Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες!!!Πως να τις προσεγγίσετε και να τις κατακτήσετε!


dinhio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαρδουλες στο τετραδιο ? Τι θα ακολουθησει αραγε ? Παγουρινο ?  :-D

Γλύψιμο πολαρέτι τώρα που αρχίζουν οι ζέστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έβγαινε μια φίλη μου με ένα παλικάρι όλα καλά 1 2 3 βδομάδες και μετά απλά δεν ξανάστειλε ή απάντησε ποτέ. Χωρίς εξήγηση ή κάτι. Οκ δε θες άλλο, το λες.

Άλλοι επανεμφανίζονταν μετά από κανα μήνα. Έχουμε καταλήξει ότι κάτι δεν κάνει σωστά, αλλά και πάλι γιατί να εξαφανιστούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχε κάποια άλλη να ασχοληθεί.

Για τον συγκεκριμένο τον είχα γνωρίσει δε θα το λεγα, ήταν promising...

Ναι γενικά παίζει αυτό αλλά το θέμα είναι γιατί χωρίς εξήγηση; 

Μάλλον φταίνε οι άντρες που επιλέγει δεν εξηγείται αλλιώς. Εμένα μια φορά μου το έκαναν (σύμπτωση το γεγονός ότι ήταν φίλος της?), όταν γίνεται συχνά όμως κάτι φταίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά και που τον γνώρισες δεν έχει να λέει,εδώ άλλους τους γνωρίζουμε χρόνια και παθαίνουμε πλάκα με κάτι που κάνουν.

μήπως η φίλη είναι λίγο πρήχτρα; εννοώ μήπως πέφτει με τα μούτρα πάνω τους και καταπιέζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα περισσότερο σταρχιδισμός πέφτει παρά πρήξιμο. Ούτε ανακρίσεις ούτε τπτ. Μόνο στο καλημέρα-καληνύχτα είναι απαιτητική αλλά και πάλι δεν το λέει σε αυτούς για να τους πρήξει να πεις, εγώ τα ακούω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο περισσότεροι Ελληνες αντρες 'ξυπνάνε' , τόσο λιγότεροι θα είναι 'διαθέσιμοι' για τις ελληνίδες...

Έχει έρθει το πλήρωμα του χρόνου.

 

ηγγικεν η ωρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι καλοί τρόποι δεν βλάπτουν. Ας μιλήσει ο άλλος, ας αφήσει κι ένα μήνυμα να πει 'Γεια σου, δεν θέλω να το συνεχίζουμε άλλο μπλα μπλα μπλα'. Η εξαφάνιση χωρίς λέξη είναι τελείως ό,τι νά'ναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν αυτό που λέει η Valerie. Τώρα απο κει και πέρα... αν θέλεις να έχεις σχέση (και με την πολύ γενική έννοια) με κάποιον κι αυτός κάνει κάτι που σε χαλάει, τον ρωτάς γιατί το έκανε. Πολύ απλά.

 

Με την ευκαιρία, τι κάνεις όταν συμβεί κάτι που σε χάλασε. Πας στον άλλο και του λες:

  1. Αντικειμενική περιγραφή των γεγονότων ("Σου έστειλα εκείνο το μήνυμα και δε μου απάντησες ποτέ. Μάλιστα για τον επόμενο μήνα εξαφανίστηκες τελείως.")
  2. Υποκειμενική μετάφραση -- τι καταλαβαίνεις εσύ από τα γεγονότα ("Νομίζω ότι με αποφεύγεις επίτηδες.")
  3. Πώς αισθάνεσαι σαν αποτέλεσμα του 2 ("Χαλάστηκα πολύ γιατί είχα την εντύπωση πως δεν είναι αυτή η σχέση μας. Θέλω να αισθάνομαι ότι μπορώ να βασιστώ πάνω σου.")
  4. Τι σκοπεύεις να κάνεις γι' αυτό αν τα πράγματα μείνουν ως έχουν ("Έχω αρχίσει να σκέφτομαι αν θα έπρεπε να συνεχίσουμε να βλεπόμαστε ή όχι.")

Αν ο άλλος έχει διάθεση να παίξει μπάλα έτσι, λύνονται παρεξηγήσεις και προβλήματα με τρόπο μαγικό.

 

Αν δεν έχει, πήρες την απάντησή σου, κάνε όπως νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι καλοί τρόποι δεν βλάπτουν. Ας μιλήσει ο άλλος, ας αφήσει κι ένα μήνυμα να πει 'Γεια σου, δεν θέλω να το συνεχίζουμε άλλο μπλα μπλα μπλα'. Η εξαφάνιση χωρίς λέξη είναι τελείως ό,τι νά'ναι.

My point exactly...

 

Πιθανόν αυτό που λέει η Valerie. Τώρα απο κει και πέρα... αν θέλεις να έχεις σχέση (και με την πολύ γενική έννοια) με κάποιον κι αυτός κάνει κάτι που σε χαλάει, τον ρωτάς γιατί το έκανε. Πολύ απλά.

 

Με την ευκαιρία, τι κάνεις όταν συμβεί κάτι που σε χάλασε. Πας στον άλλο και του λες:

  1. Αντικειμενική περιγραφή των γεγονότων ("Σου έστειλα εκείνο το μήνυμα και δε μου απάντησες ποτέ. Μάλιστα για τον επόμενο μήνα εξαφανίστηκες τελείως.")
  2. Υποκειμενική μετάφραση -- τι καταλαβαίνεις εσύ από τα γεγονότα ("Νομίζω ότι με αποφεύγεις επίτηδες.")
  3. Πώς αισθάνεσαι σαν αποτέλεσμα του 2 ("Χαλάστηκα πολύ γιατί είχα την εντύπωση πως δεν είναι αυτή η σχέση μας. Θέλω να αισθάνομαι ότι μπορώ να βασιστώ πάνω σου.")
  4. Τι σκοπεύεις να κάνεις γι' αυτό αν τα πράγματα μείνουν ως έχουν ("Έχω αρχίσει να σκέφτομαι αν θα έπρεπε να συνεχίσουμε να βλεπόμαστε ή όχι.")

Αν ο άλλος έχει διάθεση να παίξει μπάλα έτσι, λύνονται παρεξηγήσεις και προβλήματα με τρόπο μαγικό.

 

Αν δεν έχει, πήρες την απάντησή σου, κάνε όπως νομίζεις.

Προφανώς και συζητάς ότι σε ενοχλεί, αλλά όχι με γκρίνια γιατί χάνεις τη μπάλα. Και μεταξύ μας αν σε ενοχλεί κάτι απ τον πρώτο μήνα άστο να πάει στο διάολο... Αν είναι να συμβιβάζεσαι εξ αρχής για τα πάντα, χάνεις το sparkle, δίκιο έχει η φίλη μου,αλλά και πάλι τι πάει λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί πρέπει σώνει και ντε να κάνει λάθος; εμπειρίες μαζεύουμε και σιγά σιγά αλλάζουν τα κριτίρια. δεν μπορούμε να ταιριάξουμε με όλους. σιγά μην καταπιέσω τον εαυτό μου ή τον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...