Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με την εγγύηση και το service για το PlayStation 4 [PS4]


metallica 13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προβληματική εξυπηρέτηση από Cometron (Εξουσιοδοτ. Service Sony)

 

παιδια οπως γνωριζεται ειμαι κατοχος ενος ps4..

 

ειχα βαλει και παλαιοτερα ενα βιντεο σχετικα με το ποσο δυνατα ακουγεται η κονσολα μου οταν παιζω και ειδικα killzone..μετα απο καιρο νοικιασα το 2k14 και παρατηρησα οτι κανει επισης αρκετο θορυβο και σε σημεια οπως για παραδειγμα στα timeout ξεπερνα και τα επιπεδα θορυβου που εκανε στο killzone..

 

μου εκανε εντυπωση και ετσι επικοινωνησα με cometron και τους ανεφερα το περιστατικο και μου ειπαν οτι τα μηχανηματα που εχουν εδω ειναι σχετικα αθορυβα..μου ειπαν να το στειλω για να το κοιταξουν...

 

ετσι και εγινε την δευτερα το εστειλα την τριτη κατα της 5 μου ηρθε ενα μηνυμα στο κινητο απο sony service οτι ευχαριστουμε κτλπ και ετσι περιμενα απαντηση για το θεμα μου...

 

εχοντας στειλει ενα mail την τριτη βραδυ για την πιθανη εξελιξη της συσκευης σημερα το πρωι μου ηρθε η απαντηση οτι δεν βρηκαν καποιο θεμα!

 

ολα καλα μεχρι εδω..τους πηρα λοιπον τηλεφωνο για να μου εξηγησουν αν εβαλαν παιχνιδι και το δοκιμασαν η αν το συγκριναν με καποια αλλη κονσολα εκει κτλπ σημειωτεον οτι και το drive της κονσολας κανει ενα εντονο βζζζζ και ηθελα να ρωτησω και αυτο...

 

εδω ξεκιναει η πραγματικη εξυπηρετση της cometron..ακολουθει η συνομιλια οπως την θυμαμαι 

 


cometron..ελα

εγω...για την κονσολα που σας εστειλα απο πατρα τηλεφωνω

cometron..και τι θες?

εγω..να ρωτησω για την εξελιξη της

cometron..δεν εχει τιποτα την ειχαμε δυο 24ωρα και δεν παρουσιασε τιποτα

εγω..το drive δεν το ακουσατε που κανει θορυβο δοκιμασατε παιχνδι?

cometron..καναμε οτι ειναι απαραιτητο αμα θες ξαναστειλτο εστι και αλλιως εμεις χρεονομαστε

εγω..μα γιατι να μπουμε στην διαδικασια αυτη απλα..

cometron..καταλαβα 

και μου το εκλεισε στα μουτρα..θεωρω αυτη την συμπεριφορα απαραδεκτη οχι τοσο για τα λεγομενα αλλα για το υφος που ειχε ο κυριος που μου μιλαγε σαν να ειμαι ψευτης απατεωνας η δεν ξερω και εγω τι..

 

νομιζω οτι τετοιες συμπριφορες δεν κανουν καλο στο προφιλ της εταιριας και προσωπικα δεν νομιζω οτι θα ξανα αγορασω σονυ...

 

επισης να σας πω οτι διαβαζοντας σε forum και αλλους χρηστες με θεματα στο ps4 η σταση της cometron ειναι σε ολους η ιδια δηλαδη του τυπου δεν εντοπισαμε προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τραγικο.Απαντησε λεγοντας "ελα"?

Μα για να νιωσεις οτι μιλας με εναν φιλο σου πως το σηκωνει καποιος φιλο σου και σου λεει ελα ετσι και αυτο....Αφου δεν του ειπε που σε ρε μ..... ολα καλα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ελα ρε παπαρα μεταλικα! γκομετρον εδω! τι θες ρε αμπαλε και μας ζαλιζεις τα κακαλα ολη την ωρα? δε φτανει που σε αφησαμε και ΠΗΡΕΣ playstation, αυτα ειναι τα ευχαριστω σου ρε μπαγασα?

 

:D

 

περα απο την πλακα, αν θυμαμαι καλα το ειχες ξαναγραψει αυτο για την φασαρια, και σου ειχα πει οτι και το δικο μου οταν δουλευει φουλ ακουγεται αρκετα... εγω δεν θα ανησυχουσα (για υπερθερμανση πχ, αλλα για το drive δεν ειναι απιθανο να τα φτυσει το loading mech).

αν θες να εισαι καβατζωμενος για καθε ενδεχομενο, στειλτους ενα fax που να λεει οτι το παρελαβες πισω οπως το εστειλες, και ετσι και ο θορυβος απο τους ανεμιστηρες αλλα και το χριτς-χρατς απο το drive συνεχιζουν οπως πριν -ή χειροτερα.

ζητα τους λοιπον μια απαντηση στο οτι οντως ειναι οκ απο αυτους να λειτουργει ετσι. και στειλε το φαξ απο καπου που να κρατησεις το αποδεικτικο.

 

 

με την ευκαιρια, ριξε μια ματια οταν το παραλαβεις για το αν ανοιχτηκε ή οχι.. μερικες βιδιτσες ειναι κατω απο αυτοκολλητα και θα φανει σχετικα ευκολα αν εχει ανοιχτει για κοιταγμα/καθαρισμα ή οχι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε πετραν ευχαριστω πολυ αδερφε..και οντως το ειχα ξαναγραψει..το θεμα ειναι κατα ποσο ειναι λογικo να δουλευει στο φουλ στα 10 λεπτα παιχνιδιου..και ειδικα στο 2κ14...o θορυβος του drive μου ειναι σαν αυτου του τυπου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικο μου κανει φασαρια απο τους ανεμιστηρες στο 10λεπτο επισης, ισως και πιο νωρις αν του βαλεις κατι σχετικα βαρυ.

το drive μου -αν και δεν εχει δουλεψει πολυ- νομιζω δεν κανει θορυβο. σιγουρα δεν ακουγεται το spinup οπως στο video.

 

για καψιμο απο υπερθερμανση δεν εχει ακουστει κατι γενικοτερα παντως... και εδω που τα λεμε (μονο με τη λογικη), αν ηταν να πανε οι κονσολες σε τεχνολογια netbook και ..να καιγονται κιολας.... εεεεε :)

 

τωρα, τι να πει κανεις να κάνεις.. εγω απλα θα εστελνα το φαξ, ετσι κι αλλιως το ps4 δεν υπαρχει καλα-καλα στα ραφια, ποσο πανετοιμοι και εξπερ να ειναι αυτοι στο σερβις? χμμ παιξτο κανονικα θα ελεγα, και αμα τα φτυσει το drive, το βλεπεις τοτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως με τα drive παιζει να χρησιμοποιουν διαφοδετικα μοντελα και να υπαρχει διαφορα εκει???? Παρολα αυτα δουλεψε το το μηχανημα κ δες τι παιζει σε λιγο καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@metallica έχω και εγώ Ps4 αλλά αυτόν τον θόρυβο δεν το κάνει.

Όπως λέει και ο τύπος στο video το άλλο Ps4 που έχει δεν κάνει αυτόν το θόρυβο.

Απο την στιγμή όμως που δουλεύει και διαβάζει δισκάκια δύσκολα θα καταφέρεις κάτι με το service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου καταλαβαινω αυτο που λες απλα το θεμα δεν ειναι να δουλευει το θεμα ειναι να δουλευει με  τις προδιαγραφες που προβλεπονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ μεταλικα να σου πω κάτι αστειο και πραγματικά βρηκα λύση....Το xbox one(το παλιό) :P μου έκανε ένα θόρυβο σαν αυτο το εργαλείο του οδοντιατρου που κανει φζζζζ :P που σου τρυπάει την ψυχή, απο όταν το είχα αγορασει και πως τρώω μια φλασια ένα πρωί που έπαιζα το παίρνω και το κατεβάζω απο το έπιπλο που το είχα στο παρκέ απο τότε 12 χρόνια δεν ξανά ακούστηκε ο ήχος, φαντάζομαι ότι ίσως το έπιπλο μου δεν ήταν καλά καρφωμένο ξέρεις απο αυτα τα αρχαια του 1950 θα είχε λασκάρει και μήπως καθώς δούλευε η κονσόλα προκαλούσε αυτον τον ήχο. Δοκίμασε το και εσύ στο πάτωμα μήπως και στρώσει η βαλε επίσης κανα βιβλιο απο πάνω δεν νομίζω να παθαίνει κάτι γιατι έτσι και αλλιώς έχει σιδερένιο κουτί απο μέσα. Οπότε μήπως αυτοι εκεί το βαλανε σε καμια πολύ σταθερή επιφάνεια και δεν ακούσανε τίποτα η μπορεί να κάνουν την παπια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...