Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με την εγγύηση και το service για το PlayStation 4 [PS4]


metallica 13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταξε, αν η κονσολα ηταν στην αγορα για ενα ευλογο χρονικο διαστημα, π.χ 2 χρονια και ειχαν αντιμετωπιστει οι παιδικες ασθενειες της, θα μπορουσε κανεις, ειδικα αν εκανε και καλη χρηση να τα θεωρησει ελαφρως αερα αυτα τα χρηματα. Τωρα ομως και ειδικα με τον προτερο ανεντιμο βιο των πρωτων πσ3-360, μαλλον αποτελει αναγκαια συνθηκη.

 

Πρεπει παντως να δουμε το θεμα με τον ενα εργοστασιακο χρονο εγγυησης που μας κουτσουρευει η Σονυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι απο YLOD αλλα ουτε απο κατι απλο δεν σας καλυπτει η επεκταση εγγυησης....

 

ΜΑΚΡΙΑ απο "επεκτασεις" εγγυησης τυπου ΚΩΤΣΟΥ κλπ, οταν θα την χρειαστειτε απλα θα σας πρηξουν με ενα σωρο νομικουρες και αλλα τοσα "παραμυθια" και φυσικα θα καταληξουν να σας ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ απο το τιτανομεγιστοτεραστιο service τους οτι φταιγατε ΕΣΕΙΣ που χαλασε και εκει ΠΑΥΕΙ να σας καλυπτει η εγγυηση.....

 

Μια παθουσα την οποια ΠΡΗΞΑΝΕ κυριολεκτικα για αγορα επεκτασης εγγυησης ενος PS3 που πηρα δωρο στον ανηψιο μου και οταν αυτο παρουσιασε YLOD {επανω στο χρονο και λιγο παραπανω, τοσο οσο για να χρειαστει να κανω χρηση (?) της επεκτασης εγγυησης}, αυτοι το επαιζαν απο σπουργιτια (σφυριζωντας αδιαφορα) μεχρι ΔΡΑΚΟΙ, οταν τους ειπα οτι βαση της επεκτασης εγγυησης δικαιουμαι καινουρια κονσολα ή τουλαχιστον ετσι μου ειχε πει ο υπαλληλο σας οταν με επεισε για την επεκταση......τελικα οχι ακρη δεν βρηκα αλλα οταν το  τιτανομεγιστοτεραστιο service τους πηρε για ελεγχο την κονσολα μονο ενυδρειο δεν μου ειπαν οτι βρηκαν μεσα......εν τω μεταξυ η κονσολα οχι μονο δεν επαιζε παραπανω απο μια ωρα/ημερα σε καλα-σωστα αεριζομενο χωρο αλλα οταν εκλεινε, μετα απο 20', εμπαινε στο κουτι της και "περιμενε" την επομενη ημερα για να "ξαναβγει".

 

Το ολο θεμα με την εγγυηση και τον 1 χρονο ειναι λιγο περιεργο στην Ελλαδα, και δεν αφορα μονο το PS4, και για το VITA και για το PS3 τοσο εδινε/δινει η SONY (οσον αφορα την Ελλαδα παντα) γιατι στο εξωτερικο (συγκεκριμενα Ισπανια) Η ΕΓΓΥΗΣΗ εξακολουθει να ειναι στα 2 χρονια!!!

 

 

EDIT: προσθεσα το ωρα/

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οντως ισχυει 2 χρονια εγγυηση...

Ειναι στην ευρωπαικη νομοθεσια.οποτε εαν πιεσεις δικαιωνεσαι.τωρα για τις επεκτασεις,βραστα

Ευχαριστω. Κι εγω αυτο υπεθετα και αυτο θα εκανα..Μακρια απο εμας βεβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια απο Extended Warranties. Ρωτηστε αλλους πριν κανετε. Σαν προβατα στη σφαγη πηγαινετε μερικοι Υπαρχουν απειροι "παθοντες" και σε Ελλαδα και σε εξωτερικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια απο Extended Warranties. Ρωτηστε αλλους πριν κανετε. Σαν προβατα στη σφαγη πηγαινετε μερικοι Υπαρχουν απειροι "παθοντες" και σε Ελλαδα και σε εξωτερικο. 

 

Δηλαδή δεν έχει τύχει σε κανέναν να έχει επέκταση εγγύησης και να πάθει κάτι η κονσόλα του και στο τέλος να δικαιωθεί? 

 

Για δώστε τα φώτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν έχει τύχει σε κανέναν να έχει επέκταση εγγύησης και να πάθει κάτι η κονσόλα του και στο τέλος να δικαιωθεί? 

 

Για δώστε τα φώτα σας!

Aπο ολους οσους ξερω εγω (και ειναι αρκετοι) κανενας τους δεν εχει δικαιωθει, οχι μονο με κονσολες αλλα και με αλλες συσκευες.

 

Αρκετοι απο οσους εχω προσπαθησει να αποτρεψω δεν πειθονταν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ οτι δεν αξιζει, οταν την "πατησανε" μου αρχιζαν τα "Μαρινα ειχες δικιο" "πωωω δεν σε ακουγα, τωρα?" και αλλες τετοιες δικαιολογιες.

 

Εγω για προσωπικη χρηση ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ "επεκταση", με τον ανηψιο απλα την "πατησα" και επεσα στην παγιδα....

 

Μια συμβουλη μονο.....ΜΑΚΡΙΑ!!!!! τα λεφτα που θα δωσεις καλυτερα αγορασε τα ενα παιχνιδι ή δευτερο χειριστηριο ή μια PLUS συνδρομη παρα να τα "πεταξεις" σε κατι που οταν το χρειαστεις απλα δεν θα το "εχεις"!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από κοτσοβολο σε ένα φίλο που του έτυχε σε ipad του το είχαν αλλάξει αμέσως.

 

Ξέρεις αν ήταν στον χρόνο εγγύησης της αντιπροσωπίας ή στην επέκταση του Κωτσόβολου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έκανα και μια ερώτηση στη Sony Hellas για την τριετή εγγύηση που δίνει (φαντάζομαι διαφορετική περίπτωση από αυτή του Κωτσόβολου), αλλά δυστυχώς μου είπανε ότι δεν ισχύει η επέκταση εγγύησης για την Ελλάδα. 

 

Δεν καταλαβαίνω, τι γίνεται με το θέμα εγγύηση και Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έκανα και μια ερώτηση στη Sony Hellas για την τριετή εγγύηση που δίνει (φαντάζομαι διαφορετική περίπτωση από αυτή του Κωτσόβολου), αλλά δυστυχώς μου είπανε ότι δεν ισχύει η επέκταση εγγύησης για την Ελλάδα. 

 

Δεν καταλαβαίνω, τι γίνεται με το θέμα εγγύηση και Ελλάδα?

Θα έπρεπε να έχουμε κανένα σοβαρό κράτος να τους χώσουν καμιά προστιμάρα για αυτή τη διαφοροποίηση Ευρώπης - Ελλάδος για να στρώσουν χαρακτήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...