Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/12/2020 στις 11:37 ΠΜ, firepc είπε

μια πεθαμενη ηταν και η codemasters

τι πεθαμένη ρε συ. Μια χαρά game παίζαμε τόσα χρόνια με την codemaster και κορυφαία στα ράλυ. Δεν υπάρχει rally game και να μην έχει υπογραφή codemasters.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
4 minutes ago, firepc said:

τωρα που τραυματιστηκε κιολας, θα παιζει ολη μερα

"Τραυματίστηκε", δικαιολογία για gaming μου φαίνεται. 😛

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

"Τραυματίστηκε", δικαιολογία για gaming μου φαίνεται. 😛

Σαν το " Μαμα δεν παω σχολειο σημερα, ειμαι αρρωστος " αλλα σε adult version 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Back 4 Blood ειναι ο πνευματικος διαδοχος του L4D απο τους ιδιους τους δημιουργους. το δειξανε στα game awards ενω εχει ξεκινησει η pre-alpha του μεχρι τις 22 του μηνος  (δυστυχως η Ελλαδα δεν υποστηριζεται)

πρωτες εντυπωσεις απο το gameplay που ειδα, ειναι οτι ναι μεν μοιαζει αρκετα με το L4D, αλλα δειχνει πιο action focused γυρω απο τις ορδες τερατων,  με το suprise factor με τα special infected που ελεγχοταν απο τον ΑΙ director και ωθουσε το teamwork σαν να λειπει. βασικα μου θυμιζει περισσοτερο το Vermintide 2 παρα το L4D. but that's just me.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KilliK είπε

το Back 4 Blood ειναι ο πνευματικος διαδοχος του L4D απο τους ιδιους τους δημιουργους. το δειξανε στα game awards ενω εχει ξεκινησει η pre-alpha του μεχρι τις 22 του μηνος  (δυστυχως η Ελλαδα δεν υποστηριζεται)

πρωτες εντυπωσεις απο το gameplay που ειδα, ειναι οτι ναι μεν μοιαζει αρκετα με το L4D, αλλα δειχνει πιο action focused γυρω απο τις ορδες τερατων,  με το suprise factor με τα special infected που ελεγχοταν απο τον ΑΙ director και ωθουσε το teamwork σαν να λειπει. βασικα μου θυμιζει περισσοτερο το Vermintide 2 παρα το L4D. but that's just me.

 

Ελπίζω να μη καταλήξει σα το evolve μόνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

πάτωσε..εξαφανίστηκε από τον χάρτη

Evolve Is Being Shut Down But There Will Be One Way to Play Still

 

Είμαι ένας από αυτούς που κάνανε preorder το evolve και το περίμενα πως και πως - καμμένος με l4d γαρ. Πραγματικά είναι πολύ μεγάλη κουβέντα τι ακριβώς συνέβη με το evolve - νομίζω είχαμε παίξει και μαζί στην beta και είχες δει από πρώτο πρόσωπο το balance του noobwar μεταξύ voip team και solo player. 😁

Δυστυχώς το balance σε τέτοιου είδους games σε pub/quickplay είναι φύση αδύνατον και εξηγούμαι. Δεν είναι μόνο θέμα ότι κάποια monsters/hunters είναι πολύ καλύτερα από τα υπόλοιπα (γκουχ γκουχ wraith). Είναι πιο πολύ θέμα matchmaking. Θα έπρεπε να μην υπάρχει καν quick play και να επιβληθεί ladder/ranked only (που και πάλι θα είχες φαινόμενα με smurfs) με καθαρά solo queue hunters εναντίον low rank monsters και party queue εναντίον πιο "experienced" monsters έτσι ώστε να δυσκολευόντουσαν και να υπήρχε και πιο challenge στα high ranks. Θα μου πεις έτσι πολύς κόσμος θα ξενέρωνε και θα υπήρχε μικρότερη playerbase, αλλά τουλάχιστον θα υπήρχε. Αυτό που συνέβη είναι μέσα σε 3-4 μήνες να εξαφανιστεί κυριολεκτικά το playerbase (first impression is everything). Κάποιος που μόλις το πήρε είτε έπαιξε solo queue μαζί με άλλους κουκουρούκου pubs που δεν είχαν καν mic ή δε γούσταραν απλά ή βρίζανε στα γαλλικά 😁 και χάνανε στο 5λεπτό από stage 1 wrtaith, είτε βιδώθηκε και είπε να παίξει monster χωρίς να γνωρίζει τα βασικά και έφυγε άκλαυτος στο 3λεπτό στο πρώτο dome, ξενερώνοντας την ζωή του.

Βάλε στην εξίσωση και τα MTs day 1 και ότι ήταν κάπως βαρύ και δύστροπο για τις τότε κάρτες γραφικών λόγω cryengine (μόνο καινούρια 970 και πάνω το τρέχαν ικανοποιητικά 1080p high για αυτούς που γκρινιάζουν με το CP τώρα και μιλάμε και για competitive game που και τα 60 fps λίγα είναι) και δένει το γλυκό. Η πλάκα είναι ότι σαν game στα competitive top ranks (μιλάμε για αυτά τα 200-300 άτομα που συνεχίζανε να το παίζουν από day 1 σε discord servers με ραντεβού κλπ😁) αν και unbalanced σε κάποια πραγματάκια, ήταν απόλυτα competitive και πραγματικά spectacle στα λίγα tourneys που είχα παρακολουθήσει ακόμα και μετά από τόσα χρόνια με το f2p stage 2. Πολύ κρίμα.

Παρόμοιο λάθος έκανε και η SP με το "RAID mode" στο Ghost of Tsushima legends. Το σχεδίασε με mechanics που χρειάζονται οπωσδήποτε την συνεργασία και μικρόφωνο για να προχωρήσεις και μάλιστα σε κάποια σημεία πρέπει να έχεις full party (4 άτομα), αλλά επέλεξε την λογική να κόψει εντελώς το matchmaking για αυτόν τον λόγο.😆 Έτσι αν δε μπορείτε να σχηματίσετε 4άδα από γνωστούς στο psn που και να είναι διαθέσιμοι εκείνη την στιγμή που θες να παίξεις και να έχουν το game αλλά και να έχουν φαρμάρει αρκετά το legends και να έχουν πάει ki level 90+, δε μπορείς καν να το παίξεις... Πραγματικά εξοργιστικό γιατί είναι πολύ ενδιαφέρον mode κατά τα άλλα και αρκετά challenging. Μια φορά μόνο που είμασταν 3άδα το προχωρήσαμε λίγο και κολλήσαμε σε ένα σημείο που και να το περνάγαμε θα κολλάγαμε καπάκι μετά στην abyss γιατί ήθελε 4 άτομα... Η μόνη λύση είναι να τρέχεις στον discord server και να παρακαλάς άλλο random κόσμο να παίξει μαζί σου. Δεν είναι ούτε του χαρακτήρα μου, ούτε και γουστάρω να παίξω με randoms. Θέλω να παίξω με 1-2 φίλους μου όταν είμαστε όλοι εύκαιροι και αυτή τη δυνατότητα μου την στέρησαν.

Με αυτά και με αυτά small basket με το back4blood. Και φυσικά never preorder. Αν ακόμα δε πήρατε το μάθημά σας από το ακατανόμαστο goty και το bugpunk είστε άξιοι της μοίρας σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Και φυσικά never preorder.

Αν ακόμα δε πήρατε το μάθημά σας 

Αυτο το ανεκδοτο ακομα να σταματησει??

Κυριολεκτικα εχω βαρεθει να το διαβαζω αυτο εδω και χρονια στο forum καθε φορα που θα βγει ενα προβληματικο παιχνιδι(παλιοτερα τουλαχιστον γραφοταν κυριως για ΕΑ/Ubisoft/Capcom,τωρα εγινε γενικο ......)

Αμα θελει καποιος να αγορασει day one,θα το κανει(οπως και αυτοι που αγοραζουν παιχνιδια σε early access).

Ασε που οπως εχω γραψει και παλιοτερα,δεν εχει νοημα να γραφονται τετοια σχολια,γιατι ακομα και αυτοι που τα γραφουν  δεν τα τηρουν ουτε για τους εαυτους τους,σωστα?

Τα ειδαμε αυτα και με τις νεες κονσολες. Ενω ειναι γνωστο οτι παντα οι πρωτες παρτιδες εμφανιζουν τα περισσοτερα θεματα,παρα πολλοι ετρεξαν και τις αγορασαν.

Αρα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του αφού πληρώνει με τα χρήματα του και δεν έχουμε δικαίωμα να του πούμε τίποτα φυσικά. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, μιας και είμαστε σε forum, είναι να λέμε τη γνώμη μας ο καθένας, και προσωπικά δεν θα αγοράσω ποτέ day1, ούτε και preorder ακριβώς για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω. Βέβαια κάποιος άλλος θα πει ότι έχει day1 access ενώ εγώ κάθομαι και περιμένω, σεβαστό. Γενικά μην ασχολείστε σε αυτή τη χώρα με το τι κάνει ο άλλος με τη ζωή του, με τα λεφτά του, κτλ. Μόνο τη γνώμη μας, κόσμια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτο το ανεκδοτο ακομα να σταματησει??

Κυριολεκτικα εχω βαρεθει να το διαβαζω αυτο εδω και χρονια στο forum καθε φορα που θα βγει ενα προβληματικο παιχνιδι(παλιοτερα τουλαχιστον γραφοταν κυριως για ΕΑ/Ubisoft/Capcom,τωρα εγινε γενικο ......)

Αμα θελει καποιος να αγορασει day one,θα το κανει(οπως και αυτοι που αγοραζουν παιχνιδια σε early access).

Ασε που οπως εχω γραψει και παλιοτερα,δεν εχει νοημα να γραφονται τετοια σχολια,γιατι ακομα και αυτοι που τα γραφουν  δεν τα τηρουν ουτε για τους εαυτους τους,σωστα?

Τα ειδαμε αυτα και με τις νεες κονσολες. Ενω ειναι γνωστο οτι παντα οι πρωτες παρτιδες εμφανιζουν τα περισσοτερα θεματα,παρα πολλοι ετρεξαν και τις αγορασαν.

Αρα?

 

Ναι καλά και για μένα το λέω, μη νομίζεις ότι βγάζω την πάρτη μου από έξω.😁 Και μπορώ να πω ότι γενικά είμαι και κωλόφ@ρδος όποτε έχω κάνει preorder, άντε 3-4 φορές να την έχω πατήσει χοντρά σύνολο. Μία στο URU (που και καλά θα ήταν "myst online" αλλά ήταν ένα ημιτελές και discontinued project), μία στο αχαρακτήριστο rise of the triad remake, μία στο evolve και άλλη μία στο goty σας.😁 Οι υπόλοιπες φορές που έκανα preorder μπορεί να είχα πχ μεγαλύτερα expectations, αλλά τουλάχιστον δεν απογοήτευσαν σαν games ή ήταν ακόμα καλύτερα και από ότι περίμενα όπως το Ghost of Tsushima πχ.

Για τις κονσόλες τα έχουμε ξαναπεί 10000000000 φορές, αν δεν υπάρχει exclusive που να σε νοιάζει κακώς τις αγοράζεις. PS3 πήρα με το που βγήκε το demons souls, ps4 με το bloodborne και ps5 με το DeS remake. Άγαλμα πρέπει να στήσει η Sony στον Senpai Miyazaki.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...