hd 7770/ hd 6850 / gtx 650 ti  στα 60 ευρώ. Δεν υπάρχει θεμα συμβατότητας σε τετοιες κάρτες για τα windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι οι drivers και στην AMD, εδώ και κάτι αιώνες...Πρόβλημα μαζί τους έχουν μόνο οι άσχετοι, που δε μπορούν να κάνουν ένα clean install και που είναι ικανοί να φάνε bsod μέχρι και από το ποντίκι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι προς το να κλεισω αυτη Link.png Site: GIGABYTERADEON R9 290 GV-R929OC-4GD 4GB  αλλα προεκυψε και αυτη η καρτα τωρα Link.png Site: Gainward Nvidia GTX 970  

ποια θεωρειτε καλυτερη καρτα? εχω την εντυπωση απο το λιγο που εψαξα οτι η gtx 970 ειναι λιγο δυνατοτερη απο την r9 290. τι γνωμη εχετε? το θεμα που με προβληματιζει ειναι οτι κατα πασα ποιθανοτητα gtx 970 ειναι με απλη ψυξτρα. αυτη που εχει ενα ανεμηστηρακι πισω πισω στην καρτα. μαλλον αυτη πρεπει να ειναι Link.png Site: gainwardgtx 970  

θα εχει θεματα με τις θερμοκρασιες με αυτη την απλη ψυκτρα η gtx970?

ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειναι αυτη ονως θα εχει καποια θεματακια με θερμοκρασιες...Γτ δεν ρωτας τον πωλητη?κατα τ αλλα ειναι καλη ευκαιρια και ναι μεχρι τα 1080p ειναι καλυτερη απο 290!

Ισως να μαζευες κανα 50αρι ακομα να πηγαινες σε r9 390?εκτος αν βιαζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεφευγω πολυ στα χρηματα και επισης θα ειμαι χωρις υπολογιστη επειδη ηδη εχω κλεισει να δωσω την δικια μου καρτα...

απο οτι μου ειπε ο πωλητης ειναι αυτη που λεω. 

εν τω μεταξυ αλλα site δινουν τη 290 σαν καλυτερη αλλα την 970. εχω μπερδευτει. εγω βεβαια στα 1080 θα παιζω...εκτος αν μου παθει κατι το μονιτορ συντομα και χρειαστει να αλλαξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι προς το να κλεισω αυτη Link.png Site: GIGABYTERADEON R9 290 GV-R929OC-4GD 4GB  αλλα προεκυψε και αυτη η καρτα τωρα Link.png Site: Gainward Nvidia GTX 970  

ποια θεωρειτε καλυτερη καρτα? εχω την εντυπωση απο το λιγο που εψαξα οτι η gtx 970 ειναι λιγο δυνατοτερη απο την r9 290. τι γνωμη εχετε? το θεμα που με προβληματιζει ειναι οτι κατα πασα ποιθανοτητα gtx 970 ειναι με απλη ψυξτρα. αυτη που εχει ενα ανεμηστηρακι πισω πισω στην καρτα. μαλλον αυτη πρεπει να ειναι Link.png Site: gainwardgtx 970  

θα εχει θεματα με τις θερμοκρασιες με αυτη την απλη ψυκτρα η gtx970?

ευχαριστω!

 

 

Σαφός και η 970 είναι ποιο δυνατή και ποιο λίγο ρεύμα και καλύτερους drivers απο Νvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...