Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link.png Site: Πηζή

 

Δοκιμάστε, δεν χάνετε τίποτα.

 

Επίσης, είναι ΙΕ και Μοζίλα only, compatibility, μεδέν!

 

Ρε μην ακούτε τον επικίνδυνο Χάρη. Ο άνθρωπος δεν είναι στα καλά του λέμε. Ακούστε και μας που τον τρώμε στη μάπα κάθε μέρα, ό,τι να ναι λέει όλη μέρα και tweetάρει ανακρίβειες.

 

 

Δ12 1063601 ΕΞ 16.4.2014

 

"Άρθρο 2

Εξαιρέσεις από την καταβολή του κοινωνικού μερίσματος – ειδικές κατηγορίες δικαιούχων

 

1. Εξαιρούνται από τη χορήγηση του κοινωνικού μερίσματος:

....[...]...

β) Τα φυσικά πρόσωπα, τα οποία δηλώνουν στη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ότι φιλοξενούνται.

...[...]..."

 

ούτε του υπουργείου του τις εγκυκλίους δε διαβάζει. Τι θα πει "Οι φιλοξενούμενοι ούτε το δικαιούνται ούτε δεν το δικαιούνται" Ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε μην ακούτε τον επικίνδυνο Χάρη. Ο άνθρωπος δεν είναι στα καλά του λέμε. Ακούστε και μας που τον τρώμε στη μάπα κάθε μέρα, ό,τι να ναι λέει όλη μέρα και tweetάρει ανακρίβειες.

 

 

Δ12 1063601 ΕΞ 16.4.2014

 

"Άρθρο 2

Εξαιρέσεις από την καταβολή του κοινωνικού μερίσματος – ειδικές κατηγορίες δικαιούχων

 

1. Εξαιρούνται από τη χορήγηση του κοινωνικού μερίσματος:

....[...]...

β) Τα φυσικά πρόσωπα, τα οποία δηλώνουν στη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ότι φιλοξενούνται.

...[...]..."

 

ούτε του υπουργείου του τις εγκυκλίους δε διαβάζει. Τι θα πει "Οι φιλοξενούμενοι ούτε το δικαιούνται ούτε δεν το δικαιούνται" Ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

 

Εμένα αποκάλεσες έτσι; ;ρ

 

Άτσυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εκανε καποιος ? γινεται αμεσα ο ελεγχος ? βγαζει αμεσα αν δικαιουσαι η οχι ?


παιδια η αιτηση ειναι ετσι πλεον

 

στο checkbox κατω αριστερα πρεπει να γραψουμε ολα τα μελη που μενουν στο ιδιο σπιτι

ανεξαρτητα αν δικαιουνται η οχι το μερισμα ?

 

post-60644-0-50938400-1397759312_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εκανε καποιος ? γινεται αμεσα ο ελεγχος ? βγαζει αμεσα αν δικαιουσαι η οχι ?

παιδια η αιτηση ειναι ετσι πλεον

 

στο checkbox κατω αριστερα πρεπει να γραψουμε ολα τα μελη που μενουν στο ιδιο σπιτι

ανεξαρτητα αν δικαιουνται η οχι το μερισμα ?

Καλό αυτό. Σημαίνει ότι εάν μένεις σε σπίτι που στο έχουν παραχωρήσει οι γονείς σου και μένεις σε αυτό, χωρίς αυτούς, τότε το δικαιούσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό αυτό. Σημαίνει ότι εάν μένεις σε σπίτι που στο έχουν παραχωρήσει οι γονείς σου και μένεις σε αυτό, χωρίς αυτούς, τότε το δικαιούσαι.

Βασικα εγω περσι εμενα στο σπιτι του πατριου μου αλλα το ενοικιο το πληρωνα εγω γιατι εφυγε οποτε τι να βαλω μηπως ξερεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω περσι εμενα στο σπιτι του πατριου μου αλλα το ενοικιο το πληρωνα εγω γιατι εφυγε οποτε τι να βαλω μηπως ξερεις ?

Φίλε τι να σου πω. Μολις οριστικοποιηθουν λιγο τα πραματα ρωτα κανα λογιστη. Αν και φοβαμαι οτι μονο ο συντροφος Θεοχαρης τα ξερει αυτα....Εναλλακτικα στην φορμα που πρεπει να συμπληρωθει βαλε οτι μενεις μονος, που ειναι η αληθεια, και οτι γινει εγινε. Το πολυ πολυ να στα ζητησουν πισω μετα απο κανα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εκανε καποιος ? γινεται αμεσα ο ελεγχος ? βγαζει αμεσα αν δικαιουσαι η οχι ?

παιδια η αιτηση ειναι ετσι πλεον

 

στο checkbox κατω αριστερα πρεπει να γραψουμε ολα τα μελη που μενουν στο ιδιο σπιτι

ανεξαρτητα αν δικαιουνται η οχι το μερισμα ?

 

 

Όλο αλλάζει η μάσκα ή μου φαίνεται;

 

Χμ, εμένα μου έχει την ίδια ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τι να σου πω. Μολις οριστικοποιηθουν λιγο τα πραματα ρωτα κανα λογιστη. Αν και φοβαμαι οτι μονο ο συντροφος Θεοχαρης τα ξερει αυτα....Εναλλακτικα στην φορμα που πρεπει να συμπληρωθει βαλε οτι μενεις μονος, που ειναι η αληθεια, και οτι γινει εγινε. Το πολυ πολυ να στα ζητησουν πισω μετα απο κανα χρονο.

Και ειναι το πιο ευκολο ε βαλε και κανενα προστιμο θα μπουμε μεσα!

Αλλα περα απο αυτο δεν θα γινει ελεγχος αρα θα δουν οτι λεω ψεμματα και δεν θα το παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολπο για να μικρηνουν και αλλο οι δικαιουχοι χαχα :P

 

Βαριεμαι να εγκαταστησω και firefox, αλλα κι εκει με βλεπω να παιρνω ακυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...