Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν τελικα ειναι να το παρουμε πως θα το μαθουμε θα μας ερθει mail ή θα ερχει ταχυδρομικος ?

 

 

θα μπουν τα λεφτα στο λογ/σμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα μπουν τα λεφτα στο λογ/σμο σου.

Α δηλαδη θα περιμενω μεχρι 10 Μαιου να δω αν μπηκαν 'η οχι ?

Πόρτα κι απο 'δω, έβγαλε ενδεικτικά απόρριψη οπότε έκανα σβήσιμο αίτησης, υπάρχει πιθανότητα λέτε στον manual έλεγχο να αλλάζουν τα αποτελέσματα;

Μπα αμα ειναι αρνητικο δεν αλλαζει εκτος αν αργοτερα αλλαξουν τα κρητηρια και γινουν πιο ελαστικα που το βλεπω πολυ δυσκολο.

Γιατι σε απερριψαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι νομίζω, σιγά να μην, παίζει να σε ξεπουπουλιάσουν κι από πάνω αν αρχίσουν να ψάχνονται παραπάνω LOL

 

..."Λόγω εισοδήματος". :ph34r: Μηδενική δήλωση εντωμεταξύ. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι νομίζω, σιγά να μην, παίζει να σε ξεπουπουλιάσουν κι από πάνω αν αρχίσουν να ψάχνονται παραπάνω LOL

 

..."Λόγω εισοδήματος". :ph34r: Μηδενική δήλωση εντωμεταξύ. :lol:

Και πως εγινε αυτο ?  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπε ο chill, τεκμαρτό... δεν είναι κριτήριο το μηδενικό έσοδο από εργασία, αλλά τα δηλωμένα έξοδα.

Α δεν ξερω εγω περσι εκανα πρωτη φορα στην ζωη μου δηλωση.

Παντως απο οτι διαβασα μαλλον θα δωσουν σε καποιους μια δευτερη ευκαιρια μετα το τελος των φετινων δηλωσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι επιλογές είναι μόνο άγαμος και έγγαμος...για τις χήρες τι επιλέγουμε;

 

επίσης εμένα έπρεπε να μου βγάλει απόρριψη αλλά δεν έβγαλε..μήπως επειδή τώρα δουλεύω αλλά πέρσι δεν δούλευα;και τώρα νοικιάζω κι έχω 2 δεη στο όνομα μου..(το σπίτι που μένω και νοικιάζω τώρα και το σπίτι που έχω στο όνομα μου και το νοικιάζω σε άλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Στην επιλογή Άγαμος-Έγγαμος, η λέξη Άγαμος είναι ατυχής. Περιλαμβάνει όλους όσους είναι μόνοι στην δήλωση πχ χηρεία, διαζευγμένους κτλ. Ουσιαστικά επιλέξτε έγγαμος αν είστε παντρεμένος και άγαμος σε κάθε άλλη περίπτωση."
 

υγ. το εχουν αναδιατυπωσει ομως, εγγαμος εχει μονο και βαζεις ναι ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ευχαριστώ.. αυτές οι οδηγίες που είναι και δεν τις πρόσεξα;

Επίσης για να μην χαρώ άδικα.Εγώ δουλεύω από Οκτώβρη του 2013.Αυτή την στιγμή νοικιάζω και σπίτι(80 τ.μ. παλιό) στην πόλη που δουλεύω.

Έχω τη ΔΕΗ στο όνομα μου.

Επίσης έχω ένα μικρό διαμέρισμα (25 τ.μ.)σε μια τρίτη πόλη με τη ΔΕΗ στο όνομα μου, αλλά το νοικιάζω νόμιμα σε άλλο άτομο για 150 ευρώ.

Από αυτά πιστεύω ότι δεν το δικαιούμαι επειδή φαίνονται 2 σπίτια στο όνομα μου.Αλλά δεν με απέρριψε το σύστημα.

Και τώρα τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ Αποτέλεσμα: ΑΠΟΡΡΙΨΗ - λόγω ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ  Πφφφφφφ......το χάσαμε το τζόκερ :(


Αν ο πατερας μου, μου αγορασε σπιτι, αξιας μεχρι 125 χιλιαρικα, το δικαιουμαι.

Αν ο πατερας μου, μου δινει χαρτζιλικι 5-10-100 ευρω το μηνα, δεν το δικαιουμαι.

 

Δεν περιμενα κατι διαφορετικο βεβαια, αφου επρεπε να μειωσουν κατα πολυ το ποσοστο των ανεργων που θα το παρουν.

 

*μακροχρονια ανεργοι θεωρουνται οσοι ειναι ανεργοι πανω απο ενα χρονο, αυτο ισχυε σε προηγουμενες περιπτωσεις, δε ξερω αν σε αυτη ισχυσει κατι αλλο

 

Μπά ούτε στη 1η περίπτωση το δικαιούσαι. Θα έχεις τεκμαρτό εισόδημα 3000 έξοδα διαβίωσης + κανα 4500 απο το σπίτι = 7500 οπότε δεν το δικαιούσαι.

 

Γενικώς έτσι όπως το έχουν φτιάξει δεν θα το πάρει κανείς:

 

Π.χ Ένα ζευγάρι πρέπει να έχει οκογενειακό εισόδημα έως 8000. Ας υποθέσουμε ότι εργάζεται μόνο ο ένας. 2500 τεκμαρτό. Άρα για να είναι δικαιούχοι το άλλο μέλος πρέπει να βγάζει 5500/χρόνο. Δηλαδή 392 ευρώ/μήνα. Προφανώς δεν πρέπει να έχουν σπίτι ούτε να είναι φιλοξενούμενοι οπότε αν πληρώνουν ενοίκιο 150 ευρώ θα πρέπει να ζουν με 250 ευρώ/μήνα!!!!!

Μας κοροϊδεύουν;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ευχαριστώ.. αυτές οι οδηγίες που είναι και δεν τις πρόσεξα;

Επίσης για να μην χαρώ άδικα.Εγώ δουλεύω από Οκτώβρη του 2013.Αυτή την στιγμή νοικιάζω και σπίτι(80 τ.μ. παλιό) στην πόλη που δουλεύω.

Έχω τη ΔΕΗ στο όνομα μου.

Επίσης έχω ένα μικρό διαμέρισμα (25 τ.μ.)σε μια τρίτη πόλη με τη ΔΕΗ στο όνομα μου, αλλά το νοικιάζω νόμιμα σε άλλο άτομο για 150 ευρώ.

Από αυτά πιστεύω ότι δεν το δικαιούμαι επειδή φαίνονται 2 σπίτια στο όνομα μου.Αλλά δεν με απέρριψε το σύστημα.

Και τώρα τι;

 

 

Eνα σπιτι δικο σου και ενα στο οποιο πληρωνεις ενοικιο για να μενεις? Αρα ενα σπιτι ειναι στο ονομα σου.

Τι εισοδημα δηλωσες το 2013?

 

 

 

 

.............Προφανώς δεν πρέπει να έχουν σπίτι ούτε να είναι φιλοξενούμενοι οπότε αν πληρώνουν ενοίκιο 150 ευρώ θα πρέπει να ζουν με 250 ευρώ/μήνα!!!!!

Μας κοροϊδεύουν;;;

 

 

Τωρα το καταλαβες εσυ? :huh:

Εχει βουηξει ο τοπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...