Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, Sakisoriginal21 said:

Ps4 slim vs ps4 pro

Γεια σας.

εχω τηλεοραση lg full hd και θελω να αγορασω μια απο τις δυο κονσολες.

απλα ποια ειναι πιο ανθεκτικη.απο αποψη θερμοκρασιας κτλπ.

Θα μεινω στην ιδια TV που εχω.

Γιατι εχω ακουσει διαφορα απο ξερολες.ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στο φορουμ σας για να ρωτησω εσας που ειστε μεσα στα πραγματα.

σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Σε 1080p είσαι μια χαρά και με το slim..οκ εάν δεν σε νοιάζουν τα χρήματα πάρε το pro αλλά μην περιμένεις θαύματα. Είμαι κάτοχος και των δύο και απλά έχω παίξει κάποια παιχνίδια και στα δύο μοντέλα..δεν έχω κάτσει να τα συγκρίνω όπως το digital foundry με screenshots κτλ..απλά παίζω... Εξαίρεση λίγα games που προσφέρουν παραπάνω fps ή ακόμα και τα διπλάσια...αλλά πόσα είναι αυτά;

Όσον αφορά αντοχή κτλ δεν μπορώ να γνωρίζω απλά ξέρω ότι το slim κάνει λιγότερο θόρυβο και έχει πολύ χαμηλότερη κατανάλωση σε σχέση με το Pro οπότε φαντάζομαι και από θερμοκρασίες θα τα πηγαίνει καλύτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 1 μήνα μετά...

Αγορα PS4 1TB

Καλησπερα στη παρεα. Μιας που δεν είμαι gamer χρειαζομαι τα φωτα σας.

Ps4 1TB με 2 χειριστηρια σε τελεια κατασταση και φιφα 18 αξιζει στα 250 ευρω? Χωρις εγγυηση αλλα σε πολυ καλη κατασταση

 

(Ευχαριστώ εκ των προτερων σε οποιον αφιερωσει χρονο να απαντήσει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα....
Χωρίς εγγύηση.....
δεν ξέρεις τι κάψιμο έτρωγε η κονσόλα και αν σου χαλάσει, αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα που δεν φαίνεται εύκολα , αν δεν είναι banarismeni ( δεν ξέρω αν ισχύει  ακόμα αυτό )
και μετά τρέχα να τον βρεις να του ζητήσεις τα ρέστα ( μετά από απομάκρυνση από το ταμείο ουδε λάθος αναγνωριζεται)
Παίζουν bundles με 2o χειριστήριο και game ανά χρονικά διαστήματα στα 300€ αν δεν βιαζεσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, DimJ Fot είπε

Καλησπερα στη παρεα. Μιας που δεν είμαι gamer χρειαζομαι τα φωτα σας.

Ps4 1TB με 2 χειριστηρια σε τελεια κατασταση και φιφα 18 αξιζει στα 250 ευρω? Χωρις εγγυηση αλλα σε πολυ καλη κατασταση

(Ευχαριστώ εκ των προτερων σε οποιον αφιερωσει χρονο να απαντήσει) 

Επίσης, σε πολύ λίγο βγαίνει το FIFA 19.

Οπότε δε θα έλεγα πως είναι καλή η τιμή.

Στα 270-300€ βρίσκεις το PS4 Pro  μεταχειρισμένο. Θα σου πρότεινα να ψάχνεις κάτι τέτοιο εφόσον θες να πας σε μεταχειρισμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αγορά PS4 τώρα η να περιμένω black friday ή γενικά κάποιο γιορτή που θα πέσει η τιμή σε προσφορά;

Καλησπέρα, τι λέτε να συμφέρει; δεν έχω πάρει ποτέ ps4 θα είναι η πρώτη μου φορά αλλά λόγο οικονομικών δεν μπορώ τώρα να το πάρω και ας είναι οικονομικό σχετικά ακόμα και τώρα. Πότε λέτε να περιμένω να το πάρω; και ποιο ps4 δηλαδή ποια έκδοση; εγώ θέλω slim 1tb αφού δεν έχω 4κ τηλεόραση για να πάρω το pro. Τα 500gb με το 1tb έχει μεγάλη διαφορά στο Ps4; δηλαδή θα μου φτάσει η θέλει παραπάνω; γιατί θα θέλω να παίξω αρκετούς τίτλους. Δεν ξέρω πόσο είναι το κάθε παιχνίδι σε μέγεθος για αυτό ρωτάω. Και επίσης αν ξέρει κάποιος αν συμφέρει να το πάρω μεταχειρισμένο που βρίσκεται στα 200 ευρώ εννοείται από αξιόπιστο άτομο ή να το πάρω καινούργιο; Δηλαδή τώρα μεταχειρισμένο ή καινούργιο άμα πέσει η τιμή του σε καμία γιορτή ή black friday όπως είπα παραπάνω; Ευχαριστώ και περιμένω τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αξιζει να παρω PS4 pro (ή το απλο)?

Καλησπερα,

Γενικα ειμαι gamer αλλα....στο PC μονο. Τελευταια κονσολα το PS2 που δυστυχως τωρα σκονιζεται με κατι παιχνιδαρες τυπου rachet and clank, GTA:SA κ.α.

Anyway, αρχισε να μου τραβαει το ενδιαφερον μετα απο τιτλους οπως spier man, detroit become human και ισως god of war και ενα αλλο που μου διαφευγει (στα trailer ηταν με γυναικα character). Εχω 2 κυριες ερωτησεις.

1) Αυτα τα παιχνιδια απαιτουν συνδρομη PS Plus? Γενικα το PS Plus, εκτος απο προσφορες που μπορει να προσφερει στους συνδρομητες, ειναι και το multiplayer για τις κονσολες, σωστα?

2) Αξιζει να αγορασω μονο και μονο για αυτα τα παιχνιδια? Απο οτι βλεπω, ειδικα το SM και το detroit πρεπει να εχουν αρκετες ωρες gameplay με το 1ο να εχει και dlc. Γενικα σπουδαζω, οποτε πιστευω δεν θα καθισω να το λιωσω απειρα (κανα βραδυ και κανα ΣΚ). Ετσι και αλλιως εχω και το pc pου θα παιζω που και που και κανα bf1.

Τελος, PS4 απλό ή pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, overpower είπε

Καλησπερα,

Γενικα ειμαι gamer αλλα....στο pc μονο. Τελευταια κονσολα το ps2 που δυστυχως τωρα σκονιζεται με κατι παιχνιδαρες τυπου rachet and clank, gta:sa κ.α.

Anyway, αρχισε να μου τραβαει το ενδιαφερον μετα απο τιτλους οπως spier man, detroit become human και ισως god of war και ενα αλλο που μου διαφευγει (στα τραιλερ ηταν με γυναικα character). Εχω 2 κυριες ερωτησεις.

 1) Αυτα τα παιχνιδια απαιτουν συνδρομη ps plus? Γενικα το ps plus, εκτος απο προσφορες που μπορει να προσφερει στους συνδρομητες, ειναι και το multiplayer για τις κονσολες, σωστα?

 2) Αξιζει να αγορασω μονο και μονο για αυτα τα παιχνιδια? Απο οτι βλεπω, ειδικα το SM και το detroit πρεπει να εχουν αρκετες ωρες gameplay με το 1ο να εχει και dlc. Γενικα σπουδαζω, οποτε πιστευω δεν θα καθισω να το λιωσω απειρα (κανα βραδυ και κανα ΣΚ). Ετσι και αλλιως εχω και το pc pου θα παιζω που και που και κανα bf1.

 Τελος, ps4 απλό ή pro?

1)plus μονο για τα online χρειαζεσαι, για οτιδηποτε single οχι. Το plus αξιζει και για τις προσφορες του, εχει συχνα πυκνα καλες προσφορες.

2)Υποκειμενικο εντελως, αυτο θα το απαντησεις εσυ. Αν σου αρεσουν τα exclusives ειναι no brainer. Εχει παρα πολλα που αξιζουν σιγουρα, καποια που δεν αλλα ειναι λιγοτερα. Τα ζυγιζεις και τσεκαρεις. 

3)Αφου δε θα το λιωσεις, θα προτεινα να παρεις το απλο, και με τη διαφορα να παρεις καποια exclusives παραπανω, η διαφορα σε fullhd τηλεοραση ειναι πολυ μικρη, αν εχεις 4κ αλλαζει το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις καθόλου PS4 τότε καλύτερα να πάρεις το pro και εννοείτε πως βάζεις και συνδρομή είναι εξαιρετικό value ps4+ συνδρομή 1 year

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

 

2)Υποκειμενικο εντελως, αυτο θα το απαντησεις εσυ. Αν σου αρεσουν τα exclusives ειναι no brainer. Εχει παρα πολλα που αξιζουν σιγουρα, καποια που δεν αλλα ειναι λιγοτερα. Τα ζυγιζεις και τσεκαρεις. 

 

Αυτο το ρωτησα πιο πολυ για τις ωρες gaming που θα μου προσφερουν αυτα τα 4 παιχνιδια (το 4ο ειναι το horizon zero dawn). Επειδη δεν γνωριζω γενικα σε τι φαση ειναι αυτα τα παιχνιδια.

Στα + οτι θα μπορω να το παιρνω διακοπες Χριστουγεννων και Πασχα, οποτε εκει θα το λιωνω λιγο.

Επισης, αφου δεν το βιαζομαι, να περιμενω για black friday ή δεν παιζει να αξιζει να περιμενω τοσο? (αν και πολυ πιθανο να βρω μεταχειρισμενο pro)

Υποψιν οτι οπως και να εχει, θα το αγορασω μετα τις 10-11 Οκτ οπου και θα επιστρεψω στο φοιτητικο μου σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις 4Κ τηλεόραση ναι αλλιώς όχι.

Το Σλιμ κάνει και λιγότερο θόρυβο αν παίζεις μεταμεσονύκτιες ώρες και δεν θέλεις να ενοχλείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω το απλό PS4 είναι καλύτερη επιλογή. Και εξηγώ. Είτε μπορείς τα έξτρα χρήματα να τα πάρεις παιχνίδια, είτε να τα βάλεις στην άκρη για επερχόμενη κονσόλα(όσο και να το κάνουμε οδεύουν προς το τέλος τους). Από εκεί και πέρα η επιλογή είναι καθαρά δικιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν ξερω αν φτανουν στο τελος τους ακομα. Ισως κανα 2-3 χρονια τα εχουν ακομα. Μαλλον θα παω στο pro οπως και να εχει με την προοπτικη οτι ισως παρω και καποια οθονη >1080p (δεν ξερω για 4κ, γιατι θελω να παιζω και με καλα fps με το pc).

Οσον αφορα στο κομματι αγορας, να περιμενω black friday ή να παρω κανα μεταχειρισμενο στα 350 που παιζει οταν θα ειναι να αγορασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...