Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, ilos said:

Στην Ελλάδα ακούνε superbowl μόνο άμα γλιστρήσει κάνα βυζί και τα σχετικά.😁

Στην Ελλάδα περισσότεροι γνωρίζουν το μίνί γκολφ πάτα το superbowl! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, seithan είπε

Στην Ελλάδα περισσότεροι γνωρίζουν το μίνί γκολφ πάτα το superbowl

Ακουγεται σαν κατι πολυ μεγαλο μπολ, με ισως πατατακια μεσα ? 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, panoc said:

Ακουγεται σαν κατι πολυ μεγαλο μπολ, με ισως πατατακια μεσα ? 😛

 

Έλα πρωϊνιάτικα και εσύ, βαλτός είσαι; 

😜

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και φυσικά όποιος κερδίσει το superbowl βγαίνει World Champion παρόλο που παίζουν μόνο Αμερικάνικες ομάδες. Κλασσική αμερικανίλα, που ως ένα βαθμό είναι ωραία (muscle cars, burgers, κτλ) αλλά πολλά είναι απλά καραγκοζιλίκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκανε παράπονα η μάνα μου την πήρε τηλέφωνο χτες ένας Τούρκος Τάμπα Μπέης και της έλεγε κάτι παράξενα.

Αει σειχτήρ θα με πεις και για τον Μπρέιβικ τον μακελάρη του είπε και του το έκλεισε.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ilos said:

Μου έκανε παράπονα η μάνα μου την πήρε τηλέφωνο χτες ένας Τούρκος Τάμπα Μπέης και της έλεγε κάτι παράξενα.

Αει σειχτήρ θα με πεις και για τον Μπρέιβικ τον μακελάρη του είπε και του το έκλεισε.😁

Εάν είναι ξανθιά η μαμά σου, πρόσεχε μην στην κλέψει! 

 

😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dsogaming.com/news/resident-evil-village-will-officially-support-ray-tracing-on-pc-first-pc-footage/

Αναφορά σε κείμενο

Now, since this will be an AMD-powered game, we can safely assume that it won’t support DLSS 2.0. That’s unfortunate as DLSS can significantly improve performance without reducing the overall image quality of a game.

Όπως έχω ξαναπεί μόνη ελπίδα σωτηρίας για την AMD είναι να πληρώνει devs για να κακογράφουν κώδικα και να μπλοκάρουν ανταγωνιστικές τεχνολογίες που είναι εύκολες στην υλοποίηση. Όσο πιο πίσω κρατήσουν το gaming τόσο πιο μπροστά και advanced θα φαίνονται. Αυτά που κάποτε καταλογίζαμε στην πράσινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

https://www.dsogaming.com/news/resident-evil-village-will-officially-support-ray-tracing-on-pc-first-pc-footage/

Όπως έχω ξαναπεί μόνη ελπίδα σωτηρίας για την AMD είναι να πληρώνει devs για να κακογράφουν κώδικα και να μπλοκάρουν ανταγωνιστικές τεχνολογίες που είναι εύκολες στην υλοποίηση. Όσο πιο πίσω κρατήσουν το gaming τόσο πιο μπροστά και advanced θα φαίνονται. Αυτά που κάποτε καταλογίζαμε στην πράσινη.

Ο πέτσινος έχει περισσότερα λεφτά από την αμουντού, μη φοβού ρε. Πάρε 2060 super (aka 3060) στα 8 κατοστάρηκα κοψοχρονιά και have faith.😁

Ο λόγος που δε θα έχουν DLSS πολλά games που δεν είναι nvidia sponsored, δεν είναι η αμουντού αλλά οι consoles btw.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ilos είπε

Ο πέτσινος έχει περισσότερα λεφτά από την αμουντού, μη φοβού ρε. Πάρε 2060 super (aka 3060) στα 8 κατοστάρηκα κοψοχρονιά και have faith.😁

Ο λόγος που δε θα έχουν DLSS πολλά games που δεν είναι nvidia sponsored, δεν είναι η αμουντού αλλά οι consoles btw.

Είναι free SDK που χρησιμοποιείς και χωρίς sponsoring. Η UE4 το υποστηρίζει ήδη ως plugin. Οι μόνοι λόγοι για να μην το βάλεις ως έξτρα είναι α) το ότι είσαι μπατιροστούντιο που κόβει από παντού ή β) σε πληρώνει η AMD ή εκβιάζεις για λεφτά. Καμία σχέση δεν έχουν οι κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Είναι free SDK που χρησιμοποιείς και χωρίς sponsoring. Η UE4 το υποστηρίζει ήδη ως plugin. Οι μόνοι λόγοι για να μην το βάλεις ως έξτρα είναι α) το ότι είσαι μπατιροστούντιο που κόβει από παντού ή β) σε πληρώνει η AMD ή εκβιάζεις για λεφτά. Καμία σχέση δεν έχουν οι κονσόλες.

Τι UE4 ρε συ, to game είναι φτιαγμένο στην RE engine.

Btw επειδή είχα παίξει το demo στο PS5, σε κάποια πραγματάκια είναι άκρως εντυπωσιακό visually.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/3/2021 στις 4:49 ΠΜ, chek2fire είπε

το 21 έχει καμιά διαφορά η είναι απλά της ΕΑ που αλλάζει ονόματα για να μην κατεβάζω τόσα gb συν ότι θα χάσω και την πρόοδο σε franchise που έχω. 

Πάντως έχει την πλάκα του το αμερικάνικο football 

α δεν έχω ιδεά, δεν έχω παίξει ποτέ.. Μόνο χόκει στο ps1 θυμάμαι να έχω παίξει από αυτά "τα περίεργα" αθλήματα.

Στις 3/3/2021 στις 9:17 ΠΜ, seithan είπε

Ναι, όση πλάκα έχει να βλέπεις μπαρμπαδελια να παίζουν τάβλι, άλλη τόση να παίζεις Madden! 😂

Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι - όπως καλή ώρα εσύ - αλλά είναι ελάχιστοι στην Ελλάδα. Τουλάχιστον Αγγλία και Γαλλία έχουν το Ραγκμπι. Εμείς στην Ελλάδα έχουμε το Πλακωτό. 

😅

χαχαχαχα ο παππούς μου την έλεγε αυτή την λέξη, όταν μας έβλεπε να παίζαμε PES μικροί

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, privateer είπε

 

Uncharted collection με ελληνικα ultrawide uncap fps ολα μαζι και τα 4 αν ερθουν υπολογιστη δινω 60αρι day one ας εχουν οσο θελουν στο PS4. Ghost of tsushima και god of war καλοδεχουμενα ολα με ελληνικα μαζι με το days gone. Πολυ καλη κινηση απο τη sony και ελπιζω να το συνεχισει μονιμα ας τα φερνει 2-3 χρονια μετα απο την κυκλοφορια τους στο PS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...