Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, eko13 είπε

PC Game από EPIC ή από Steam;

Παιζω στο PS3 το Beyond: two souls και ειναι ο τυπος παιχνιδιου που μου αρεσει. Δεν ειμαι ο τρελος gamer και αμα κολλαω καπου ξενερωνω... Εχω παιξει και το Heavy Rain και με καλυπτει και αυτο. Εχω βαλει στο ματι το Detroit: Become Human, το οποιο ειχα σταμπαρει απο πριν, οταν ηταν αποκλειστικο του PS4. Περιμενα την epic μηπως μας το εκανε δωρο (αλητηριος😆😆) αλλα σκεφτομαι πλεον να το αγορασω, και σκεφτομαι να παρω και τα αλλα δυο παιχνιδια που ειναι της ιδιας εταιριας. 

Το διλημμα ομως ειναι απο το epic ή απο το steam? Παραπλήσιες τιμες εχουν, λογαριασμο εχω και στα δυο με αρκετες παιχνιδαρες, ενω εχω και τις δυο εφαρμογες.

Γενικα ειμαι τυπος περισσοτερο epic που εχει πιο απλη εφαρμογη και μοιαζει πιο ελαφρυ. Με προβληματισε ομως καποιος που εγραψε οτι στις εκδοσεις του επικ χανεις τις επιβραβευσεις, τα μοντ κτλ. Γενικα εσεις τι προτιματε??

Να σου μιλήσω ειλικρινά το είχα τσιμπήσει πριν κάτι μήνες από το epic store .Δεν με νοιάζουν τα achievements μόνο η τιμή που ήταν χαμηλή.Δεν είχα κανένα θέμα με κολλήματα οπότε ναι θα σου πρότεινα να το αγοράσει από την επικ ειδικά με κάτι κουπόνια που βγάζει και θα σου έρθει φθηνά.Αμα όμως θες να βλέπεις το κατόρθωμα σου επελεξε το steam.

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Τα achievements παίζουν κάπου ρόλο στο game ή μόνο για e-penis;

Το πιο απλο παραδειγμα που μπορω να σου δωσω και το εχω αναφερει πολλες φορες,ειναι οτι μπορεις να καταλαβεις ποσοι τελειωσαν ενα παιχνιδι που αγορασαν και εκαναν εγκατασταση.

Και ας ξανααναφερω σαν παραδειγμα το Witcher 3,που οπως μπορεις πχ να δεις απο οσους το αγορασαν και επαιξαν το παιχνιδι σε αυτα τα σχεδον 5.5-6χρονια),μολις το 25% καταφερε να το τερματισει

https://steamcommunity.com/stats/292030/achievements

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Τα achievements παίζουν κάπου ρόλο στο game ή μόνο για e-penis;

Αν και εχει λιγο flame το ποστ σου, περα απο αυτο που ανεφεραν καποια απο τα παιδια θα σου πω και εγω πως το βλεπω μιας και ειμαι ενας απο αυτους που κυνηγουν τα achievement.

Εγω το κανω για μενα πιο πολυ και παρα για τους αλλους δεν το κανω γιατι αυριο την αλλη θα παω στο γκομενακι και θα τις πω εχω 1356 τροπαια στο psn 2334 στο steam και μετα θα μου κατσει.Ειναι ενα τροπος να κατσω να ασχοληθω και να δω οτι εχει να προσφερει ενα παιχνιδι.Πχ υπαρχουν παιχνιδια που σε αναγκαζουν να παρεις διαφορετικα μονοπατια η επιλογες για να ξεκλειδωσεις καποιο achievement.Με αυτον τον τροπο θα δεις κατι διαφορετικο που εχει να σου προσφερει ενα παιχνιδι.Καποια αλλα ειναι για να δεις ποσο ψηλα ειναι το skill σου δεν ειναι ολα ιδια αυτο που παραμενει ιδιο ειναι οτι για να τα βγαλεις ολα σημαινει οτι θα ριξεις χρονο.Το να ριξεις χρονο σε κατι δεν σε κανει πιο προικισμενο αλλα εχεις αλλες προτεραιοτητες με τον ελευθερο σου χρονο.Επισης ειναι ενας ακομη τροπος να ασχοληθεις περισσοτερο με ενα παιχνιδι και αρα να τα βγαλει τα λεφτα του που λεμε.

Σιγουρα υπαρχουν και αυτοι που το κανουν για να βρισκονται σε καποια leaderboards αλλα αυτο πιο πολυ θα λεγα ανηκει στην ανταγωνιστικη φυση του ανθρωπου.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Τα achievements παίζουν κάπου ρόλο στο game ή μόνο για e-penis;

Προφανως και δεν ειναι ζήτημα ζωής και θανάτου, ωστοσο εχεις ένα μετρο της προόδου σου στο παιχνίδι με αυτό τον τροπο. Και φυσικά δε είναι απόλυτο ότι όσοι ενδιαφέρονται για τα achievements το κάνουν με ψυχαναγκασμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, kostiger είπε

Προφανως και δεν ειναι ζήτημα ζωής και θανάτου, ωστοσο εχεις ένα μετρο της προόδου σου στο παιχνίδι με αυτό τον τροπο. Και φυσικά δε είναι απόλυτο ότι όσοι ενδιαφέρονται για τα achievements το κάνουν με ψυχαναγκασμο.

Α ναι ειναι και αυτο μιας και ανηκω στον συλλογο ψυχαναγκαστικων ελλαδος :P

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, icenex είπε

Α ναι ειναι και αυτο μιας και ανηκω στον συλλογο ψυχαναγναστικων ελλαδος :P

Δεν είσαι πρόεδρος εκεί;

😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Τα achievements παίζουν κάπου ρόλο στο game ή μόνο για e-penis;

αυξανουν την ντοπαμινη. κανουν τον παικτη χαρουμενο επειδη ολοκληρωσε καποιο task, αποστολη, επιπεδο, boss fight, κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιά, ο τερματισμός ήταν το 100% του παιχνιδιού.
Τα achievement είναι το 110 με 500% ενός παιχνιδιού.

Υ.Γ. Ανταλλάσσονται save με achievement Εmpire Total War, ιδανικά με save σε παιχνίδια της σειράς αυτής. Στείλτε τις προτάσεις σας σε πριβέ 😝

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, KilliK είπε

Από την μία χαίρομαι για νέο Indiana Jones game, αλλά published από Bethesda και developed από (πρόσφατα Wolfenstein) Machinegames... Δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...