Προς το περιεχόμενο

[usb stick] ADATA DASHDRIVE UV128 16GB USB3.0 7.8€ crazy sunday [ΤΕΛΟΣ]


chrimara3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε μενα ηρθε παραλαβη! Τελικα το δοκιμασε κανενας να μας πει τι ταχυτητες πιανει;

 

Στο pc μου βρισκομαι τωρα δεν εχει USB 3.0.

Στα τεστ με το UserBenchmark 1.5.0.0 εβγαλε:

Read 28.9Mb/s
Write 13.2Mb/s
Mixed 19.3Mb/s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στα 2 πρωτα αρχεια που εβαλα ηταν πανω απο 3gb το καθ'ενα  μου εγραφε με 6mb ..τωρα βαζω και τρεχει με 13 περιπου... τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρελαβα κι εγω μολις τωρα, ευχαριστω τον ts.

Νομιζω είναι ποιο αργο κι από τα μυρμηγκια!!!

Σε τι φορματ πρεπει να είναι? Το δοκιμασα σε fat32 που ηταν και μετα διαμορφωση σε ntfs. Τα ιδια χαλια.

Ξεκιναει να γραφει με 12 (usb2)  και σε 15 sec πεφτει στα 5 και συνεχιζει να πεφτει ...χαχα. Ωραιο,καταπληκτικο...

Ένα αρχειο 650 mb  θα το παλεψει κανα 2ωρο...γραφει με 1.3 mb.!!!

 

Fat32  or   ntfs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε ntfs αλλα και σε fat32 , αρχειο 1,4gb δεν εκανε τοσο οσο λες εσυ για τα 650mb. Κατι αλλο παιζει η το στικακι σου εχει θεμα. Γραφω τωρα 1.85gb και ενημερωνω.

 

edit

εγραψα αρχειο ταινιας 1.85gb σε 2 λεπτα και 41 δευτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι χρησιμοποιειτε στα αρχεια το cut->paste απο το copy->paste για να δειτε την ταχυτητα.

 

και σε move και σε copy την ιδια ταχυτητα εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παρατηρω οτι το πρωτο αρχειο που δοκιμασα (πρόγραμμα 650 mb) πηγαινε σαν τα μυρμηγκια (1.3 mb) ενώ ένα αρχειο με διαφορα video 3.28 gb εκανε να αντιγραψει 5 λεπτα και 5 δευτερόλεπτα. Σε usb2 παντα. 

Ιδια ταχυτητα με τον Rebelo.

 

Τωρα το γιατι δεν το ξερω.

Καλο φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβα και γω.

Για εγγυηση εφ'ορου ζωης πρεπει να κανουμε register στην σελιδα της adata???

Γιατι πανω στην αποδειξη απο το e-shop δεν αναγραφει τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα το στικακι να κανω αντιγραφη και σε usb2 και σε usb3 και μου κανει σκαμπανεβασματα!!!

Δηλαδη παει στα 15mbps πεφτει το 0 και μετα ανεβαινει, ειναι φυσιολογικο??

post-245490-0-46748800-1393521446_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά σχόλια ακούω για τες ταχέτητες και κάνοντας τον συνήγορο του διαβόλου θα πω με αυτά τα λεφτά ίντα περιμένατε το κονκόρντι; :P (ατό είναι ωραίο να έχετε χπ το system recovery σε περίπτωση που τα φτήσει ο σκληρός,το μπατατράκ ή κάποια άλλη διαμονή λίνουξ.Γενικά για μπάκ άπ και για ανάγνωση περισσότερο παρά για μεταφορές εκτός και θέτε στρικάκι με χρονοκαθυστέρηση. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παρατηρω οτι το πρωτο αρχειο που δοκιμασα (πρόγραμμα 650 mb) πηγαινε σαν τα μυρμηγκια (1.3 mb) ενώ ένα αρχειο με διαφορα video 3.28 gb εκανε να αντιγραψει 5 λεπτα και 5 δευτερόλεπτα. Σε usb2 παντα. 

Ιδια ταχυτητα με τον Rebelo.

 

Τωρα το γιατι δεν το ξερω.

Καλο φαινεται.

Όσο περισσότερα αρχεία μικρού μεγέθους μεταφέρεις τόσο περισσότερη ώρα κάνει, ισχύει παντού, αντίθετα ένα μοναδικό αρχείο ίδιου μεγέθους θα στο μεταφέρει πολύ πιο γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To στικακι μια χαρά είναι ειδικά για τα λεφτά του! Το δοκιμασα και εγώ και πιανει 33mb/s read και 13mb/s write. Σε μια άλλη θυρα usb, μου έπιανε μονο μέχρι 11mb/s στο write. οποτε ρόλο παιζει και το bus και οι drivers κλπ. σε usb2.0 παντα οι δοκιμες μου, λαπτοπ 6ετιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...