Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, naruto14 είπε

είναι ίσως το πιο overhyped από το gaming κοινό PS4 exclusive που έχει κυκλοφορήσει χωρίς να το αξίζει σε αυτό το βαθμό.

κυκλοφόρησε μετα το last of us part 2 γιαυτο..

Απο εκει και περα καθήστε πρωτα να ανακοινωθει και επισημα για το PC(το uncharted 4 ή και το bloodborne ακομα τα περιμενουμε...),και μετα βλεπουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

κυκλοφόρησε μετα το last of us part 2 γιαυτο..

Απο εκει και περα καθήστε πρωτα να ανακοινωθει και επισημα για το PC(το uncharted 4 ή και το bloodborne ακομα τα περιμενουμε...),και μετα βλεπουμε.

 

Πολύ πιθανό να οφείλεται και σε αυτό που αναφέρεις. Και για το god of War υπάρχει έντονη φημολογία. Μένει να δούμε. Λογικά η Sony θέλει να απλώσει τις κυκλοφορίες της ανά διαστήματα και να έχει όλο το pc community στο παιχνίδι της. Θα έπρεπε να σχολιάσουμε και τα 60αρια που ζητάει για 4ετη και 5ετη κυκλοφορίες, αλλά οι περισσότεροι κάνουν τα στραβά μάτια και είναι ευχαριστημένοι που απλά καταφθάνουν. Και δεν τους αδικώ, και εγώ έτσι θα ήμουν αν δεν τα είχα παίξει. Εδώ παίζει να τα σκάσω day one και για τους τίτλους που ανέφερα σε προηγούμενο post 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, naruto14 είπε

 Θα έπρεπε να σχολιάσουμε και τα 60 50αρια που ζητάει για 4ετη και 5ετη κυκλοφορίες, αλλά οι περισσότεροι κάνουν τα στραβά μάτια και είναι ευχαριστημένοι που απλά καταφθάνουν. 

Για pc μιλαμε,κοινως υπαρχουν τα κλειδαδικα(επισημα και μη),γιαυτο δεν βλεπεις παραπονα για τις τιμες.

Το Days gone που ειναι το πιο προσφατο,50ευρω αρχικη τιμη εχει μεν,αλλα απο τις αρχες το εβρισκες σε επισημα κλειδαδικα κατω απο 40ευρω δε και σε ανεπισημα  κατω απο 30ευρω.Και μιλαμε για σχεδον 1μηνα παιχνιδι.

Και το Horizon με 50ευρω αρχικη τιμη και αυτο και πριν προλαβει να κλεισει 1χρονο,εχει ιστορικο χαμηλο τα 22ευρω σε επισημα και 17ευρω σε ανεπισημα κλειδαδικα.

Αρα οπως καταλαβες δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια η αρχικη τιμη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Για pc μιλαμε,κοινως υπαρχουν τα κλειδαδικα(επισημα και μη),γιαυτο δεν βλεπεις παραπονα για τις τιμες.

Το Days gone που ειναι το πιο προσφατο,50ευρω αρχικη τιμη εχει μεν,αλλα απο τις αρχες το εβρισκες σε επισημα κλειδαδικα κατω απο 40ευρω δε και σε ανεπισημα  κατω απο 30ευρω.Και μιλαμε για σχεδον 1μηνα παιχνιδι.

Και το Horizon με 50ευρω αρχικη τιμη και αυτο και πριν προλαβει να κλεισει 1χρονο,εχει ιστορικο χαμηλο τα 22ευρω σε επισημα και 17ευρω σε ανεπισημα κλειδαδικα.

Αρα οπως καταλαβες δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια η αρχικη τιμη τους.

Εντάξει προφανώς οταν αναφέρομαι σε launch τιμές δεν μπαίνουν τα κλειδαδικα στην εξίσωση. Δεν είναι κάτι που έχει άμεσο έλεγχο πάνω η Sony. Για το days gone μπορώ να πω πως είναι οκ η τιμή του δεδομένου ότι δεν είχε κλείσει καν 2 χρόνια από την ps4 κυκλοφορίας του. Το horizon όμως 3μιση χρόνια μετά το έβρισκες στο PS4 complete με κάτω από 20 ευρώ retail οπότε ναι, εκεί τα 50 που ζητούσε μου φαινόταν πολλά. Όπως και πολλά θα μου φανούν για το Uncharted 4 του 2016 ή για το bloodborne του 2015 (ήταν το πρώτο πραγματικά καλό exclusive στη ζωή του PS4) . Αλλά ας βγουν και τα υπόλοιπα και παράπονο δεν θα έχω. Καλώς ή κακώς όμως γρήγορα κυκλοφορίες από αυτή του days gone δύσκολα να δούμε. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για πολύ μεγάλους τίτλους που είναι και system sellers. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

Εντάξει προφανώς οταν αναφέρομαι σε launch τιμές δεν μπαίνουν τα κλειδαδικα στην εξίσωση.

μα πως μπορεις να εξαιρεσεις κατι τοσο σημαντικο απο την εξισωση?

Σαν να στηνω pc και να λεω εε ενταξει εξαιρω τα σκρουτζομαγαζα και κοιταω τιμες μονο απο Πλαισιο.

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

Το horizon όμως 3μιση χρόνια μετά το έβρισκες στο PS4 complete με κάτω από 20 ευρώ retail οπότε ναι, εκεί τα 50 που ζητούσε μου φαινόταν πολλά.

Αρκετες φορε ειχε προσφορα στο steam με 29,99 και στο EPIC με 20αρικο αν ειχες το -10 ευρο. Για ενα παιχνιδι τοσο καλο και τοσων ορων μαλλον ειναι μια χαρα τιμουλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το παραπανω θεμα δε με αγγιζει αφου αγοραζω παιχνιδια σε τιμες οσο ενας καφες :P ή στο τσακιρ κεφι οσο 2 πιτογυρα. :lol:

Περα απο την πλακα οσοι ασχολουνται με το να αλλαζουν region για να γλυτωσουν καποια χρηματα ετσι για εγκυκλοπαιδικους λογους για τι διαφορες στις τιμες μιλαμε?

Μιας και αναφερθηκαν παιχνιδια οπως days gone/ horizon zero dawn που τα εχω κανει πλατινα και τα 2 στο ps4 ανετα τα ξαναεπαιρνα αλλα δεν θα θελα να πληρωσω παλι 20-30 ευρω κριμα ειναι γιατι ειχα δωσει αν θυμαμαι καλα 45 για το days και 20 για το horizon complete edition μετα απο λαθος τιμολογηση ενω εκανε τοτε που το πηρα 35. Ο κυριος λογος αποκτησης και στο pc περα απο την εξτρα ιπποδυναμη σε καρε ειναι και η ευκολια να τα παιξεις με k/m Οσο και καλος να γινω με το κοντρολερ της κονσολας ποτε δεν θα φτασω στο επιπεδο που ειμαι με k/m και το ποσο ευκολα γυρναω καμερα και με ποσο μεγαλυτερη ακριβεια στοχευω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

[το Horizon New Dawn] Αρκετες φορε ειχε προσφορα στο steam με 29,99 και στο EPIC με 20αρικο αν ειχες το -10 ευρο. Για ενα παιχνιδι τοσο καλο και τοσων ορων μαλλον ειναι μια χαρα τιμουλα. 

Επειδή το συγκεκριμένο το κοιτάζω συνέχεια για αγορά, έχω προσέξει ότι και το εντελώς κονσολάδικο κλπ Kingdoms of Amalur, που δεν είναι από το πάνω ράφι και είναι αρκετά παλιότερο, κινείται ακόμα και σε εκπτώσεις γύρω στο 20ρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tobajara είπε

το εντελώς κονσολάδικο κλπ Kingdoms of Amalur, που δεν είναι από το πάνω ράφι και είναι αρκετά παλιότερο, κινείται ακόμα και σε εκπτώσεις γύρω στο 20ρικο.

Το kingdoms of amalur ειναι παιχνιδι του 2012 με ιστορικο χαμηλο τα 2.5ευρω(σε steam μπαινει συνηθως στα 5ευρω η απλη εκδοση).

Εσυ λογικα αναφερεσαι στο Re Reckoning που ειναι και καλα remaster αυτου και κυκλοφορησε περυσι,το οποιο πριν λιγες μερες επαιζε στο Epic Store στα 10ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, icenex είπε

Προσωπικα το παραπανω θεμα δε με αγγιζει αφου αγοραζω παιχνιδια σε τιμες οσο ενας καφες :P ή στο τσακιρ κεφι οσο 2 πιτογυρα. :lol:

Περα απο την πλακα οσοι ασχολουνται με το να αλλαζουν region για να γλυτωσουν καποια χρηματα ετσι για εγκυκλοπαιδικους λογους για τι διαφορες στις τιμες μιλαμε?

Μιας και αναφερθηκαν παιχνιδια οπως days gone/ horizon zero dawn που τα εχω κανει πλατινα και τα 2 στο ps4 ανετα τα ξαναεπαιρνα αλλα δεν θα θελα να πληρωσω παλι 20-30 ευρω κριμα ειναι γιατι ειχα δωσει αν θυμαμαι καλα 45 για το days και 20 για το horizon complete edition μετα απο λαθος τιμολογηση ενω εκανε τοτε που το πηρα 35. Ο κυριος λογος αποκτησης και στο pc περα απο την εξτρα ιπποδυναμη σε καρε ειναι και η ευκολια να τα παιξεις με k/m Οσο και καλος να γινω με το κοντρολερ της κονσολας ποτε δεν θα φτασω στο επιπεδο που ειμαι με k/m και το ποσο ευκολα γυρναω καμερα και με ποσο μεγαλυτερη ακριβεια στοχευω.

Ρε φιλε τι θα γινει με εσενα ανοιξε ενα σουβλατζιδικο αφου ολο για πιτογυρα μιλας :D:P

 

Και μονο η διαδικασια εμενα να αλλαζω και με κινδυνο να φαω και κανα ban αν γινει κανα περιεργο σκουπισμα στο λογαριασμο δεν.. Εννοειται οτι ξερουν και οι ιδιοι τι γινεται και γινεται υπο καθεστως της ανοχης τους.. Αλλα οι μισοι εχουν γινει Ρωσσοι 😜 

 

11 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Από την μία, τα Aliens (Xenomorphs) είναι το αγαπημένο μου movie monster και τα γουστάρω απίστευτα, από την άλλη...τα περισσότερα games με αυτά...δεν είναι καλά. :(

fingers crossed ρε φιλε.. για να δουμε..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

μα πως μπορεις να εξαιρεσεις κατι τοσο σημαντικο απο την εξισωση?

Σαν να στηνω pc και να λεω εε ενταξει εξαιρω τα σκρουτζομαγαζα και κοιταω τιμες μονο απο Πλαισιο. 

Όχι δεν είναι έτσι. Για να είναι στοχευμενη η σύγκριση θα έπρεπε να αναφέρεις τους επίσημους μεταπωλητές οι οποίοι συνεργάζονται άμεσα με τους publishers. Τα κλειδαδικα παίρνουν τους κωδικούς με ένα σωρό άλλους τρόπους και έχουν γίνει πολλές συζητήσεις γύρω από αυτά, οπότε δεν χρειάζεται να επεκταθώ παραπάνω εδώ. Με την ίδια λογική ας βάλουμε στην εξίσωση και τα μεταχειρισμένα στις κονσόλες. Πάντα τα βρίσκεις φθηνότερα από ότι κανονικές τιμές. Αλλά δεν είναι λόγος για να πεις ότι το παιχνίδι λανσαρίστηκε με σωστή τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ρε φιλε τι θα γινει με εσενα ανοιξε ενα σουβλατζιδικο αφου ολο για πιτογυρα μιλας :D:P

 

Και μονο η διαδικασια εμενα να αλλαζω και με κινδυνο να φαω και κανα ban αν γινει κανα περιεργο σκουπισμα στο λογαριασμο δεν.. Εννοειται οτι ξερουν και οι ιδιοι τι γινεται και γινεται υπο καθεστως της ανοχης τους.. Αλλα οι μισοι εχουν γινει Ρωσσοι 😜 

 

fingers crossed ρε φιλε.. για να δουμε..

Αστα να πανε αγαπημενο μου αθλημα πλεον ειναι τα πιτογυρα εφτασα τα 110 κιλα 1.82 υψος..Αμα ανοιξω και δικο μου σουβλατζιδικο παει θα πεθανω απο την χοληστερινη.Και για αυτο τον λογο αρχισα να τρωω πλεον με μετρο-αποτοξινωση για αυτο ολη την ωρα τα αναφερω(σημαδια στερησης).

Δηλαδη το γυρνας σε ρωσια που εχει σαφως καλυτερες τιμες ή παιζουν καλυτερες τιποτα μεξικα και αργεντινες?Και πραγματικα ετσι για την ιστορια σε τι τιμη παιζει ας πουμε days gone/horizon μιας και τα συζηταγαμε πιο πανω αν το γυρισεις σε ρωσια μερια?

Αξιζει δηλαδη τον κοπο ή απλα θα τα βρεις σε παρομοιες τιμες σε γκριζα μαγαζια?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, icenex είπε

Αστα να πανε αγαπημενο μου αθλημα πλεον ειναι τα πιτογυρα εφτασα τα 110 κιλα 1.82 υψος..Αμα ανοιξω και δικο μου σουβλατζιδικο παει θα πεθανω απο την χοληστερινη.Και για αυτο τον λογο αρχισα να τρωω πλεον με μετρο-αποτοξινωση για αυτο ολη την ωρα τα αναφερω(σημαδια στερησης).

Δηλαδη το γυρνας σε ρωσια που εχει σαφως καλυτερες τιμες ή παιζουν καλυτερες τιποτα μεξικα και αργεντινες?Και πραγματικα ετσι για την ιστορια σε τι τιμη παιζει ας πουμε days gone/horizon μιας και τα συζηταγαμε πιο πανω αν το γυρισεις σε ρωσια μερια?

Αξιζει δηλαδη τον κοπο ή απλα θα τα βρεις σε παρομοιες τιμες σε γκριζα μαγαζια?

Καμια 100αρια 1,88 ειμαι και εγω μην νομιζεις.. 😜

Ε αλλαζουν οι τιμες και Λατινα Αμερικα εχει πολυ πραγμα για αυτο πανε και ερχονται.. Εγω Ρωσσια ειχα μεινει οτι ειναι σταθερα ενα καλο μαγαζακι για γκριζα.. Αλλα δεν εχω ιδιαιτερη γνωση πανω σε αυτο , σιγουρα παντως βρισκεις καποια πολυ φθηνοτερα.. Καποια απο αυτα με το αναλογο ρισκο καμια φορα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, naruto14 είπε

Για το days gone μπορώ να πω πως είναι οκ η τιμή του δεδομένου ότι δεν είχε κλείσει καν 2 χρόνια από την ps4 κυκλοφορίας του.

Το horizon όμως 3μιση χρόνια μετά το έβρισκες στο PS4 complete με κάτω από 20 ευρώ retail οπότε ναι, εκεί τα 50 που ζητούσε μου φαινόταν πολλά. 

Μαλλον δεν εχεις δει ποσο πωλειται retail το days gone https://www.skroutz.gr/s/15246397/Days-Gone-PS4.html

Εαν μαλιστα δεις και την εξελιξη τιμης του,πανω στον 1χρονο ειχε πεσει στα 20ευρω στα καταστηματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...