Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα υπήρχε ένα Poll για το Cyberpunk 2077 (ίσως και να υπάρχει αλλά βαριέμαι να ψάχνω) τι ποσοστό πιστεύετε θα είχε η δημιουργία Trans χαρακτήρα; γιατί έχω την εντύπωση ότι θα ήταν υψηλό; γιατί έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά; 🤨

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, liakinen είπε

Άμα υπήρχε ένα Poll για το Cyberpunk 2077 (ίσως και να υπάρχει αλλά βαριέμαι να ψάχνω) τι ποσοστό πιστεύετε θα είχε η δημιουργία Trans χαρακτήρα; γιατί έχω την εντύπωση ότι θα ήταν υψηλό; γιατί έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά; 🤨

Ίσως να ήταν, ίσως να μην ήταν, το θέμα είναι ότι παγκόσμιος τα ποσοστά lgbwtdwtf είναι παρα, μα παρα που μικρά. Λογικά ένας αριθμός ατόμων με επιρροή στο entertainment να είναι υπεύθυνο για όλο αυτό. Idk.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, NickTG είπε

Άρα δεν είναι το forced το πρόβλημα. 

Δεν νομίζω να πίεσε κανένας τον δημιουργό του Last of Us. Ίσα ίσα έκανε ότι ήθελε. 

Άρα τελικά το ζήτημα είναι ότι απλά δεν μας αρέσει. ΟΚ. 

Είναι forced από μεριάς του προς εμάς. 😁 Από μένα δε θα ξαναπάρει φράγκο ο Drunkman πάντως.

47 λεπτά πριν, liakinen είπε

Άμα υπήρχε ένα Poll για το Cyberpunk 2077 (ίσως και να υπάρχει αλλά βαριέμαι να ψάχνω) τι ποσοστό πιστεύετε θα είχε η δημιουργία Trans χαρακτήρα; γιατί έχω την εντύπωση ότι θα ήταν υψηλό; γιατί έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά; 🤨

Μα φτιάχνεις trans χαρακτήρα στο cyberbug και μάλιστα της διαλέγεις και το penis size. 😁 Είχαν χρόνο να φτιάξουν αυτό και όχι όλα τα υπόλοιπα. Από εκεί να καταλάβεις. Εκτός αν εννοείς μόνο για τα ποσοστά και ότι γενικά δε θα το διαλέγει ο κόσμος. Εγώ πάντως που είδα ότι είναι για τα πανηγύρια το game, το λίγο που έπαιξα με cybertrap ήταν.😁

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilos είπε

Είναι forced από μεριάς του προς εμάς. 😁 Από μένα δε θα ξαναπάρει φράγκο ο Drunkman πάντως.

Μα φτιάχνεις trans χαρακτήρα στο cyberbug και μάλιστα της διαλέγεις και το penis size. 😁 Είχαν χρόνο να φτιάξουν αυτό και όχι όλα τα υπόλοιπα. Από εκεί να καταλάβεις. Εκτός αν εννοείς μόνο για τα ποσοστά και ότι γενικά δε θα το διαλέγει ο κόσμος. Εγώ πάντως που είδα ότι είναι για τα πανηγύρια το game, το λίγο που έπαιξα με cybertrap ήταν.😁

Το ξέρω έχω ασχοληθεί με το παιχνίδι απλά και στο official forum και στο reddit αλλά προς μεγάλη έκπληξη μου ακόμα και δύο άτομα που ξέρω έπαιξαν - ασχολήθηκαν με την δημιουργία Trans χαρακτήρα. Τώρα για πλάκα για κάτι άλλο δεν ξέρω, εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιες καταστάσεις. Άσε που τελευταία από αυτά που βλέπω και διαβάζω στα Ελληνικά βουρκοmedia θα αρχίσω να ανησυχώ ότι εγώ έχω το "πρόβλημα". 

Χωρίς πλάκα τώρα και εδώ σε αυτό το φόρουμ (δεν έχει συμβεί τίποτα ακόμα) πολλές φορές σκέφτομαι τι θα γράψω για ορισμένα γνωστά θέματα. Δεν μιλάω για χαρακτηρισμούς αλλά έστω και για αυτά που συζητάμε τώρα. Νιώθεις ρε παιδί μου ότι όποιος πει κάτι που μπορεί να θίξει αυτές τις κοινότητες ομάδες πως λέγονται τον έφαγε το μαύρο σκοτάδι. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kostiger είπε

H Φινλανδικη Remedy προκειται να ανοιξει νεο στουντιο στη Σουηδια.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-11-12-remedy-announces-new-studio-in-sweden

Ρε την Wokemedy :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostiger είπε

Λυσσαξατε. Ακόμα φτερνίζεται ο ερμος ο Neil με τόσες κατάρες.

Θα στο δώσω, έχεις δίκαιο, επίτηδες αποφεύγω το thread, αλλα τελείως ειλικρινά ποτε, μα ποτε, στα "άπειρα" games που έχω παίξει δεν έχω εκνευριστεί τόσο πολύ με το story.

Σίγουρα έχω παίξει games με αδιάφορα, βαρετά, χαζά storylines, αλλα ποτε game με τόσο προκλητικά in your face controversial story  Σίγουρα δεν βοηθησε καθόλου ότι έχω το πρώτο game στο top 5 μου. Το μοναδικό σε μνήμη που με εκνεύρισε αρκετά, αλλα και πάλι καμια σχέση, ήταν το πρόσφατο Witcher animation. 🤮

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2021 στις 4:44 ΜΜ, ilos είπε

Είναι forced από μεριάς του προς εμάς. 😁 Από μένα δε θα ξαναπάρει φράγκο ο Drunkman πάντως.

Μα φτιάχνεις trans χαρακτήρα στο cyberbug και μάλιστα της διαλέγεις και το penis size. 😁 Είχαν χρόνο να φτιάξουν αυτό και όχι όλα τα υπόλοιπα. Από εκεί να καταλάβεις. Εκτός αν εννοείς μόνο για τα ποσοστά και ότι γενικά δε θα το διαλέγει ο κόσμος. Εγώ πάντως που είδα ότι είναι για τα πανηγύρια το game, το λίγο που έπαιξα με cybertrap ήταν.😁

Στο cyberpunk βγαζει νοημα ομως. Σε κατι cod που έχεις female military leader μουσουλμανικου κρατους ειναι να τραβας τις τρίχες σου... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μπράβο. Το πρόβλημα δεν είναι οι woke χαρακτήρες αλλά το ότι τους πετάνε χύμα χωρίς να βγάζει κανένα νόημα με βάση το σενάριο του game/ταινίας και είναι εντελώς υποκριτικό γιατί το κάνουν μόνο και μόνο λόγω "μόδας" χωρίς να έχουν αφιερώσει καθόλου χρόνο να "χτίσουν" το κατάλληλο σύμπαν μέσω στο οποίο αυτοί οι χαρακτήρες θα ήταν relevant. Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι απλά afterthought, εμένα αυτό με ενοχλεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Στο cyberpunk βγαζει νοημα ομως. Σε κατι cod που έχεις female military leader μουσουλμανικου κρατους ειναι να τραβας τις τρίχες σου... 

Αυτό που βγάζει νόημα στο CP2077 αν θέλεις μπορείς να το εξηγήσεις λίγο. Αυτό είναι που δεν μπορώ να καταλάβω. 

Στο άλλο για το COD με βρίσκεις σύμφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Αυτό που βγάζει νόημα στο CP2077 αν θέλεις μπορείς να το εξηγήσεις λίγο. Αυτό είναι που δεν μπορώ να καταλάβω. 

Στο άλλο για το COD με βρίσκεις σύμφωνο. 

Έτος 2077, τέρμα προοδευτική κοινωνία κλπ..Φαντάζομαι έτσι θα εννοεί ότι υπάρχει νόημα, αλλιώς και 'κει μλκίες γιατί δώσαν βάση σε αυτά και όχι στα ουσιαστικά προβλήματα του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Έτος 2077, τέρμα προοδευτική κοινωνία κλπ..Φαντάζομαι έτσι θα εννοεί ότι υπάρχει νόημα, αλλιώς και 'κει μλκίες γιατί δώσαν βάση σε αυτά και όχι στα ουσιαστικά προβλήματα του παιχνιδιού.

Δυστυχώς αυτήν την απάντηση φοβόμουν. Η πρόοδος και η απελευθέρωση που μας έρχεται 😟

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...