Προς το περιεχόμενο

Τον Μάϊο η Microsoft σταματάει την υποστήριξη των Windows 8.1 αν δεν έχει περαστεί η προβληματική αναβάθμιση 8.1 Update


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν και τα Win7 να τελειώνετε... Τα 8-8.1 κλπ ειναι ένα ακόμα αποτυχημένο os, απλα αγνοήστε το, όπως κανα-τε/με με τα WinME...

 

Για τεκμηριωσε σε παρακαλω ,αυτο που λες .

Εχοντας τα 7 και μετα τα 8 (ΓΝΗΣΙΑ ΠΑΝΤΑ)  , με το ιδιο συστημα , η διαφορα υπερ των 8 ειναι μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το τελείωμα των XP έβαλα ubuntu και σε αυτά θα μείνω γειά σου MS (απλός χρήστης)

Άμα δεν σε ενδιαφέρει το gaming καλά έκανες, αλλιώς δεν είναι λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα σε όλα τα windows μερικά updates δεν εμφανίζονται αν δεν βάλεις κάποια προηγούμενα, έτσι δεν ειναι;

 

Τι διαφορά εχει απο το να εχεις τα απλά 8.1 και να μην σου εμφανίζονται νεα updates μέχρι να βαλεις το 8.1 update 1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο χάλι στα 8.1.

 

Κάνεις ένα restart, και σου χάνεται το δίκτυο. Βάζεις τον κωδικό σωστά και ΔΕΝ συνδέεται. 

Και πρέπει να κάνεις disable και enable την κάρτα δικτύου για να συνδεθεί.

 

Και ξέρω ότι δεν είναι μόνο το δικό μου pc που το κάνει. Και σε φίλους μου και σε τοπική εταιρία στην περιοχή μου το κάνει.

 

Και όχι, το format δεν το διορθώνει. 

 

Δεν κοιτάνε να φτιάξουνε τέτοιες πατάτες, τα τελεσίδικα τους μάραναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα σε όλα τα windows μερικά updates δεν εμφανίζονται αν δεν βάλεις κάποια προηγούμενα, έτσι δεν ειναι;

 

Τι διαφορά εχει απο το να εχεις τα απλά 8.1 και να μην σου εμφανίζονται νεα updates μέχρι να βαλεις το 8.1 update 1;

 

Δικιο εχεις, απλα τωρα δημιουργηθηκε θεμα επειδη το update 1 σε αρκετους χρηστες δεν καθεται σωστα, οποτε ουσιαστικα αναγκαζονται να μεινουν χωρις updates μεχρι να διορθωθει.

 

Κανονικα και το 8 -> 8.1 υποχρεωτικο θα μπορουσαν να το κανουν αφου ειναι δωρεαν. Αν βεβαια δεν σε αναγκαζαν να κατεβασεις ουσιαστικα ολο το image των 3+ gb μεσα απο το windows update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...