Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με την εγγύηση και το service για το PlayStation 4 [PS4]


metallica 13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγω θα ελεγα να στειλεις ενα email η μια συστημενη επιστολη για να εισαι καλυμμενος...Τα γραπτα μενουν,οσο για το στυλ και τον ενικο επρεπε να ειμαι εγω να δεις τι θα γινοταν...Επισης πηρες γραπτως το δελτιο της επισκευης/ελεγχου?Αν οχι ζητα το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ από που την βρήκες αυτή τη Cometron,και ποιος σου είπε να της στείλεις τη κονσόλα ?

 

Δεν ξέρεις την Ελληνική νομοθεσία ?

Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα με μια συσκευή,την πας στο κατάστημα αγοράς και είναι υποχρεωμένο το κατάστημα αγοράς να κρίνει αν θα σου δώσει τα λεφτά σου πίσω ή θα αντικαταστήσει το μηχάνημα,ή αν επισκευάζεται να επικοινωνίσει αυτό με αυτούς που θα το επισκευάσουν,με τον όρο ότι δεν θα έχει λήξει η εγγύηση,ενώ υποχρεωτικά τα πάντα στην Ελλάδα έχουν minimum 2 χρόνια εγγύησης βάση νόμου.

 

Δεν θα έπρεπε να μπλέξεις ούτε με την Cometron,ούτε με τον Megatron,αλλά να τη πας στο κατάστημα αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξέρω και οι αντιπροσοπίες λένε να μην πας στο κατάστημα αλλα να μιλήσεις με αυτους κατευθείαν. και για τις 3 φορες που χρειάστηκα κατι αυτο με ειπανε , και για lg tv, ps 2 , galaxy s3 3 διαφορετικές εταιρίες ίδια λόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εσύ από που την βρήκες αυτή τη Cometron,και ποιος σου είπε να της στείλεις τη κονσόλα ?</p>

<p> </p>

<p>Δεν ξέρεις την Ελληνική νομοθεσία ?</p>

<p>Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα με μια συσκευή,την πας στο κατάστημα αγοράς και είναι υποχρεωμένο το κατάστημα αγοράς να κρίνει αν θα σου δώσει τα λεφτά σου πίσω ή θα αντικαταστήσει το μηχάνημα,ή αν επισκευάζεται να επικοινωνίσει αυτό με αυτούς που θα το επισκευάσουν,με τον όρο ότι δεν θα έχει λήξει η εγγύηση,ενώ υποχρεωτικά τα πάντα στην Ελλάδα έχουν minimum 2 χρόνια εγγύησης βάση νόμου.</p>

<p> </p>

<p>Δεν θα έπρεπε να μπλέξεις ούτε με την Cometron,ούτε με τον Megatron,αλλά να τη πας στο κατάστημα αγοράς.</p>

 

Και το καταστημα στην cometron τα στελνει φιλε μου..ειναι το επισημο service της sony..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γνώμες για 4ετή εγγύηση PS4 από Κωτσόβολο

 

Θα ήθελα να μάθω αν αξίζει η 4ετής εγγύηση για το ps4 από τον Κωτσόβολο. Αν την έχει αγοράσει κανείς και αν ξέρει λεπτομέρειες για το τι ακριβώς υποστηρίζει και τι όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου την έβαλα εγώ στο playstation 4 γιατί είναι καινούργιο μηχάνημα και το φοβάμαι κάπως. Τώρα σε κάποιο άλλο δε θα το έβαζα αν είχε χρόνια στην αγορά και είχε πέρασει τις παιδικές αρρώστιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι κοντά στο Πάσχα να αγοράσω κι εγώ ps4, έλεγα να το πάρω από Κωτσόβολο, μόνο και μόνο για την 4ετή εγγύηση που δίνει. Μετράει πολύ να έχεις καλή εγγύηση και ειδικά από τη στιγμή που η sony δίνει μόνο 1 έτος. 

 

Σου είπαν από Κωτσόβολο τι ακριβώς καλύπτει η δική τους εγγύηση? Σίγουρα μόνο την κονσόλα (όχι περιφερειακά), αλλά πιο συγκεκριμένα. Είναι δηλαδή πράγματα που ίσως να μην εμπεριέχονται στην εγγύηση. Ίσως φθορά από ατυχήματα ή καμένο τροφοδοτικό για παράδειγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδή αν μέσα στην τετραετία εμφανιστεί πρόβλημα τύπου YLOD, σου αντικαθιστούν -ως κατάστημα- ολόκληρη την κονσόλα;

 

Κι αν σου την αντικαταστήσουν, η εγγύηση γίνεται renew;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Did το Crack προσωπικά εμένα δε με ενδιαφέρει καθόλου. Malthador ναι ακόμα και YLOD να βγάλει στην αλλάζουν επιτόπου αν έχει περάσει ο ένας χρόνος. Αν όχι τότε πάει στη Sony. Η εγγύηση όμως δε νομίζω να γίνεται renew. Φθορά από Ατύχημα δε νομίζω να καλύπτει πάντως. Θα το ρωτήσω όταν πάω να δώσω την επόμενη δόση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουν κι εγω να αγορασω κονσολα με εγγυηση, παρεμπιπτοντως και το Public εχει αντιστοιχη υπηρεσια και παραλληλα με αυτο μου προεκυψε ο εξης προβληματισμος: Βασει της Ευρωπαικης νομοθεσιας δεν πρεπει ολες οι συσκευες να συνοδευονται απο 2ετη εγγυηση κι αν ναι γιατι δεν ισχυει αυτο για το PS4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασει της Ευρωπαικης νομοθεσιας δεν πρεπει ολες οι συσκευες να συνοδευονται απο 2ετη εγγυηση κι αν ναι γιατι δεν ισχυει αυτο για το PS4;

 

Ναι ισχύει αυτό που λες αλλά δεν ξέρω καθόλου γιατί δίνουν 1 έτος. Όπως και να έχει και 2 να έδιναν, θα ήθελα την 4ετή. Όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...