Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντροπή μη βάζεις τέτοια άρθρα και παρεξηγηθούν τα αδέρφια μας με τις κονσόλες από τον υπέρμετρο κομπλεξισμό μας και το epenis μας

 

μολις μαθευτηκε αυτο για minimum GTX 680/7970 στο AC Unity στο ps4forums μαλλον αρχισαν να χαιρονται :-D

μια φάση "ΟΛΟΙ έχουνε γραμμενο το pc" κτλ

 

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13976-the-PC-VS-Console-debate?p=548707#post548707

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μολις μαθευτηκε αυτο για minimum GTX 680/7970 στο AC Unity στο ps4forums μαλλον αρχισαν να χαιρονται :-D

μια φάση "ΟΛΟΙ έχουνε γραμμενο το pc" κτλ

 

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13976-the-PC-VS-Console-debate?p=548707#post548707

Δεν παιζει τα minimum να ειναι αυτα, εκτος αν μιλαμε για διαφορετικο παιχνιδι απο αυτο που θα βγει στις κονσολες. Βεβαια προσωπικα, ποτε δεν καταλαβα τι ακριβως δηλωνουν τα specs. Δηλαδη ok, τα minimum ειναι για τα settings στο low, αλλα για τι αναλυσεις και ποσα fps μιλαμε? Γιατι αλλο πραγμα ειναι τα 720p / 30fps και αλλο πραμα τα 1080p / 60 fps, και ας ειναι και τα 2 με low settings. 

 

Για τα specs αυτα καθεαυτα, δεν υπαρχει περιπτωση να βγει multiplatform που να απαιτει minimum i5 , i7 και τετοιες καρτες, γιατι πολυ απλα δεν θα ξεκιναγε καν το loading screen στις κονσολες. Ενα PC του 500ευρω θα παιζει τα παντα σημηερα και πιθανοτατα και στο μακρινο μελλον σε τουλαχιστον console like experience (no AA, 30 fps, 720/900/1080p), εκτος αν γινει καμια χοντρη πατατα, οποτε θα πρεπει να παραμενει κανα fix patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα να παίξουμε unturned co-op δν ξερω να παιζω ιδιαίτερα αλλα οκ...βσκ για να πας μπροστα απο οτι βλεπω ή θα παίζεις ένα game καλά ή θα ππαίζεις πολλα games και θα κανεις πλάκα ή θα εισαι ένας gay που ολοι θα σε βλέπουν για να γελάνε!!!βσκ να ανεβάζεις κανα βίντεο στο YouTube και αυτο βοηθάει

 

:-P :-P

δικιο εχεις αδερφε.κοιτα εγω κυριως dota 2 streamaro για αρχη αλλα σκεφτομαι να βαλω και αλλα games μεσα στο stream.αμα θες παιζουμε coop κανα game.οσο για το αλλο που ειπες ισχυει.παραδειγμα ο nicktron(αν δεν τον εχεις δει τσεκαρε στο twitch) ειναι ****** αλλα το παιζει ακομα περισσοτερο και περνει views.μπενουνε μεσα και τον κραζουνε ολοι.λοιπον αν θες τσεκαρεις το προφιλ μου το χω φτιαξει καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://store.steampowered.com/app/321800/

 

Icewind Dale Enchanced Edition ΜΟΝΟ 20 ευρώ. Που έχουμε καταντήσει...

 

Ω θεοί...

 

Με 20 ευρώ βγαίνουν κάθε τόσο στο GoG όλα τα Black Isle games μαζί πακέτο. Τα παλιά παιχνίδια μαζί με τα αντίστοιχα mods προσφέρουν πιο μεστή εμπειρία από τις enhanced editions, κατά την άποψή μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει αυτήν την στιγμη να έχει τα καλυτερα γραφικά που έχουμε δει σε παιχνιδι με τεράστιο πεντακαθαρο draw distance και character model απο άλλον πλανήτη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και πότε βγαίνει;

Δεν έχω παίξει ποτέ FF οπότε είμαι περίεργος.

 

Ξεκινάς χτες με FVII προχωράς με FFIX, FFIII, FFV, FFVI, FFIIX, FFIV, FFX.

 

Στα έχω βάλει από το χειρότερο στο καλύτερο (προσωπική άποψη), αλλά μπορείς να τα παίξεις randomly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάς χτες με FVII προχωράς με FFIX, FFIII, FFV, FFVI, FFIIX, FFIV, FFX.

 

Στα έχω βάλει από το χειρότερο στο καλύτερο (προσωπική άποψη), αλλά μπορείς να τα παίξεις randomly.

Διαφωνώ με τη σειρά που τα έχεις μιας και το 7 είναι το καλύτερο όλων

 

Επίσης μια διόρθωση, το λατινικό 8 είναι VIII , όχι IIX

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διαφωνώ με τη σειρά που τα έχεις μιας και το 7 είναι το καλύτερο όλων

 

Επίσης μια διόρθωση, το λατινικό 8 είναι VIII , όχι IIX

 

 

Το 7 μπορεί να μην είναι το χειρότερο όλων, αλλά σίγουρα έχει χειρότερο love story από το FFVIII (δεκτή η διόρθωση όπως βλέπεις :P), χειρότερη ανάπτυξη χαρακτήρων από το FFV , χειρότερο σενάριο από τα FFIV και FFVI και σίγουρα χειρότερο setting από το FFX( το οποίο FFX έχει με διαφορά το καλύτερο σύστημα ανάπτυξης χαρακτήρα από όλα τα FF μαζί, κατά την ταπεινή μου άποψη).

 

Επίσης, ο Cloud δεν είναι ούτε ο μισός άντρας από τον Zidane του FFIX.

 

Και βασικά ποτέ μου δεν κατάλαβα αυτή την εμμονή με το FFVII. Εντάξει, έχει τον Sephiroth, από εκεί και πέρα όμως; Σε ποιόν τομέα υπερτέρει σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο FF;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...