Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, firepc είπε

ε τοτε, θα παρω τη βοηθεια του κοινου

Τρέχει χάλια λόγω fail-nuvo για αυτό και οι αρνητικές κριτικές, αλλιώς φαίνεται αρκετά ωραίο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

Τρέχει χάλια λόγω fail-nuvo για αυτό και οι αρνητικές κριτικές, αλλιώς φαίνεται αρκετά ωραίο game.

δεν είναι λόγω denuvo https://www.dsogaming.com/news/deathloop-suffers-from-mouse-jittering-and-stutters-but-not-due-to-denuvo/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

 Διάβασε το πρώτο σχόλιο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Τρέχει χάλια λόγω fail-nuvo για αυτό και οι αρνητικές κριτικές, αλλιώς φαίνεται αρκετά ωραίο game.

οντως στα στριμς που το ειδα φαινεται ωραιο

Τα trailers που δειχνανε ομως πριν βγει ηταν 🤮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η καραμελα του "για ολα φταιει το Denuvo" πρεπει καποια στιγμη να τελειωσει γιατι απο ενα σημειο και μετα η παραπληροφορηση κατανταει χειροτερη κι απο το "Abandoned ειναι κρυφο παιχνιδι του Kojima". Οταν φταιει αυτο, υπαρχουν ενδειξεις (και δεν νομιζω να πιστευει καποιος οτι αρκετοι απο εμας θα φοβηθουμε τις κακες εταιρειες στο να το πουμε). Οταν δεν φταιει αυτο, προφανως και φταιει κατι αλλο. Στην παρουσα φαση, τα προβληματα ειναι της ιδιας της engine κι οχι του Denuvo. Ηδη πχ εβγαλαν hotfix για το mouse jittering. Tο camera movement stuttering οταν το framerate ειναι μεταξυ 60-120fps παραμενει, και ο μονος τροπος διορθωσης ειναι με το να κανει καποιος lock σε 60fps η σε 120fps. Αν εφταιγε το Denuvo, δεν θα υπηρχε τετοιο workaround και θα υπηρχαν ενδειξεις του stuttering στα frametimes (πραγμα που δεν ισχυει εδω περα).

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλει lock σε 60 ή 120 υπάρχει από το Dishonored 2 λένε. Άρα είναι θέμα μηχανής γραφικών που δεν θα φτιαχτεί ποτέ. Να δω πότε επιτέλους θα γλυτώσουμε απ' τον καρκίνο του stutter στα games..Μια τελευταία ελπίδα έχω στο DirectStorage.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι έχουμε φτάσει να έχουμε single thread επιπέδου zen3 και nvme pci 4.0 και παρόλα αυτά έχουμε ακόμη stutters λόγω asset loading είναι τουλάχιστον εξευτελιστικό και λογικά φταίνε οι βρωμο-hdd των old gen. Να δούμε του χρόνου με τα next gen games only αν θα ξεμπερδέψουμε επιτέλους με αυτό. Αλλά αν έχεις μηχανές γραφικών που δεν φορτώνουν σωστά τα shaders (the Ascent), mouse jittering όπως στο deathloop, προβλήματα με το anti-piracy όπως στο RE8, κτλ και παρόλα αυτά να ζητάνε 40άρια και 50άρια για τα games ε α στα δι@@λα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είμαστε με οθόνες με πολλά Hz, G-Strings, VRR κλπ και η εμπειρία δεν είναι silky smooth σε όλα τα παιχνίδια όπως θα έπρεπε. Μετρημένα στα δάχτυλα είναι τα silky smooth παιχνίδια(Forza Horizon, DOOM, RE remakes και 8 μετά το patch, DMC, Warzone, SotTR) και ίσως να ξεχνάω κάνα 2 ακόμα.

Τα υπόλοιπα όλα έχουν από λίγο micro-stuttering έως πολύ θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, KouMasGR είπε

Deathloop Review (Και όχι δεν είναι πληρωμένο ή κάτι τέτοιο😛)

https://playsiders.com/deathloop-review-i-epanalipsi-einai-telika-mitir-pasis-mathiseos/

Ουτε τα υπολοιπα sites ειναι πληρωμενα

Απλα δεν θελουν να χαλασουν τις καρδιες τους με αναγνωστες και εταιριες

Γι' αυτο και βλεπεις ολα να παιρνουν 7 και 8. Εκτος αν προκειται για κανα μεγαλο exclusive, τοτε μπαινει το 10αρι απ τα αποδυτηρια

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, KouMasGR είπε

Deathloop Review (Και όχι δεν είναι πληρωμένο ή κάτι τέτοιο😛)

https://playsiders.com/deathloop-review-i-epanalipsi-einai-telika-mitir-pasis-mathiseos/

Είναι λίγο δύσκολο να πάρεις στα σοβαρά κριτικούς που δίνουν 10/10. Ποσο μάλλον σε games με mixed reception.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, firepc said:

Ουτε τα υπολοιπα sites ειναι πληρωμενα

Απλα δεν θελουν να χαλασουν τις καρδιες τους με αναγνωστες και εταιριες

Γι' αυτο και βλεπεις ολα να παιρνουν 7 και 8. Εκτος αν προκειται για κανα μεγαλο exclusive, τοτε μπαινει το 10αρι απ τα αποδυτηρια

Το παιχνιδι απο οσο εχω δει ειναι πολυ καλο. Μπορει για 10αρι να μην ειναι αλλα χωρις να το παιξω δεν μπορω να πω με σιγουρια. Σιγουρα ειναι πιο προσβασιμο απο οτι τα προηγουμενα παιχνιδια τους που πολλες φορες σε τιμωρουσαν ακομη και αν επαιζες stealth. Εδω τωρα μπορεις να παιξεις εντελως guns blazing και σε συνδιασμο με το φοβερο level design kai gameplay της arcane καταλαβαινω γιατι αρεσε σε πολλους reviewers. Οπως και να εχει εγω τα reviews δεν τα πολυ δινω σημασια. Εχουμε τοσα streams, yt videos που βγαζω αποψη μονος μου αν μου αρεσει κατι. Και φυσικα το gamepass που ουσιαστικα ακυρωνει τα οποια review. Το κατεβαζω και βλεπω αν μου αρεσει η οχι.

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.theguardian.com/technology/2021/sep/16/home-computing-pioneer-sir-clive-sinclair-dies-aged-81?CMP=fb_gu&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1631812764

αν δεν κάνω λάθος δεν αναφέρθηκε πουθενα στο σαιτ. όπως βλέπετε και απο το εικονιδιο μου στο ινσομνια zx sinclair spectrum +2 ήταν ο πρώτος μου home computer οπως τα λεγαμε τοτε. RIP για εναν πρωτοπορο του χωρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...