Προς το περιεχόμενο

"Διακόπτη θανάτου" στις μηχανές αυτοκινήτων εξετάζει η Ευρωπαϊκή Ένωση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα που οι κλέφτες θα γίνουν και "nerds" που θα κουμπώνουν στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου ένα εξάρτημα και θα κάνουν disable πολύ απλά και γρήγορα, αυτό το "feature". Αν και για να λειτουργήσει και πάλι αυτό το πράγμα, θα πρέπει το αμαξι μας να είναι "always-online". Αυτό και το xboxOne ενα πραγμα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θέλω να φανταστώ τι μπορεί να γίνει αμα σπάσει με καποιο τρόπο αυτο το σύστημα λειτουργίας της μηχανής απο hackers κτλπ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"αξιωματούχοι της αστυνομίας στην Ευρωπαϊκή Ένωση συναντιούνται μυστικά"

και πως το ξέρουμε εμείς τότε? 
τρεχάτε να πάρετε έξυπνες τηλεοράσεις που να συνδέονται σε hub έξυπνους θερμοστάτες που βγάζουν graphs για τις προτιμήσεις σας, κάντε check-in μέχρι και στον θρόνο της τουαλέτας, βάλτε τον αριθμό του κινητού σας στο gmail και πατήστε αποδοχή σε κάθε καλό site που ζητάει να "ενισχύσετε το έργο του". Μην γκρινιάζετε όμως σε λίγα χρόνια όταν τα μαιευτήρια θα βάζουν τσιπάκια εντοπισμού από την στιγμή της γέννησης. Θα είναι πια αργά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το εξετάζει μέχρι να το κάνει πράξη μπορεί να περάσουν 50 χρόνια.

 

Σε 50 χρόνια μπορεί να έχει όλη η ευρώπη δραχμές και να κάνουμε εμείς κουμάντο… :P

 

Ψαρωτικά είναι όλα μην δίνεται σημασία…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε παλι. Την ιδια αντιδραση με το "μετρο" για τα τελη εχω. Θελω να εχω τον απολυτο ελεγχο του αυτοκινητου μου. Αν φτασω σε σημειο να τρεχω σαν τρελος θα εχω λογο. Αφηστε με να κανω οτι θελω. Δεν ειμαστε στο 1984 του τζορτζ οργουελ

 

Στον ιδιωτικό σου δρόμο κάνε ότι θες. Σε δημόσιο δρόμο θα πηγαίνεις με τα όρια Ό,ΤΙ λόγο και να έχεις. Η ελευθερία σου σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεο θεμα στο insomnia στη κατηγορια  car software (ημερομηνια 15/4/2019)

 

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας:

Εχω Honda και ενω εχω πληρωσει ολους τους φορους μου, δινω 2 λιτρα αιμα καθε εβδομαδα οπως προβλεπεται ,εχω δωσει ενα νεφρο και δυο καλα δοντια που ειχα,παρολα αυτα  εχει κλειδωθει ο κινητηρας. Εκανα root περασα νεα ρομ δουλευει για λιγο ,αλλα σβηνει. Τι μπορει να φταει?

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ιδιωτικό σου δρόμο κάνε ότι θες. Σε δημόσιο δρόμο θα πηγαίνεις με τα όρια Ό,ΤΙ λόγο και να έχεις. Η ελευθερία σου σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου.

 

Μα δεν βλεπεις οτι 2 απανωτες ειδησεις σημερα στοχευουν σε πιο ελεγχομενη προβατοποιηση μας; Συμφωνω με την τελευταια προταση αλλα this is life. Και μια απο τις χαρες - απολαυσεις μας ειναι η ταχυτητα. Αν υπαρχει δρομος οπου με περνει θα το κανω. Θελω να εχω επιλογη. Δεν ειμαι χαζος να τρεχω στην αθηνων-πατρων χωρις να νοιαζομαι για τον συνανθρωπο που οδηγαει διπλα. Δεν ανεφερα το 1984 τυχαια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεο θεμα στο insomnia στη κατηγορια  car software (ημερομηνια 15/4/2019)

 

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας:

Εχω Honda και ενω εχω πληρωσει ολους τους φορους μου, δινω 2 λιτρα αιμα καθε εβδομαδα οπως προβλεπεται ,εχω δωσει ενα νεφρο και δυο καλα δοντια που ειχα,παρολα αυτα  εχει κλειδωθει ο κινητηρας. Εκανα root περασα νεα ρομ δουλευει για λιγο ,αλλα σβηνει. Τι μπορει να φταει?

Ειναι θεμα bootloader.Η Honda στην τελευταια της αναβαθμιση(lila pause) προσθεσε το knorr και τωρα μετρησε ο counter.Δυστυχως το τουβλιασες το αμαξι σου και δεν εχεις και εγγυηση.Αλλη φορα να αγοραζεις Toyota με τον ξεκλειδωτο bootloader.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι οτι οι νέες γενιές δεν θα μάθουν ποτέ τι θα πει ιδιωτικότητα και προσωπικά δεδομένα.

Για παράδειγμα, επειδή κακοποιούνται γυναίκες να βάλουμε κάμερες αναγκαστικά στα σπίτια όλων?

Η αντιμετώπιση μιας προβληματικής συμπεριφοράς αρχίζει από την πρόληψη και όχι από την καταπολέμηση εκ των υστέρων.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν το κανουν θα καταφερουν:1)να πιασουν μικροκακοποιους 2)οι επαγγελματιες θα τα εχουν αφαιρεσει και μαλιστα θα εχουν το μηχανημα της αστυνομιας να σταματανε μηχανες των νομιμων πολιτων 3)ο νομιμος πολιτης θα γινει πιο ευκολο θυμα στους επαγγελματιες κακοποιους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα το λεγα ότι γεννήθηκα λάθος δεκαετία. Τώρα μπορώ να λέω και ότι γεννήθηκα σε λάθος πλανήτη. Θα γίνουμε απόκληροι και περιθωριακοί σε γκέτο όσοι αντισταθούμε στη Νέα Τάξη Πραγμάτων και δε θέλουμε να ελέγχουν τι χρώμα είναι το σκατό μας κάθε μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνεται και "προληπτικά" όλο αυτό;

 

Πάντα το λεγα ότι γεννήθηκα λάθος δεκαετία. Τώρα μπορώ να λέω και ότι γεννήθηκα σε λάθος πλανήτη. Θα γίνουμε απόκληροι και περιθωριακοί σε γκέτο όσοι αντισταθούμε στη Νέα Τάξη Πραγμάτων και δε θέλουμε να ελέγχουν τι χρώμα είναι το σκατό μας κάθε μέρα.

Δεν υπάρχει καμία Νέα Τάξη. Η υπάρχουσα είναι, που απλώς αλλάζει φυσιολογικά όπως κάθε τι. Όσοι είστε εντάξει με την "παλαιά τάξη" αλλά και πολύ "παραδοσιακοί" για να αντέξετε την φυσική εξέλιξη της φαντάζεστε διάφορα πράγματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...