Προς το περιεχόμενο

Ειδη UPS και οδηγός Αγοράς


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα στην παρέα θέλω τα "φοτασας" έχω πάρει τώρα 1 ups Turbo-X UPS 1500 ΝΑ Line Interactive EA2150 μαζί με την tv Samsung ΘΕ55Q7FN λόγο μετακόμισης θα χρειαστώ άλλο 1 ups και θέλω τα "φοτασας" τι να πάρο και πος να το βάλω λοιπόν το 1 η αυτό που έχω η αυτό που θα πάρο που θα μου προτείνεται το ενα το θελο να σιδεσο tv που λεο πιο πανο και ενα  Home Cinema 5.1 και router   το άλλο το θέλω για το "μονιτος" Samsung C34F791WQU  και λογικά θα "σιδεσο" και το pc τι να πάρο   ups και πιο να "σιδεσο" πάνω eyx περισσότερο που το θέλω να μην μου καεί καμια συσκευή από τις τάση και τις διακοπές ρέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/8/2018 στις 2:13 ΜΜ, kakos84 είπε

καλησπέρα στην παρέα θέλω τα "φοτασας" έχω πάρει τώρα 1 ups Turbo-X UPS 1500 ΝΑ Line Interactive EA2150 μαζί με την tv Samsung ΘΕ55Q7FN λόγο μετακόμισης θα χρειαστώ άλλο 1 ups και θέλω τα "φοτασας" τι να πάρο και πος να το βάλω λοιπόν το 1 η αυτό που έχω η αυτό που θα πάρο που θα μου προτείνεται το ενα το θελο να σιδεσο tv που λεο πιο πανο και ενα  Home Cinema 5.1 και router   το άλλο το θέλω για το "μονιτος" Samsung C34F791WQU  και λογικά θα "σιδεσο" και το pc τι να πάρο   ups και πιο να "σιδεσο" πάνω eyx περισσότερο που το θέλω να μην μου καεί καμια συσκευή από τις τάση και τις διακοπές ρέματος

????????????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2018 στις 2:13 ΜΜ, kakos84 είπε

καλησπέρα στην παρέα θέλω τα "φοτασας" έχω πάρει τώρα 1 ups Turbo-X UPS 1500 ΝΑ Line Interactive EA2150 μαζί με την tv Samsung ΘΕ55Q7FN λόγο μετακόμισης θα χρειαστώ άλλο 1 ups και θέλω τα "φοτασας" τι να πάρο και πος να το βάλω λοιπόν το 1 η αυτό που έχω η αυτό που θα πάρο που θα μου προτείνεται το ενα το θελο να σιδεσο tv που λεο πιο πανο και ενα  Home Cinema 5.1 και router   το άλλο το θέλω για το "μονιτος" Samsung C34F791WQU  και λογικά θα "σιδεσο" και το pc τι να πάρο   ups και πιο να "σιδεσο" πάνω eyx περισσότερο που το θέλω να μην μου καεί καμια συσκευή από τις τάση και τις διακοπές ρέματος

Κάπου χάθηκε στην μετάφραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπερα

Να ρωτησω και εγω για UPS που θα εχει πανω τα :

Οθονη 27'' VZ2770 BENQ
Υπολογιστης : I5 6500 , GIGABYTE H110-S2H-CF , 8GB DDR4 (Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-2133MHz ) , ssd 240 gb , hdd 1tb
Επιπλεον ενα ρουτερ της vodafone Oxygen

Καποια προταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάς σε APC - Cyberpower.

Κάποια έχουν πρίζες IEC και κάποια schuko. Προφανώς και είναι προτιμότερο με schuko. Ανάλογα την κάρτα γραφικών και τα χρήματα επιλέγεις τα watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Κοιτάς σε APC - Cyberpower.

Κάποια έχουν πρίζες IEC και κάποια schuko. Προφανώς και είναι προτιμότερο με schuko. Ανάλογα την κάρτα γραφικών και τα χρήματα επιλέγεις τα watt.

 

18 ώρες πριν, villasg είπε

Οχι δεν υπαρχει / θα μπει

Δεν το διατυπωσα καλα το δεν ισχυει και για τα 2 που εγραψα

ΔΕΝ υπαρχει και ΔΕΝ θα μπει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!
Ενδιαφέρομαι για αγορά ups   https://www.skroutz.gr/s/6234081/APC-Back-UPS-1400VA-Schuko.html?from=drop

Και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις αν αλλάζουν οι μπαταρίες στο συγεκριμένο μοντέλο.

Τι μπαταριες περνει π.χ. 12v 7A;  και πόσες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Είναι δυνατόν να μην μπορείς να αλλάξεις τις μπαταρίες? Δύο έχει.

https://www.apc.com/salestools/CLII-9SYKB2/CLII-9SYKB2_R0_EN.pdf

Καλησπέρα!

Εκανα αυτην την ερώτηση οσο ανοητη μπορει να ειναι, διοτι ενας πωλητης μου ειπε οτι στο συγκεκριμενο μοντελο οταν παρέλθει ο χρόνος της μπαταρίας  δεν υπάρχει η δυνατότητα της αντικατάστασης.

Μου προξένησε μεγάλη εντύπωση.

Απο όσο ξέρω όλα τα ups αλλάζουν οι μπαταρίες.

Μου πρότεινε ενα άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρειας και ακριβότερο που υπάρχει η δυνατότητα της αντικατάστασης. 

https://www.skroutz.gr/s/295007/APC-Power-Saving-Back-UPS-Pro-1200-230V.html

Εφ' όσον ειναι ετσι που αναφέρει το φυλλάδιο θα κανω την αγορά.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και το φυλλάδιο που μου έστειλες. 

Επεξ/σία από manos_1458
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...