Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ναι ρε συ!
Αλλά είπα να παίξω κάτι που δε θα είναι τόσο απαιτητικό, αλλά αυτό είναι γελοίο. Δε βρίσκω λόγο γιατί να μην συνεχίσω να παίζω το fh4, κλάσεις ανώτερο και πιο διασκεδαστικό.

Tα forza ανεκαθεν ηταν πολυ πιο μπροστα απο τα επισης arcade dirt. Δεν ειναι για πολλα πολλα το 4 εχει παρει καποιες καλες κριτικες το 5 το κατεστρεψαν. Τα dirt rally ειναι σιγουρα πιο απαιτητικα στην αρχη ετρωγα ζορι αλλα το learning rate ανεβαινει εκθετικα και η ικανοποιηση ειναι απιστευτη. Εγω η θα παω για full arcade οπως ειναι τα NFS που τα γουσταρω για την τρελα τους η σε κατι πιο sim οπως dirt rally. Ενδιαμεσες λυσεις ειναι τα forza και τα dirt αλλα δεν ξερω γιατι το εβγαλαν ετσι το 5. Εβαλαν και το υποτιθεμενο shadow ray tracing αλλη χαζομαρα απο εκει το forza 4 δειχνει 100 φορες ομορφοτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και δεν το εχω τελειωσει ακομα,προσωπικα μου αρεσει ως τωρα το Dirt. Δεν το θεωρω προφανως ουτε καλυτερο απο τα Forza Horizon(ουτε και περιμενα να ειναι),ουτε φυσικα το θεωρω το καλυτερο της σειρας ή το προτεινω για αγορα σε full price.

Και απο online δεν ειναι πολυ ενεργο οπως φαινεται. Το μονο που προσωπικα με χαλασε ειναι η απουσια πιστων με rally.

Οπτικα μαρεσει το παιχνιδι(τιποτα το τρελο βεβαια),εχει ωραια μουσικη. Για παιχνιδι του gamepass(ή οταν με το καλο πεσει και αλλο η τιμη του κατω απο 15ευρω)ειναι μια χαρα.

Το προηγουμενο Dirt 4 δυστηχως με ξενερωσε με τις rng πιστες που ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μια ώρα που το έπαιξα μου αρκεί, να ναι καλά το gamepass, δε θα το έπαιρνα ποτέ, ήξερα οτι ειναι παιχνίδι τσίρκο, αλλά δε περίμενα τόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The next Need for Speed game has been delayed

Καλά αυτά συνεχίζουν να κάνουν πωλήσεις ; Μιλάμε για τραγικά παιχνίδια τα τελευταία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

The next Need for Speed game has been delayed

Καλά αυτά συνεχίζουν να κάνουν πωλήσεις ; Μιλάμε για τραγικά παιχνίδια τα τελευταία.

Το NFS Heat δεν ήταν και τόσο τραγικό. Απλά ήθελε καλύτερα car physics. Ίσως και λίγο καλύτερο AI.

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

The next Need for Speed game has been delayed

Καλά αυτά συνεχίζουν να κάνουν πωλήσεις ; Μιλάμε για τραγικά παιχνίδια τα τελευταία.

Το heat ήταν απολαυστικό για τέρμα arcade οδήγηση. Το payback μέτριο τελείωσα μόνο την ιστορία και το άφησα στο heat έριξα 60 απολαυστικές ωριτσες. Μακάρι να βγάλουν κάτι σαν το underground 2. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχω δοκιμάσει και εγώ τα διάφορα arcade τύπου forza horizon αλλά ούτε μια μέρα δεν με κρατάνε. Νευριάζω με τα physics, δεν μπορώ. Άσε που σε παιχνίδια όπως το project cars οδηγάω καλύτερα αφού η συμπεριφορά των αυτοκινήτων είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Έχω δοκιμάσει και εγώ τα διάφορα arcade τύπου forza horizon αλλά ούτε μια μέρα δεν με κρατάνε. Νευριάζω με τα physics, δεν μπορώ. Άσε που σε παιχνίδια όπως το project cars οδηγάω καλύτερα αφού η συμπεριφορά των αυτοκινήτων είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα..

Assetto corsa, Ferrari F40, ABS / Traction off και άδεια από την δουλειά. Αμά σου βρίσκεται και μια g27 ακόμα καλύτερα, η δικιά μου παρέδωσε :( 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

δώσανε το 21 στο EA με το gamepass, άμα μου μάθεις έρχομαι!

το 21 έχει καμιά διαφορά η είναι απλά της ΕΑ που αλλάζει ονόματα για να μην κατεβάζω τόσα gb συν ότι θα χάσω και την πρόοδο σε franchise που έχω. 

Πάντως έχει την πλάκα του το αμερικάνικο football 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, chek2fire said:

το 21 έχει καμιά διαφορά η είναι απλά της ΕΑ που αλλάζει ονόματα για να μην κατεβάζω τόσα gb συν ότι θα χάσω και την πρόοδο σε franchise που έχω. 

Πάντως έχει την πλάκα του το αμερικάνικο football 

Ναι, όση πλάκα έχει να βλέπεις μπαρμπαδελια να παίζουν τάβλι, άλλη τόση να παίζεις Madden! 😂

Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι - όπως καλή ώρα εσύ - αλλά είναι ελάχιστοι στην Ελλάδα. Τουλάχιστον Αγγλία και Γαλλία έχουν το Ραγκμπι. Εμείς στην Ελλάδα έχουμε το Πλακωτό. 

😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, seithan είπε

Ναι, όση πλάκα έχει να βλέπεις μπαρμπαδελια να παίζουν τάβλι, άλλη τόση να παίζεις Madden! 😂

Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι - όπως καλή ώρα εσύ - αλλά είναι ελάχιστοι στην Ελλάδα. Τουλάχιστον Αγγλία και Γαλλία έχουν το Ραγκμπι. Εμείς στην Ελλάδα έχουμε το Πλακωτό. 

😅

Στην Ελλάδα ακούνε superbowl μόνο άμα γλιστρήσει κάνα βυζί και τα σχετικά.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...