Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελα ντε, ζηταει Ε1 του '12 (γιατι Ε1 του 13 θα υποβαλλουμε τωρα), αλλα ζηταει κατοικια τωρινη; Διοτι εγω στο φετεινο Ε1 θα δηλωσω πλεον την κατοικια ως δικη μου (αφου μεσα στο '13 εκανα μεταβιβαση στο ονομα μου).

Λογικα αυτη που εχεις στο Ε1 αλλα εσυ βαλε την τωρινη μπας και το παρεις στο ετσι και εγω αυτο εκανα δηλωσα το σπιτι που θα μεινω σε λιγες μερες και ειναι δικο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμένα δέ μούβγαλε ποσό αλλά βλακεία να λέει αμέσως ποσό ιδικά 500€ γιατί αυτό ελιναι ο Μ.Ο. δε θ΄λανε πάντα τόσο, ίσως ήταν τυπικό το νούμερο, εξορισμού

post-186254-0-95517100-1397913037_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ντε, ζηταει Ε1 του '12 (γιατι Ε1 του 13 θα υποβαλλουμε τωρα), αλλα ζηταει κατοικια τωρινη; Διοτι εγω στο φετεινο Ε1 θα δηλωσω πλεον την κατοικια ως δικη μου (αφου μεσα στο '13 εκανα μεταβιβαση στο ονομα μου).

 

Τι να σου, εγω εχω υποβαλλει, ο λογιστης δηλαδη του 13.Μακαρι για μενα να ζηταγε το 12  :P 

Εντωμεταξυ

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26516&subid=2&pubid=113258542

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ, πρεπει να μαθω ποιας εταιριας τον internet explorer θελει, γιατι της microsoft που εχω, συνεχιζει να τον θεωρει "κατι αλλο", χαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

12 απο τις 100 χιλ. εγκριθηκαν μεχρι στιγμης ε?

Εξαιρετικα μεγαλο ποσοστο :lol:

Να δουμε ποτε θα φτασουμε στο νουμερο του ενος εκατομμυριου τυχερων που διατυμπανιζει η κυβερνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xaxaxaxaxaxaxaxaxa αυτο θα πει κοινωνικη πολιτικη

 

Εχουν δηλωσει οτι δινουν κοινωνικο μερισμα χωρις να πουν οτι αυτοι που θα το λαβουν ειναι πολυ ελαχιστοι και πανηγυριζουν ολοι

Με τοσα κριτηρια που θετουν ως προυποθεση θα το λαβουν 3 κι ο κουκος !!!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκυρο το πιο πανω, 12 στις 32 χιλ. λεει, οι υπολοιπες δεν εξεταστηκαν ακομα.

 

Απορριφτηκαν 20 χιλιαδες, βασικα λογω μπερδεματος με τη "φιλοξενια", τη "παραχωρηση κατοικιας" και τους "μακροχρονια ανεργους".

Για τους τελευταιους αναφερει:

    θα πρέπει να είναι εγγεγραμμένοι στα μητρώα του ΟΑΕΔ έως 1/3/2014
    θα ληφθεί υπόψιν το εισόδημα του 2012 (Ε1 του 2013) ΕΚΤΟΣ των μισθών/ ημερομισθίων

 

Μπορει κανεις να εξηγησει τι σημαινει η 2η γραμμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μένω σε ένα σπίτι μαζί με την αδελφή μου και τη μητέρα μου.

Γνωρίζει κανείς αν πρέπει να τους δηλώσω στην αίτηση που θα κάνω ή τους δηλώνω αν θέλω?

(Καθώς η αδελφή μου έχει εισόδημα οπότε αν τη δηλώσω δε θα χάσω και το 500άρι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μένω σε ένα σπίτι μαζί με την αδελφή μου και τη μητέρα μου.

Γνωρίζει κανείς αν πρέπει να τους δηλώσω στην αίτηση που θα κάνω ή τους δηλώνω αν θέλω?

(Καθώς η αδελφή μου έχει εισόδημα οπότε αν τη δηλώσω δε θα χάσω και το 500άρι?)

Τι σχέση έχει η αίτηση; Στη φορολογική σου δήλωση, τι δηλώνεις, ιδιοκτήτης του σπιτιού ή φιλοξενούμενος;

Αν δηλώνεις φιλοξενούμενος και στην αίτηση γράψεις ψέμα, απλούστατο θα απορριφθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει η αίτηση; Στη φορολογική σου δήλωση, τι δηλώνεις, ιδιοκτήτης του σπιτιού ή φιλοξενούμενος;

Αν δηλώνεις φιλοξενούμενος και στην αίτηση γράψεις ψέμα, απλούστατο θα απορριφθείς.

http://www.capital.gr/tax/News_tax.asp?id=1996368

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νοικιάζω το σπίτι , οπότε φαίνομαι εγώ σαν ιδιοκτήτης του σπιτιού. Αν δεν βάλω την αδελφή μου και την μητέρα μου λογικά το δικαιούμαι. Αν τους βάλω όμως και με δεδομένο ότι η αδελφή μου έχει εισοδήματα, αυτά δεν θα επηρρεάσουν το εισόδημα του νοικοκυριού με αποτέλεσμα να αποριφθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...