Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/4/2018 στις 9:23 ΠΜ, Malthador είπε

Εγώ θα πάω κόντρα στους υπόλοιπους και θα σου προτείνω το slim. Νομίζω ότι δεν αξίζει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή το Pro. Μπορείς να βρεις bundles σε αστείες τιμές για το μικρό PS4, και με τα 100 ευρω διαφορά αγοράζεις τα κυριότερα exclusives της κονσολας. Σε 2 χρόνια τα ξεφορτώνεσαι όλα και αγοράζεις PS5 με κανα 200αρι.

Δεν θα έχει τόσο καλή μεταπωλητικη αξία το Pro όταν βγει το PS5. 

Και γω προς τα κει τείνω (αν βρεθούν τα $$), δε βγαίνω για pro μανα μου ;-)

Γιατί όμως πιστεύεις θα πέσει η μεταπωλητική αξία του pro;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι καποια στιγμη θα βγει σε βαρβατη προσφορα απο 409 που το κοπανανε ακομα στο ελλαδισταν . Χωρις ποδοσφαιρακι μαζι :P

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Braveheart1980 said:

Και γω προς τα κει τείνω (αν βρεθούν τα $$), δε βγαίνω για pro μανα μου ;-)

Γιατί όμως πιστεύεις θα πέσει η μεταπωλητική αξία του pro;

Γιατί ξέρουμε την τιμολόγηση των PS3 Super Slim όταν είχε βγει το PS4. Απλά δεν άξιζε να δώσει κάποιος 300 ευρώ για καινούριο PS3 όταν το PS4 έκανε 400. Όποιος ήθελε να πάρει PS3 εκείνη την εποχή κοίταζε για τη φθηνότερη δυνατή εναλλακτική, δηλαδή για Slim ή για OG PS3.

Αντίστοιχα όταν θα βγει το PS5, η Sony θα κρατήσει επίτηδες ψηλά την τιμή του PS4 Pro και μεταχειρισμένο δεν θα το ξεφορτωθείς ποτέ, γιατί όποιος θα θέλει PS4 τότε θα προτιμήσει να δώσει 100 ευρώ για ένα Slim, παρά 150 για ένα Pro (μιλάμε πάντα για ξερές τιμές, χωρίς games). Αν μάλιστα το PS5 είναι backwards compatible με το PS4, τότε καληνύχτα, θα το χαρίζεις και δεν θα το παίρνει κανένας.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που έχω το Pro (το έκανα εν γνώση μου γιατί πήρα 4k τηλεόραση), ο μόνος τρόπος να έχει μεταπωλητική αξία, είναι το PS5, να είναι backwards compatible μόνο με το Pro. Δεν το έχω διαβάσει πουθενά, απλά σκέψεις μου λέω. 

Αν έχεις 4k τηλεόραση πάντως αξίζει παρά πολύ. Κι ας το πετάξεις μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα για αγορά το Ps4 pro που το έχουν στα 450€ με 2ο χειριστήριο και το God of War θεωρώ πως είναι καλή προσφορά δεδομένου ότι το game έχει 70€ και το γνήσιο χειριστήριο 60€ (τιμές Public εκεί τα είδα) οπότε - 130€  οποτε είναι σαν να αγοράζεις PS4 pro με 330€ καλό value κατά την γνώμη μου.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

τώρα για αγορά το Ps4 pro που το έχουν στα 450€ με 2ο χειριστήριο και το God of War θεωρώ πως είναι καλή προσφορά δεδομένου ότι το game έχει 70€ και το γνήσιο χειριστήριο 60€ (τιμές Public εκεί τα είδα) οπότε - 130€  οποτε είναι σαν να αγοράζεις PS4 pro με 330€ καλό value κατά την γνώμη μου.......

Όντως είναι πολύ καλή τιμή 

 

Και 2o χειριστήριο και σούπερ παιχνίδι.

 

Είναι πολύ καλή η τιμή για ps4 pro,οποίος ήταν σε δίλημμα ήρθε η ώρα να το αγοράσει :)

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως.σε κανά χρόνο θα πουλιέται το Xbox x φθηνότερα από προ. Αν κάποιος πάει για multiplatform παίχνίδια ίσως να περιμένει καλύτερα το xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έδινα 70€ για offline game που μπορώ να το πάρω μεταχειρισμένο πολύ φθηνότερα όπως και το χειριστήριο που το βρίσκεις σφραγισμένο 30-40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο δίλλημά μου περί PS4 Pro ή απλού PS4.

Αρχικά κατόπιν αρκετού ψαξίματος η Sony TV μου είναι μεν 4k ΟΧΙ με HDR όπως ΚΑΚΩΣ νόμιζα ( KD-49X8005C)

Έχω κατεβάσει και είδα περίπου 70 λεπτά από βίντεο βαρβάτων τίτλων (Horizon Dawn, Uncharted, GΩW ακόμα και Ratchet and Clank) σε 2160p και 60fps, με ιδιαίτερη έμφαση σε αυτό του DF.

Με όλο το θάρρος προσωπικά ΔΕΝ βλέπω ουδεμία διαφορά μεταξύ PS4 Pro και "απλού" PS4 επί της ουσίας. N

Ναι στο τρίτο βάθος δέντρο σε 4k τα φυλλαράκια φαίνονται καλύτερα. Για εμένα όμως ΔΕΝ είναι αυτός λόγος για τα 100-120€ που έχει σαν διαφορά. Με μια αναζήτηση στο skroutz με αυτά τα 120€ παίρνω 5-6 βαρβάτους τίτλους που μεταξύ μας δε θέλω και άλλους. Kudos σε Sony που έχει ρίξει ΑΑΑ τίτλους στο περίπου 20άρικο. (πχ Uncharted στα 23€ έως το παρείστικο Knowledge is Power στα 17,50€)

Διαφορά και ορατή είδα μεταξύ XBOX One X και PS4 Pro αλλά σε τίτλους αδιάφορους σε εμένα. Εγώ ωσάν Nintend-άκιας θέλω first party τίτλους. Τα άλλα στο PC μου αν και όποτε. Που μεταξύ μας με i7 και 1060gtx πάει σφαίρα.

Αν έπαιζε έστω 4k Blu ray να το σκεφτόμουνα. Δεν παίζει όμως (που παίζει ακόμα και το XBOX One S μεταξύ μας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζει και το μαυρο PS4 Pro μαζι με το GoW δωρο στα 409 . Ειναι μια καποια προσφορα εδω και πολυ καιρο για pro . Αμα τη παρει ας κανει τον κοπο να μας πει το firmware της κονσολας .

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2018 στις 3:19 ΜΜ, stelios18120 είπε

Όντως είναι πολύ καλή τιμή 

Και 2o χειριστήριο και σούπερ παιχνίδι.

Είναι πολύ καλή η τιμή για ps4 pro,οποίος ήταν σε δίλημμα ήρθε η ώρα να το αγοράσει :)

Που παίζει αυτή η προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...