Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, liakinen είπε

Αυτό που βγάζει νόημα στο CP2077 αν θέλεις μπορείς να το εξηγήσεις λίγο. Αυτό είναι που δεν μπορώ να καταλάβω. 

Στο άλλο για το COD με βρίσκεις σύμφωνο. 

Cyberpunk universe, έτος 2077. H προσθετική....μορίων φαντάζομαι πως είναι εύκολη και καθημερινή υπόθεση, και απόλυτα τετριμμένη. Δεν νομίζω να ασχολείται κανείς με το τι έχεις στα μπατζάκια σου

Το να φοβάσαι την πρόοδο και την απελευθέρωση είναι λογικό παράδοξο.

2 ώρες πριν, ioannis__ είπε

Α μπράβο. Το πρόβλημα δεν είναι οι woke χαρακτήρες αλλά το ότι τους πετάνε χύμα χωρίς να βγάζει κανένα νόημα με βάση το σενάριο του game/ταινίας και είναι εντελώς υποκριτικό γιατί το κάνουν μόνο και μόνο λόγω "μόδας" χωρίς να έχουν αφιερώσει καθόλου χρόνο να "χτίσουν" το κατάλληλο σύμπαν μέσω στο οποίο αυτοί οι χαρακτήρες θα ήταν relevant. Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι απλά afterthought, εμένα αυτό με ενοχλεί..

Καλά έβλεπα τις προάλλες trailer σειρών στο netflix. Ο ΕΜΕΤΟΣ. 9/10 βγάζουν μάτι τι ρόλο βαράνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Cyberpunk universe, έτος 2077. H προσθετική....μορίων φαντάζομαι πως είναι εύκολη και καθημερινή υπόθεση, και απόλυτα τετριμμένη. Δεν νομίζω να ασχολείται κανείς με το τι έχεις στα μπατζάκια σου

Το να φοβάσαι την πρόοδο και την απελευθέρωση είναι λογικό παράδοξο.

Μάλλον διαφορετικά αντιλαμβάνομαι την πρόοδο εγώ. Δεν πειράζει all is good. Off topic over and out. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakinen είπε

Μάλλον διαφορετικά αντιλαμβάνομαι την πρόοδο εγώ. Δεν πειράζει all is good. Off topic over and out. 

To να σε ενδιαφέρει τι έχει ο άλλος ανάμεσα στα μπατζάκια του δεν είναι διαφορετικη αντίληψη της προόδου, είναι μεσαίωνας ξεκάθαρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

To να σε ενδιαφέρει τι έχει ο άλλος ανάμεσα στα μπατζάκια του δεν είναι διαφορετικη αντίληψη της προόδου, είναι μεσαίωνας ξεκάθαρα.

Δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να μην κάνει προπαγάνδα γι' αυτό.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να μην κάνει προπαγάνδα γι' αυτό.

Mα αυτό λέω, σε έναν κόσμο σαν του cyberpunk δεν είναι προπαγάνδα, σε ένα game σε μουσουλμανικό κράτος...ε εκεί αλλάζει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι αρχές, οι πεποιθήσεις και γενικότερα τα ήθη και τα έθιμα στη διάρκεια των αιώνων μπορεί μέσες άκρες να διατηρούνται, αλλά πολλές φορές αλλοιώνονται τόσο πολύ που έχουν εντελώς διαφορετική σημασία. Για άλλο ΠΡΑΚΤΙΚΟ λόγο ξεκίνησε το Πάσχα των Εβραίων (που ήταν νομαδικός λαός και έπρεπε να σφάξει τότε τα κοπάδια) και άλλη σημασία έχει πλέον για τον μέσο καταναλωτή Έλληνα. Και δε μπαίνω καν στο θρησκευτικό του θέματος γιατί δε με ενδιαφέρει καν tbh και δε θέλω να ξεκινήσω flame. Εκτός ότι πολλά πράγματα είναι έτσι και αλλιώς προσωπικά και υποκειμενικά και ο καθένας μπορεί να μη γουστάρει να μπει σε κοινωνικά καλούπια και να ζήσει την ζωή του όπως αυτός θεωρεί σωστό ή να θέλει να ακολουθήσει το τρόπο ζωής μιας εναλλακτικής σέκτας (όπως είναι τα μοναστήρια, τα κοινόβια ή οι Άμιδες).

Υπό αυτή την έννοια οι gender transplant εγχειρήσεις το 2077 μπορεί να είναι trivial εντελώς και να αλλάζεις "βύσμα" στο τοπικό mall.😁 Αυτό που έγραψα δεν έχει να κάνει με το γεγονός της επιλογής trans χαρακτήρα στο CP2077. Απλά μου χτύπησε περίεργα που είχε μέχρι και επιλογή penis size, considering το state του ίδιου του game όταν κυκλοφόρησε.

Και ναι οι woke characters και η cancel κουλτούρα δεν είναι από μόνη της πρόβλημα αν ενσωματωθεί σωστά και έξυπνα και είναι σωστό το περιβάλλον του παιχνιδιού. Απλά επειδή υπάρχει οδηγία από πάνω μπαίνει πολλές φορές σφηνόπ%%$$α εκεί που δε την σπέρνεις και αφήνει αυτήν την άσχημη γεύση. Αλλά από την biowhore, τον Drunkman και τους θιασώτες των "next-gen" narratives τι άλλο να περιμένεις. Εκτός αν ακόμα πιστεύουμε ότι έτσι πρέπει να είναι τα story σε western rpgs και όχι η παρακαταθήκη που άφησαν οι Ιατροί Ray Muzyka και Greg Zeschuk.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Herald είπε

To να σε ενδιαφέρει τι έχει ο άλλος ανάμεσα στα μπατζάκια του δεν είναι διαφορετικη αντίληψη της προόδου, είναι μεσαίωνας ξεκάθαρα.

Indeed, αλλα να το πω πιο λαϊκά από τον Psycho, ας έχει ότι θέλει αρκεί να μην το φέρνει στα μούτρα μου. Έχω ακόμα εφιάλτες από το sex scene του TLOU2. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Indeed, αλλα να το πω πιο λαϊκά από τον Psycho, ας έχει ότι θέλει αρκεί να μην το φέρνει στα μούτρα μου. Έχω ακόμα εφιάλτες από το sex scene του TLOU2. :P

You guys don't like #hardbodies ?😁

Spoiler

ή μπορεί να είναι και κάποια ομοφοβική προδιάθεση, συνδυασμός από τα μούσκουλα τα small tits και το surprise buttsex.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

To να σε ενδιαφέρει τι έχει ο άλλος ανάμεσα στα μπατζάκια του δεν είναι διαφορετικη αντίληψη της προόδου, είναι μεσαίωνας ξεκάθαρα.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να μην προκαλεί με την συμπεριφορά του και να μην μου τα ζαλίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Σας φέρνω τα μαντάτα πρωί πρωί

Elder Scrolls 6 will release for Xbox and PC only

Καταπληκτικά μαντάτα για τους κατόχους PS. Αυτοί σε X/PC θα κάνουν το beta testing και μετά από κάνα χρόνο θα πάρουν στο PS το final. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καταπληκτικά μαντάτα για τους κατόχους PS. Αυτοί σε X/PC θα κάνουν το beta testing και μετά από κάνα χρόνο θα πάρουν στο PS το final. :P

Χαχαχαχχαχαχα πραγματικά όμως 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

μετά από κάνα χρόνο θα πάρουν στο PS το final. :P

Αν και άσχετο με το εδώ θέμα, δεν υπάρχει πουθενά καμία αναφορά για 1χρόνο exclusivity. Το λέει και ο τίτλος του παραπάνω link στο τέλος''Only''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...