Προς το περιεχόμενο

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;


SPANK

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;  

1.097 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;

    • Αερόψυξη
    • Υδρόψυξη
    • Άζωτο
    • Αλλο (αναφέρετε τι ακριβώς)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, εγω εχω stock fans και ενα παλιο κουτι που εχει 1 fan , προσφατα εδωσα 7 κατοσταρικα και αναβαθμισα σε 4790k asus maximus vii ranger kai evala k 16gb ram To cpu se idle πιανει 30C, σε κανονικο load 50aria , σκεφτομαι να κανω και σιγα σιγα κανα o.c να μαθω γιατι δε ξερω πολλα
το θεμα ειναι , πρεπει να αλλαξω τιποτα?( κουτι-ψυχτρα ή δε ξερω γω τι ) δε θελω να παθει τιποτα το συστημα, κριμα ειναι και επισης δε θελω  μετα απο λιγο καιρο να αλλαξω παλι επειδη θα κανω o.c,θελω να τα παρω μια και καλη τα πραγματα 
φωτιστε με !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα, εγω εχω stock fans και ενα παλιο κουτι που εχει 1 fan , προσφατα εδωσα 7 κατοσταρικα και αναβαθμισα σε 4790k asus maximus vii ranger kai evala k 16gb ram To cpu se idle πιανει 30C, σε κανονικο load 50aria , σκεφτομαι να κανω και σιγα σιγα κανα o.c να μαθω γιατι δε ξερω πολλα

το θεμα ειναι , πρεπει να αλλαξω τιποτα?( κουτι-ψυχτρα ή δε ξερω γω τι ) δε θελω να παθει τιποτα το συστημα, κριμα ειναι και επισης δε θελω  μετα απο λιγο καιρο να αλλαξω παλι επειδη θα κανω o.c,θελω να τα παρω μια και καλη τα πραγματα 

φωτιστε με !!

ποσταρε εδω καλυτερα http://www.insomnia.gr/topic/531353-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7-%CF%88%CF%85%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%82-cpu-%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%BF%CF%88%CF%85%CE%BE%CE%B7/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα !

Εγώ είμαι με νεράκι Antec Kuhler H2O 620 να ψύχει τον ξεκλειδωμένο μου AMD Phenom II X6 1605T @ 4.00GHz με 1.42Volt

Θερμοκρασίες : CPU socket : 29 idle / 42 gaming load / 45 prime95 // System 28 idle / ~33 gaming / 38 MAX

 

Κουτί : Supercase LX-803

 

Fans :

2 x Arctic Cooling F12 PWM rev.2 ( side intake )

1 x Stock Antec ( front intake )

1 x Aerocool DS 140mm ( Top exhaust )

1 x Coolermaster JetFlo 120mm ( back radiator intake )

 

Σύντομα θα μπούν οι AC F12 σε push-pull στο ψυγείο και θα μπούν side και front intakes 2 x Coolermaster Silent 120mm SI1

Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι καλύτερο ( αλλά χαμηλά τα budget ) δεκτό με μεγάλη ευχαρίστηση :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

custom kit με

waterblock ek

tubes xpc

ψυγείο ek

αντλία και tank thermaltake

υγρό ek uv lime coolant

fan 120mm thermaltake & rpm control

σε 100% load o xeon x5650@4,4ghz δινει max 68 βαθμούς με 1,375 vcore

 

post-274801-0-05564300-1410854295_thumb.jpg

post-274801-0-56531200-1410854392_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες, έχω την μαμά της Intel στον 4790Κ, πριν 1 μήνα τον πήρα και σκέφτομαι να την αλλάξω επειδή πιάνει 50αρια με light browsing , τι μου προτείνετε ;

 

{<br /> NSColor = "UIDeviceWhiteColorSpace 0 1";<br /> NSFont = "<UICTFont: 0x1557d5c0> font-family: \".HelveticaNeueUI-Bold\"; font-weight: bold; font-style: normal; font-size: 17.00px";<br /> NSParagraphStyle = "Alignment 0, LineSpacing 0, ParagraphSpacing 0, ParagraphSpacingBefore 0, HeadIndent 0, TailIndent 0, FirstLineHeadIndent 0, LineHeight 0/0, LineHeightMultiple 0, LineBreakMode 0, Tabs (\n 28L,\n 56L,\n 84L,\n 112L,\n 140L,\n 168L,\n 196L,\n 224L,\n 252L,\n 280L,\n 308L,\n 336L\n), DefaultTabInterval 0, Blocks (null), Lists (null), BaseWritingDirection -1, HyphenationFactor 0, TighteningFactor 0, HeaderLevel 0";<br /> NSShadow = "NSShadow {0, -1} color = {(null)}";<br />}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω εχω ξεκινησει ενα νεο Project θα δουλεψω με υδροψυξη επεξεργαστη καρτα γραφικων και μητρικη.Στα σχεδια ειναι να δουλεψουν 2 διαφορετικες υδροψυξεις...Η 1 θα ψυχει τον επεξεργαστη και την μητρικη με ενα τριπλο Phobya G-Changer 360 V2 και το δευτερο συστημα αποτελουμενο απο ενα διπλο Alphacool 240 UT60 και ενα μονο EK RAD XT120 θα ψυχουν 1 καρτα γραφικων κ στο μελλον 2 καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Be guiet shadow rock slim.....καλη αποδοση,τελειως αθορυβη και δεν πιανει πολυ χωρο στο κουτι σαν κατι αλλες μαουνες που κυκλοφορουν στην αγορα.

Επεξ/σία από JimRdesign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...