Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με την εγγύηση και το service για το PlayStation 4 [PS4]


metallica 13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε 4 χρόνια ένα μεταχειρισμένο PS4 θα κάνει 150e και ένα καινούριο 250. Δεν αξίζει.

 

Εννοείς ότι σε 4 χρόνια η Ελλάδα θα αναπτυχθεί τρελά και θα μας τρέχουν λεφτά από τα μπατζάκια? Αν είναι έτσι πάω πάσο, γιατί 150-250€ δεν είναι και αστεία υπόθεση  ;). Καταλαβαίνω όμως το σκεπτικό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Για το φιλο spinemm....

Φιλε δικη σου γνωμη και αποψη..

Εγω εχω παρει ps3 το FAT πριν κατι χρονια με 4 χρονια εγγυηση.... σταματησε να διαβαζει τα δισκακια ...το πηγα το στειλανε στο service και μου ηρθε πισω μια χαρα....μετα από 1.5 χρονο μου ξαναχαλασε και κολουσε ολο το συστημα...το ξαναπηγα πισω (3χρονο ετσι που κανονικα ΔΕΝ θα ειχα εγγυηση από την sony) και το στειλανε παλι στο service.....

Με πηρανε τηλεφωνο για αντικατασταση λογο μητρικης!!!! :blink:  ΞΕρετε τι μου δωσανε?

Ναι το καινουργιο το συρταρωτο B) !!!

Μια χαρα μου εκατσε ...οποιος θελει να του στειλω και φωτο τις απόδειξης και το καινουργιο από την συσκευασια!!!!

Φυσικα υπαρχουν και δυσπηστοι ...... εγω όμως την βολεψα B)

 

Και την tv την εβαλα 5 χρονια και το home cinema 4 χρονια! :-D

 

εχω και φιλαράκια που οντως και σε αυτους ΜΕΤΡΗΣΕ η επεκταση εγγυησης.


Σε 4 χρόνια ένα μεταχειρισμένο PS4 θα κάνει 150e και ένα καινούριο 250. Δεν αξίζει.

εχεις εσυ λεφτα να αγοράζεις κάθε τοσο μετα το περας της εγγυησης από την sony???

πιστευω ένα 80% ΔΕΝ εχει!

Εάν σου χαλασει μετα τον πρωτο χρονο ΤΙ θα κανεις?

Επισης αυτοι σου το αντικαθηστουν με καινουργιο και ΟΧΙ με διορθωμενο ps3 που κανει η εξυπνη η sony!!

εάν δεν πιστευεις παρε τηλεφωνο τη sony και ρωτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στον ανηψιο μου παντως που ειχε παρει ενα κουτι υπολογιστη απο τον κωτσοβολο με την επεκταση εγγυησης, 3 μηνες πριν τελειωσει η εγγυηση καηκε η μητρικη και το DVD-RW και το αντικαταστησαν με παρομοιο κουτι υπολογιστη ολοκαινουργιο επειδη δεν μπορουσαν να βρουν μητρικη συμβατη με την καρτα γραφικων κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπερα..Θα προχωρησω στην αγορα ps4 και ηθελα τη γνωμη σας για το αν αξιζει η 4ετη επεκταση της εγγυησης απ ον Κωτσοβολο..Την ειχα παρει και στο ps3 αλλα ευτυχως δεν επαθε ποτε τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ,παρόλο που όταν κάποιος αγοράσει κάποια ηλεκτρονική συσκευή από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης ,υπάρχει νομοθεσία της ΕU που λέει ότι δικαιούται 2 χρόνια εγγυηση, http://ec.europa.eu/consumers/ecc/consumer_topics/buying_goods_services_en.htm

 

 

Η Sony στην ουσία κάνει παράβαση της νομοθεσίας αυτής όσον αφορά την Ευρώπη επιμένοντας στον 1 χρόνο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@teofross Δεν βρίσκεις το δίκαιο σου με την sony. Πρέπει να πληρώσεις για 2 ps3 για να πάρεις 2ετή εγγύηση για το ps3. Ξέρουν οτι κανεις δεν το τραβάει τόσο μακρυά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφικη οlympus 650 ευρω + 100 ευρω περιπου επεκταση αγορασμενη το 2011 με επεκταση πεντε χρονων Ξαφνικα δεν ανοιγε την εστειλαν Αθηνα δεν φτιαχνοταν και μου εστειλαν καινουρια συσκευασμενη!!!Αυτο συνεβη πριν τρεις μηνες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγόρασα το bundle του ps4 με το destiny και επέκταση εγγύησης, μακάρι να μην πάθουν ποτέ τίποτα οι κονσόλες μας, αλλα έτσι και αλλιώς να είσαι καλυμμένος για 4 χρόνια είναι καλύτερο απο 1 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα βρίσκεις το δίκιο. Πας στον συνήγορο του καταναλωτή και αναλαμβάνουν αυτοί. Ειχα θέμα με εγγύηση μια φορά και μόλις ειδε το μαγαζί τον συνήγορο του καταναλωτή τα γύρισε αυτά που μου έλεγε. Η εγγύηση είναι δύο χρόνια και ας λέει η sony Ελλαδας οτι θέλει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σε διάφορα φόρουμ που διάβασα κάνεις δεν έβγαλε ακρη με την σονυ γιατί πατάει στο οτι σου γράφει ότι το προϊόν που αγόρασες εχει 1 χρόνο εγγύηση και συμφωνείς με αυτό αν δεν συμφωνείς γυρνα την κονσόλα πίσω. .. απο άλλες εταιρίες άκουσα άτομα που δικαιώθηκαν αλλά απο τη σονυ δεν άκουσα κανέναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λεει ο φιλτατος gkalas.Παιδια που το κυνηγησανε δικαιωθηκαν.Και μιλαω για κομετρον και χαλασμενο ps3 που χαλασε πριν κλεισει 2ετια.Αλλα πρεπει να εχεις ορεξη για καυγαδες να το καταφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...