Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι αυτο με εχει ξενισει και εμενα καπως.

ευελπιστω να ειναι σε φαση Uncharted, Tomb Raider, και οχι Wolfenstein/DOOM/VR. διαφορετικα θα ειναι καταδικασμενο.

ενω κατι μου λεει οτι θα παρουμε μια πρωτη δοση woke-ποιησης του ηρωα, πριν την κυκλοφορια της επομενης ταινιας του..

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

SparseWhimsicalHypsilophodon-max-1mb.gif.14c1c2de5b26f97d055948b9dd04a467.gif

Εντάξει κάποιος είχε εκδικητικές τάσεις για να τελειώσει την LucasArts.

Μακάρι να επιστρέψει ουσιαστικά και να έχουμε epic Star Wars(και όχι μόνο) games και πάλι.

Μας χρωστά μερικά remaster, καταρχάς θα έλεγα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Από την μία χαίρομαι για νέο Indiana Jones game, αλλά published από Bethesda και developed από (πρόσφατα Wolfenstein) Machinegames... Δεν ξέρω...

Ειδικά βλέπε κάτι youngblood... Fingers crossed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Από την μία χαίρομαι για νέο Indiana Jones game, αλλά published από Bethesda και developed από (πρόσφατα Wolfenstein) Machinegames...

Μα τι σε προβληματίζει, ότι θα τους αποκεφαλίζει μόνο με το λάσο; Δεν καταλαβαίνω! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Από την μία χαίρομαι για νέο Indiana Jones game, αλλά published από Bethesda και developed από (πρόσφατα Wolfenstein) Machinegames... Δεν ξέρω...

To Youngblood να συμφωνησω οτι ηταν παπατζα ολκης αν και αρτιοτατο τεχνικα με ωραιο ray tracing implementation. 

Το New Order και τον Κολοσσο γιατι τα πετσοκοψες ετσι; 

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα τρία πρώτα Wolfenstein (New Order, Old Blood, New Colossus) ήταν φουλ διασκεδαστικά, ελπίζω να κλείσουν αντίστοιχα την τριλογία. Για το Youngblood έτρεξα ένα walkthrough στο youtube μόνο για να ξέρω που πάει η ιστορία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, kostiger είπε

To Youngblood να συμφωνησω οτι ηταν παπατζα ολκης αν και αρτιοτατο τεχνικα με ωραιο ray tracing implementation. 

Το New Order και τον Κολοσσο γιατι τα πετσοκοψες ετσι; 

Δεν πετσόκοψα τίποτα, αλλά το Youngblood είναι το πιο πρόσφατο και επίσης είναι όλα FPSs. Μπορεί να βγει και το καλύτερο Indy (heh) game ever, αλλά δεν ξέρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, GhostRiderLSOV said:

Δεν πετσόκοψα τίποτα, αλλά το Youngblood είναι το πιο πρόσφατο και επίσης είναι όλα FPSs. Μπορεί να βγει και το καλύτερο Indy (heh) game ever, αλλά δεν ξέρω...

αυτο δεν λεει κατι και η respawn ειχε μεχρι το fallen order μονο fps ειχε Και εβγαλε μια χαρα 3rd person acrtion adventure

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν πετσόκοψα τίποτα, αλλά το Youngblood είναι το πιο πρόσφατο και επίσης είναι όλα FPSs. Μπορεί να βγει και το καλύτερο Indy (heh) game ever, αλλά δεν ξέρω...

Kαλα, ελαφρως χαριτολογωντας το εγραψα, μαλλον θα επρεπε να εχω κοτσαρει και ενα emoticon, απλα φανηκε απο την αρχικη σου αναρτηση, να καιγονται μαζι με τα ξερα (Youngblood) και τα χλωρα (New Order, Old Blood, New Colossus).

Σε καθε περιπτωση ευχομαι να τελεσφορησει η προσπαθεια της Machinegames και να δουμε ενα πραγματικα ωραιο Indy παιχνιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε μιας και σκεφτομαι να πιασω τα 3 wolfenstein να παιξω πρωτα το old blood που ειναι χρονολογικα πριν το new order η πρωτα το new order που βγηκε πρωτο? Με το youngblood δεν θα ασχοληθω καθολου και απο οτι διαβαζω και τα DLC του wolfenstein 2 δεν λενε πολλα οποτε θα μεινω στο βασικο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, privateer είπε

αυτο δεν λεει κατι και η respawn ειχε μεχρι το fallen order μονο fps ειχε Και εβγαλε μια χαρα 3rd person acrtion adventure

Ναι, αλλά αυτό δεν λέει επίσης ότι και η Machinegames θα τα καταφέρει όπως η Respawn.

Edit:

Ubisoft is working on an open world Star Wars game

Με development από την Massive Entertainment (Division series). Δεν λέω τίποτα, μην μου αρχίσετε πάλι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, GhostRiderLSOV said:

Ναι, αλλά αυτό δεν λέει επίσης ότι και η Machinegames θα τα καταφέρει όπως η Respawn.

Σίγουρα αλλά το αν θα είναι καλό ή όχι το παιχνίδι δεν θα παίξει ρόλο το ότι το studio έφτιαχνε fps. Βέβαια δεν ξέρουμε καν τι στυλ θα είναι έτσι; Η λογική λέει 3rd person.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 λεπτά πριν, privateer είπε

Σίγουρα αλλά το αν θα είναι καλό ή όχι το παιχνίδι δεν θα παίξει ρόλο το ότι το studio έφτιαχνε fps. Βέβαια δεν ξέρουμε καν τι στυλ θα είναι έτσι; Η λογική λέει 3rd person.

Κι εγώ για τρίτου προσώπου το περιμένω, όπως τα παλιότερα. Βολεύει άλλωστε καλύτερα για puzzle-solving.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Για πειτε μιας και σκεφτομαι να πιασω τα 3 wolfenstein να παιξω πρωτα το old blood που ειναι χρονολογικα πριν το new order η πρωτα το new order που βγηκε πρωτο?

Όπως στις ταινίες (πχ. Star Wars originals και prequels) και στις σειρές (πχ. Breaking Bad και Better Call Saul) έτσι και στα video games όπως το Wolfenstein δε βγάζει νοήμα να ασχοληθείς πρώτα με αυτά που έκαναν release αργότερα χρονικά γιατί ολόκληρη η βάση τους είναι αυτά που έχουν προϋπάρξει. Είναι στημένα επάνω σε διάφορα στοιχεία όπως είναι τα γεγονότα που λαμβάνουν χώρα, ο τρόπος αφήγησης, το gameplay κλπ και μπορεί εύκολα να φαίνονται λίγο πιο off αν τα πιάσεις μεμονομένα.

Το Old Blood μάλιστα είναι εξαιρετικό παράδειγμα καθώς το αποδεικνύει κλείνοντας το μάτι αρκετές φορές με αναφορές όχι μόνο για το New Order αλλά και για το New Colossus που βγήκε μετά με έναν ιδιαίτερο συμβολισμό που έχει. Αλλά έχεις δρόμο (ένα πολύ fun δρόμο για την ακρίβεια!) μέχρι να φτάσεις στο NC και να το καταλάβεις πρακτικά. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...