Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/9/2021 στις 2:36 ΜΜ, liakinen είπε

Το Prey είναι φοβερά αδικημένο παιχνίδι. Δεν νομίζω να ασχολήθηκαν πολλοί μαζί του πάντα σε σχέση με την ποιότητα του. Για μένα είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων δέκα ετών και όχι μόνο. Απίστευτο βάθος σε gameplay, μοναδικός σχεδιασμός κόσμου - επιπέδων, αποδεκτά γραφικά (για εμένα που δεν καίγομαι με textures κτλ τα βρήκα πολύ καλά), καλό σενάριο, μεγάλη διάρκεια (αν κάποιος ασχοληθεί όπως πρέπει με το game).

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο εκει που περιμεναν να ειναι κακο παιχνιδι βλεπω τα καλυτερα.. Θα το εχω σημερα ,  και μιλαει για παρα πολυ καλο performance...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, privateer είπε

 

Το προβλημα μου με αυτο το video ειναι το head bobbing. Ναι ΟΚ, αν βαλεις μια GoPro ετσι θα κουνιεται χωρις stabilizer αλλα οταν οδηγας ΔΕΝ τρως τετοιο head bobbing. Επισης, και εξαιτιας του head bobbing, ΟΛΑ ειναι θολα (πραγμα που κρυβει τις πολλες ατελειες του Assetto Corsa). Που να δεις pop-ins και low-res textures οταν καλα καλα δεν μπορεις να δεις στα 2 μετρα :P . Δεν λεω οτι δεν δειχνει ωραιο. Αλλα αν ειναι να χωσουμε και Bloom στον Θεο, να βαλουμε τα ορθοδοξα lens-flares (κρανος φοραμε, αρα πες οτι ειναι λιγο λερωμενο το τζαμι, λολ), να χωσουμε και object motion blur στο τερμα, να βαλουμε και Chromatic Aberration ωστε να μην βλεπουμε καν στο 1 μετρο και ολα μπομπα μετα :P

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2021 στις 2:36 ΜΜ, liakinen είπε

Δυστυχώς Dishonored 3 & Prey 2 στο άμεσο μέλλον δεν πρόκειται να δούμε. Αμφιβάλλω ακόμα και αν έβγαιναν αν θα ήταν στο επίπεδο των προηγουμένων. 

Το Prey είναι φοβερά αδικημένο παιχνίδι. Δεν νομίζω να ασχολήθηκαν πολλοί μαζί του πάντα σε σχέση με την ποιότητα του. Για μένα είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων δέκα ετών και όχι μόνο. Απίστευτο βάθος σε gameplay, μοναδικός σχεδιασμός κόσμου - επιπέδων, αποδεκτά γραφικά (για εμένα που δεν καίγομαι με textures κτλ τα βρήκα πολύ καλά), καλό σενάριο, μεγάλη διάρκεια (αν κάποιος ασχοληθεί όπως πρέπει με το game). 

Ακόμα και τα Dishonored δεν θεωρώ πως είχαν το κοινό που τους άξιζε. Το πρώτο πήγε καλά ενώ το δεύτερο με τα προβλήματα που είχε αρχικά με το Performance έχασε και κόσμο που είχε ασχοληθεί με το πρώτο. Το πρώτο είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια και έχει από τα καλύτερα Dlcs ever. 

Δε συμφωνώ για τα DIshonored, χαίρομαι που θα πάρουν καιρό να επιστρέψουν. Αυτό το λέω γιατί έτσι η εταιρεία θα πειραματιστεί(όπως έκανε με το Deathloop που καραπέτυχε) και θα φέρει κάτι που θα αλλάξει τη φόρμουλα, που το τελευταίο παιχνίδι την εξάντλησε.

 

Το DIshonored 2 πιστεύω δικαίως δεν είχε την ίδια θετική αντιμετώπιση, καθώς υστερούσε σε ιστορία και δεν είχε πολλές καινοτομίες. 'Ισως επειδή και τα 2 παιχνίδια δεν τα είχα παίξει όπως καταλάβα μετά πως θα έπρεπε, να μην τα εκτίμησα στο 100%. Εννοώ να έπαιζα πολλές φορές κάθε πίστα και να ψαχνόμουν πιο πολύ για την ιστορία, αν και σίγουρα θα ήθελα να βοηθούσε το παιχνίδι στο τελευταίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παιζω την  beta του  Halo Infinite ,  μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις και δεν ειμαι και κανας τρελος fan  του on line fps .. προτιμω παντα story driven gameplay..  Ανεβασα και ενα  video  με  gameplay .

Το παιζω και στο πισι και στο xbox  , και οφειλω να πω οτι πεθαινω πολυ πιο ευκολα στο πισι που σημαινει μαλλον οτι οι πιο πολλοι το παιζουν σε υψηλα fps.. ( στο πισι στα 4κ me high settings μου εβγαζε 95-100 fps , και κονσολα το παιζω στα 120 fps )

 

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

 Παιζω την  beta του  Halo Infinite ,  μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις και δεν ειμαι και κανας τρελος fan  του on line fps .. προτιμω παντα story driven gameplay..  Ανεβασα και ενα  video  με  gameplay .

Το παιζω και στο πισι και στο xbox  , και οφειλω να πω οτι πεθαινω πολυ πιο ευκολα στο πισι που σημαινει μαλλον οτι οι πιο πολλοι το παιζουν σε υψηλα fps.. ( στο πισι στα 4κ me high settings μου εβγαζε 95-100 fps , και κονσολα το παιζω στα 120 fps )

 

2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν 

Η υπάρχουν cheaters που ως συνήθως χαλάνε όλο το online στον υπολογιστή 

Η λόγω controller στις κονσόλες είναι αρκετά πιο δύσκολο να στοχεύσεις 

Το να χάνεις επειδή έχεις 100fps ενώ κάποιος άλλος 120 το θεωρώ αδύνατο. Μπορείς να δοκιμάσεις να τα βάλεις όλα low να χτυπήσεις το μαξ του monitor σου και να δεις αν συνεχίζεις να χάνεις ευκολότερα από ότι στην κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Το παιζω και στο πισι και στο xbox  , και οφειλω να πω οτι πεθαινω πολυ πιο ευκολα στο πισι που σημαινει μαλλον οτι οι πιο πολλοι το παιζουν σε υψηλα fps..

Τα 20 fps δεν κάνουν τρελή διαφορα, μάλλον με gamepad ενεργοποιείται το auto/aim assist όπως γίνετε σε πολλά games.

Επίσης λογικό στο PC να πεθαίνεις πιο γρήγορα γιατί έχεις mouse που επιτρέπει snappy και precise aiming.

Επίσης το game δεν είναι tactical ώστε να cover γωνιές φάση CS/R6 από όσο γνωρίζω, για να έχουν τόσο σημασία τα λίγο μεγαλύτερα latency/fps values.

Also...beta.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βλέπετε χαμηλό gpu utilization στο preview του Infinite κάντε disable το RivaTuner και το MSI afterburner . Μου έριχνε το utilization στο 40% μάλλον επειδή το game δεν έχει fullscreen mode ακόμα. Να πω την αλήθεια cheaters δεν είδα αλλά πολλοί ‘’ιδρώνουν΄΄ δεν πρέπει να σταμάτησαν να παίζουν απ’ όταν βγήκε το 3 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά απο τα προηγούμενα halo υπάρχει έντονο aim assist στo controller, το οποίο μπορεί να γίνει πολύ ενοχλητικό αν εσύ παίζεις με keyboard mouse. Δε ξέρω πως το έχουν χειριστεί στο Infinite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα η DC εκδοση του Death Stranding περα απο καποιες αποστολες και μικροπραγματα δεν εχει αλλες διαφορες με την βασικη οσον αφορα την βασικη ιστορια του παιχνιδιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...