Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 850
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και έχει θέσει τον πήχη ψηλά αλλά και είναι σε μια πολύ ψηλή θέση ταυτόχρονα. Ο κόμματος 8370 του είναι απίστευτος και ο ανταγωνισμός από άλλους κατόχους 8370 θα είναι πολύ δύσκολος. Πιο ψηλά πάει με 1.6v ας πούμε  :devil:;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ κοντά

Ας φτιάξουμε και ένα 5,5 +

Τα club ονομάζονται με τα ghz τουτέστιν όταν θα πάει κάποιος στα 6ghz με το καλό ας το εγκαινιάσει και το αντίστοιχο club!  :-D Gastone το έσκισες το chip, εύγε!

Ένα γατάκι (Thanos1972 τον λέγανε) μου είχε πει : που πας και αρχίζεις τέτοιο thread, με εσένα TS δεν θα πάει πάνω από 10 σελίδες...  18 and counting...  :devil:

Καλά το άλλο για τον 8320, 50+ και συνεχίζει!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο να φτάσει ΄με αυτή την σύνθεση 6 αποκλείεται αλλα εννοείται πως είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος από αυτό.Προσπάθησα χθές για 5,6 αλλα τίποτα.Να πω την αλήθεια δεν θέλω να τα πάρω και στο χέρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω φτασει 4.98 με 1.35 VCore αλλα εχω κολησει εκει ποιο πανω δεν παει bootaρει κανονικα αλλα πεταει blue screen του βαλα 1.4 αλλα τιποτα δεν εχω σκοπο να δωσω παραπανω γτ θα το κλαιω σε λιγο υπαρχει καποιος τροπος να γινω stable

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα club ονομάζονται με τα ghz τουτέστιν όταν θα πάει κάποιος στα 6ghz με το καλό ας το εγκαινιάσει και το αντίστοιχο club!  :-D Gastone το έσκισες το chip, εύγε!

Ένα γατάκι (Thanos1972 τον λέγανε) μου είχε πει : που πας και αρχίζεις τέτοιο thread, με εσένα TS δεν θα πάει πάνω από 10 σελίδες...  18 and counting...  :devil:

Καλά το άλλο για τον 8320, 50+ και συνεχίζει!

Αμα κανω παρεθεση ολα τα ''ασχετα μηνυματα'' θα δεις που θα φτασουν οι σελιδες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο ακόμη!!!!!Για το γαμώτο!!!!!


Αν δώσω πάνω από 1,6 θα τα πάρω στο χέρι ????


Αν και εφόσον γίνει η στραβή και καεί είτε ο επεξεργαστής είτε η μητρική μπορούν να το δούν ότι είναι από OC???

post-244051-0-43177200-1426521531_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο ακόμη!!!!!Για το γαμώτο!!!!!

 

Αν δώσω πάνω από 1,6 θα τα πάρω στο χέρι ????

 

Αν και εφόσον γίνει η στραβή και καεί είτε ο επεξεργαστής είτε η μητρική μπορούν να το δούν ότι είναι από OC???

Το CPU όχι ;) την μητρική μόνο απο το bios αλλά αν την πάρεις στο χέρι χλωμό. Οπότε άφοβα :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική αν κιτρινίσει στο πίσω μέρος της στο σημείο των vrm τότε μπορούν να σου αρνηθούν την αλλαγή γιατί είναι εμφανές κάψιμο από υπερτροφοδοσία και ζέστη. Και όχι δεν τον παίρνεις στο χέρι αν δώσεις πάνω από 1.6 αφού είναι μονάχα για validation και όχι 24/7!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...