Προς το περιεχόμενο

[usb stick] ADATA DASHDRIVE UV128 16GB USB3.0 7.8€ crazy sunday [ΤΕΛΟΣ]


chrimara3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θελω για εγκατασταση λειτουργικων.. να μην το παρω..? θα προτιμουσα kingston οπως παλια, αλλα η @@#$@@νη εβγαλε το lifetime που ειχε.. κατι θα ξερει.. που ειναι και ο μονος λογος που σκεφτομαι για ADATA δηλαδη. στο amazon δεν εχει ασχημα reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^

Παντα πρεπει να κρατας τις "εικονες" και όχι σκετο το οποιο σχολιο. Ειτε μιλαμε για ένα φλασακι σε ένα φορουμ, για μια αμφισβητουμενη φαση ποδοσφαιρου στα καναλια ή για αλλα σοβαροτερα θεματα.

:)


το θελω για εγκατασταση λειτουργικων.. να μην το παρω..? θα προτιμουσα kingston οπως παλια, αλλα η @@#$@@νη εβγαλε το lifetime που ειχε.. κατι θα ξερει.. που ειναι και ο μονος λογος που σκεφτομαι για ADATA δηλαδη. στο amazon δεν εχει ασχημα reviews

 

Για αυτή τη δουλεια αφου μονο μια φορα θα το γεμισεις και δεν θα κανεις εγγραφες είναι οκ. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι λογικό το να βγει η 32gb έκδοση στο crazy Sundays την ερχόμενη βδομάδα? Ακολουθεί κάποιο pattern το eshop στο τι βγάζει σε προσφορά?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως αυτην την τακτικη ακολουθει.Βαζει πρωτα προσφορα την μικροτερη χωρητικοτητα και μετα την μεγαλυτερη.

Αυτο μεχρι τωρα εγινε στο ADATA DASHDRIVE UV128 και UV150, στο ADATA S102 PRO,στο EMTEC C650 και λοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θελω για εγκατασταση λειτουργικων.. να μην το παρω..? θα προτιμουσα kingston οπως παλια, αλλα η @@#$@@νη εβγαλε το lifetime που ειχε.. κατι θα ξερει.. που ειναι και ο μονος λογος που σκεφτομαι για ADATA δηλαδη. στο amazon δεν εχει ασχημα reviews

 

Θα σου πρότεινα τα πλέον δοκιμασμένα και full αξιόπιστα μεταλλικά Kingston:

 

http://www.zoombits.co.uk/shop/kingston-16gb-datatraveler-se9-usb-flash-drive/22540

 

Κι εδώ σε τετράδα:

 

http://www.zoombits.co.uk/shop/kingston-16gb-datatraveler-se9-usb-flash-drive/27650

 

 

 

Ας είναι USB2, είναι ό,τι πιο οικονομικό και ποιοτικό μπορείς να βρείς.

 

Η τιμή της τετράδας δε, σκοτώνει. Βγαίνει 5 ευρώ το ένα.

Τα χρησιμοποιώ για εγκαταστάσεις λειτουργικών και προγραμμάτων, κι έχουν αντέξει άπειρες κακουχίες και βάλε βγάλε.

 

Θετικό ότι μπαίνουν στο Keychain σου, είναι υπερλεπτα και ultra durable.

 

Μια ματιά στα reviews ανα τα διάφορα site θα πείσει αρκετούς για το πόσο αξιόπιστα είναι.

 

Μακάρι η σειρά αυτή να έβγαινε και σε USB3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προφανώς και ΟΧΙ.

 

Εκτός αν θέλει να περιμένει 1 μήνα αντί για το πολύ για 1 εβδομάδα ή να παίξει ρουλέτα για το αν το φλασάκι θα τρώει μπανάνα ή όχι. Συν ότι είναι και πιο ακριβά.

 

Προσωπικά για UK η παραγγελία μου έφυγε Τρίτη κι έφτασε Πέμπτη (2 εργάσιμες) με FREE postage.

 

Είναι η ίδια εταιρία που έχει το MyMemory και το Memory bits.

 

Αποστολή γίνεται από Ολλανδία και τιμολόγηση από Ελβετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7,94€? στο ελλαντα εχουν απο 6,17€

μια χαρα μου φαινεται η τετραδα.......αν ηταν και usb3.......θα ξεστοκαρανε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα τα πλέον δοκιμασμένα και full αξιόπιστα μεταλλικά Kingston:

 

http://www.zoombits.co.uk/shop/kingston-16gb-datatraveler-se9-usb-flash-drive/22540

 

Κι εδώ σε τετράδα:

 

http://www.zoombits.co.uk/shop/kingston-16gb-datatraveler-se9-usb-flash-drive/27650

 

 

 

Ας είναι USB2, είναι ό,τι πιο οικονομικό και ποιοτικό μπορείς να βρείς.

 

Η τιμή της τετράδας δε, σκοτώνει. Βγαίνει 5 ευρώ το ένα.

Τα χρησιμοποιώ για εγκαταστάσεις λειτουργικών και προγραμμάτων, κι έχουν αντέξει άπειρες κακουχίες και βάλε βγάλε.

 

Θετικό ότι μπαίνουν στο Keychain σου, είναι υπερλεπτα και ultra durable.

 

Μια ματιά στα reviews ανα τα διάφορα site θα πείσει αρκετούς για το πόσο αξιόπιστα είναι.

 

Μακάρι η σειρά αυτή να έβγαινε και σε USB3.

Οταν εκανα τις ψακτικες μου το ειχα δει και διαβασει αυτο που προτεινεις (και το ιδιο σε χρυσο.. δεν θυμαμαι την διαφορα). θυμαμαι οτι ειδα ασχημα reviews στο amazon. λεγανε νομιζω οτι ξεκιναει να μεταφερει γρηγορα και στο τελος η ταχυτητα μειωνεται στο 0 και πολλες φορες σκαλωνει εκει. και το ανεφερανε μπολικοι αγοραστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

[offtopic] ^ Δεν ξέρω τι παίζει με τα 16αρια αλλά το ίδιο σε 8άρι που πήρα ψιλοπρόσφατα, π.χ. σε αρχείο 350mb, όντως ξεκινάει στα 10mb και αρχίζει άμεσα να πέφτει συνεχόμενα. Σταθεροποιειται κάπου στα ~4,5mb από το 50% και μετά, έως το τέλος. Σκαλώματα και τέτοια δεν έχω δει, αλλά από την άλλη από τότε που το πήρα του έχω ελάχιστη χρήση, πετάμενο στο μπρελόκ με τα κλειδιά αν τυχόν χρειαστεί σε άσχετη φάση.[/offtopic]

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Δεν ξέρω τι παίζει με τα 16αρια αλλά το ίδιο σε 8άρι που πήρα ψιλοπρόσφατα, π.χ. σε αρχείο 350mb, όντως ξεκινάει στα 10mb και αρχίζει άμεσα να πέφτει συνεχόμενα. Σταθεροποιειται κάπου στα ~4,5mb από το 50% και μετά, έως το τέλος. Σκαλώματα και τέτοια δεν έχω δει, αλλά από την άλλη από τότε που το πήρα του έχω ελάχιστη χρήση, πετάμενο στο μπρελόκ με τα κλειδιά αν τυχόν χρειαστεί σε άσχετη φάση.

παιδιά για άλλο φλασσάκι μιλάει το νήμα και για άλλο μιλάτε εσείς στα τελευταία 4-5 post. δημιουργείτε σύγχυση  :( . Έψαχνα να καταλάβω πως ένα adata Usb3 φλασσάκι μπορεί να γράφει με 4mb/sec και εσείς μιλάτε για kingston usb2.

 

ας μείνουμε στο θέμα γιατί αν είναι να γράφουμε για ότι φλασσάκι έχει ο καθένας πάει το νήμα. Βάλτε τουλάχιστον ένα [/off topic]

 

 

υ.γ. το kingston που μιλάτε το έχω και εγώ. Είναι μικρό, μεταλλικό, βολικό μπαίνει στα κλειδιά, γρήγορο στην ανάγνωση αλλά θεόαργο στην εγγραφή (4mb/sec seq file). Προφανώς ΔΕΝ κοιτάμε ΠΟΤΕ τα peaks, καθόσον ακόμα και αν λέει 20mb/sec το πρώτο δευτερόλεπτο, είναι delayed write ακόμα και αυτό. Δεν μπορείς να αφαιρέσεις το φλασσάκι, δεν έχει γραφτεί τίποτα (Στο buffer είναι ακόμα). Γράφεται από το μικρό του buffer στη μνήμη με την ησυχία του 4mb/sec). btw υπάρχει Link.png Site: παρόμοιο και καλά usb 3 αλλα παλι ειναι αρκετά αργό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα και εγω το εν λογω στικακι.
Σε real-time δοκιμες, δηλαδη αντιγραφη αρχειων, και πιο συγκεκριμενα μια ταινια 700mb ξεκινησε να την αντιγραφει στο στικακι απο θυρα usb2 με 20mb/s και σταδιακα επεσε μεχρι τα 15,6mb/s που ηταν η κατωτερη του ταχυτητα. Στην συνεχεια το συνδεσα σε sata3 θυρα και ξεκινησε να αντιγραφει ταινια 1,9gb με ταχυτητα γυρω στα 15mb και εφτασε μετα απο 25 δευτερολεπτα στα 19mb/s οπου και σταθεροποιηθηκε.

Για να πω την αληθεια περιμενα χειροτερες επιδοσεις για τα λεφτα που εδωσα, οποτε δεν με "χαλασε" καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...