Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, firepc είπε

Ενα μηχανοβιο open world exclusive της Sony ερχεται στο PC την ανοιξη

Days Gone Video Game Features Post Apocalyptic Survival Skills – The  Patriot Post

https://www.pcgamer.com/more-playstation-games-are-coming-to-pc-starting-with-days-gone-this-spring/

 

Ωρε φιλε και ηθελα να το παιξω αυτο. Δεν ξερω για τα 60 αλλα στα 30 ευρω το εχω παρει. Μπραβο πολυ με χαροποιουν τετοιες εκπληξεις το pc ειναι η απολυτη πλατφορμα gaming λενε οτι τα τελευταια χρονια εχει πεσει εγω βλεπω το ακριβως αντιθετο. Το να βυθιζεσαι στον κοσμο καθε παιχνιδιου δεν συγκρινεται με τιποτα. Επισης να πω οτι υποστηριζει κανονικα ελληνικους υποτιτλους οποτε πολλα συν στην sony που σχεδον ολα της τα exclusives τα τελευταια χρονια εχουν ελληνικα απο μενα πολλα μπραβο γιατι το 99% των παιχνιδιων ειναι στα αγγλικα και καποιες δυσκολες λεξεις με χαλανε ολη την εμπειρια απο το να μπω 100% στην ιστορια ενος παιχνιδιου.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι το εκανα σχεδον platinum στο ps4. Καλο μεν,αλλα τιποτα το ιδιαιτερο/φοβερο δε.

Εχει τις στιγμες του αλλα δυστηχως δεν καταφερνει να ξεχωριζει. Συμπαθης ο Deacon σαν main χαρακτηρας,αλλα δεν μπορω να πω το ιδιο και για το υπολοιπο cast ισως με εξαιρεση 1-2.

Τουλαχιστον θα ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο την εκδοση του ps4pro που ειχε τεχνικα θεματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το παιχνιδι το εκανα σχεδον platinum στο ps4. Καλο μεν,αλλα τιποτα το ιδιαιτερο/φοβερο δε.

Εχει τις στιγμες του αλλα δυστηχως δεν καταφερνει να ξεχωριζει. Συμπαθης ο Deacon σαν main χαρακτηρας,αλλα δεν μπορω να πω το ιδιο και για το υπολοιπο cast ισως με εξαιρεση 1-2.

Τουλαχιστον θα ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο την εκδοση του ps4pro που ειχε τεχνικα θεματα.

Ο κοσμος του πιστευω ειναι αρκετα immersive σωστα? Περισσοτερο για αυτο το γουσταρα οταν το ειδα εχει και το dynamic weather με τα χιονια. Ποσο πιο ομορφο μπορει να δειξει σε υπολογιστη? Παντως λενε και για αλλα μακαρι να φερουν κανενα ratchet η god of war και για καποιους και το bloodborne θα ειναι εξαιρετικο. Καντε και ενα remake και το πρωτο rdr να δεσει το γλυκο.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να είναι καλό το port για να τρέχει καλύτερα. :P
 

Spoiler

Πάντως πάω πολύ τον Sam Witwer (που παίζει τον πρωταγωνιστή) από τις εποχές του σαν Galen 'Starkiller' Marek στα The Force Unleashed (επίσης κάνει την φωνή του Maul στα Clone Wars / Rebels -και στο EA Battlefront II όπου όπως και στο EABF και στο TFU έκανε και τον Palpatine- ) , είναι η ζωντανή εγκυκλοπαίδεια του Star Wars και γενικά είναι fun τύπος.
Kάνει και twitch streams από Star Wars και άλλα παιχνίδια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ο κοσμος του πιστευω ειναι αρκετα immersive σωστα?

Περισσοτερο για αυτο το γουσταρα οταν το ειδα εχει και το dynamic weather με τα χιονια. 

Ομορφο παιχνιδι ειναι γενικα,αλλα δεν νομιζω οτι η λεξη immersive ταιριαζει 100% σε αυτο το παιχνιδι.

Οι αλλαγες του καιρου ειναι ωραιες,ειδικα το βραδυ με τα zombie,αλλα χανει πολυ στους εχθρους οπως και στο οτι ειναι αρκετα περισσοτερο action τιτλος. 

Το παιχνιδι δηλαδη γινεται(και το νιωθεις)αρκετα επαναλαμβανομενο,η ιστορια του αν και εχει καποια ενδιαφεροντα σημεια,εχει και αρκετα σημεια που κανει κοιλιά,το gameplay/gunplay του εχει το μονο ενδιαφερον στα hordes και στον μηχανισμο της μηχανης.

Δεν ειναι δηλαδη τυχαιο το οτι παρα πολλοι(και στο διπλα θεμα του forum),το παρατησαν το παιχνιδι και δεν το τελειωσαν καν.

Και το TheOrder,παρα πολυ ομορφο παιχνιδι με πολυ καλη ατμοσφαιρα. Τι να το κανεις ομως οταν πασχει σε ποσα αλλα?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, Fulgore said:

Το παιχνιδι το εκανα σχεδον platinum στο ps4. Καλο μεν,αλλα τιποτα το ιδιαιτερο/φοβερο δε.

Εχει τις στιγμες του αλλα δυστηχως δεν καταφερνει να ξεχωριζει. Συμπαθης ο Deacon σαν main χαρακτηρας,αλλα δεν μπορω να πω το ιδιο και για το υπολοιπο cast ισως με εξαιρεση 1-2.

Τουλαχιστον θα ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο την εκδοση του ps4pro που ειχε τεχνικα θεματα.

Αυτο εχω δει και εγω ψιλοαδιαφορο. Προσωπικά μονο το God of War θα με ενδιεφερε να παιξω.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, yiannis1991 said:

God of War και Last of Us. Ειδικά God of War το αγοράζω και day 1, κάτι που δεν το έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου..

Last of Us to πρωτο ναι και θα προσθετα το Uncharted 4 μιας και ειμαι tomb raider fan 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, privateer είπε

Αυτο εχω δει και εγω ψιλοαδιαφορο. Προσωπικά μονο το God of War θα με ενδιεφερε να παιξω.

Υπηρχε και κοσμος που του αρεσε περισσοτερο το παιχνιδι(πολλοι απο αυτους που ελεγαν οτι επρεπε να παρει παραπανω βαθμολογιες)και δεν γνωριζω τι βελτιωσεις πηρε το παιχνιδι με τα τελευταια updates. Σιγουρα βοηθαει και η καλυτερη αποδοση στο PC οπως και η υποστηριξη σε mods και λογικα τα γρηγορα loading times.

Αρα δεν θα το ελεγα ακριβως ψιλο αδιαφορο σαν τιτλο,ειδικα αν ειναι καλη η μεταφορα του.

Εμενα για συλλογη με ψηνει παντως σε χαμηλη τιμη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αρα δεν θα το ελεγα ακριβως ψιλο αδιαφορο σαν τιτλο,ειδικα αν ειναι καλη η μεταφορα του.

Όχι δεν είναι κακό το game, αλλα σίγουρα ήταν το χειρότερο exclusive του PS4, χωρίς να μετράω το κάκιστο performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, firepc είπε

Ενα μηχανοβιο open world exclusive της Sony ερχεται στο PC την ανοιξη

Days Gone Video Game Features Post Apocalyptic Survival Skills – The  Patriot Post

https://www.pcgamer.com/more-playstation-games-are-coming-to-pc-starting-with-days-gone-this-spring/

 

πιο αδιάφορο παιχνίδι δεν υπάρχει. Δεν ξέρω πως το αγάπησε ο κόσμος, μάλλον επειδη δεν υπήρχε τίποτα αντίστοιχο στο ps4..  το πούλησα μόλις το πήρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...