Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν το σπίτι είναι εξ αδιαιρέτου δια τρία τι ισχύει;

Και αν οι δύο πληρούν τα ζητούμενα, βάζουν τον ίδιο αριθμό παροχής;

 

Ρωτα λογιστη αλλα αφου εισθε στο ιδιο σπιτι τοτε εισθε και στο ιδιο νοικοκυρια αρα ή δεν θα το παρετε καθολου ή θα το παρει μονο ενας.

 

Εμενα που πηγα να το κανω και παταω οριστικοποιηση και με βγαζει παντρεμενο και δεν δεχετε την αιτηση !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να μπω να κάνω (ή να μην κάνω) αίτηση οι κωδικοί για login είναι ο κλειδάριθμος της εφορίας?

Ναι αυτος ειναι , δεν εχεις γραφτει ακομα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσε το συστημα παιδια, λογικα σημερα που ειναι αργια δεν δουλευουν εκει οποτε απο την Τριτη θα ανεβει παλι το συστημα. Ερωτηση: οποιος καταχωρησε επιτυχως την αιτηση του εμφανιζει μηνυμα εαν το δικαιουται ή οχι;

oxi, τίποτα δε σου γ΄ραφει, μόνο επιλογές: εκτύπωση τέλος ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το σπίτι είναι εξ αδιαιρέτου δια τρία τι ισχύει;

Και αν οι δύο πληρούν τα ζητούμενα, βάζουν τον ίδιο αριθμό παροχής;

απλά μπες και κάντο.Αφού αυτό συμβαίνει, και ο λογιστής αυτό πιστεύω θα σου πει, να γ΄ραψεις τον ίδιο αρ.παροχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi, τίποτα δε σου γ΄ραφει, μόνο επιλογές: εκτύπωση τέλος ακύρωση.

Πατάς εκτύπωση κ σου βγάζει το αποτέλεσμα..

Εμένα μου έβγαλε αποδοχή και ποσό 500€

Ρωτα λογιστη αλλα αφου εισθε στο ιδιο σπιτι τοτε εισθε και στο ιδιο νοικοκυρια αρα ή δεν θα το παρετε καθολου ή θα το παρει μονο ενας.

 

Εμενα που πηγα να το κανω και παταω οριστικοποιηση και με βγαζει παντρεμενο και δεν δεχετε την αιτηση !!!!!!!!!!!

κοίταξα τους κωδικούς στο εκκαθαριστικό και είμαι συνιδιοκτήτης και όχι φιλοξενούμενος, την έκανα και την δέχτηκε..Άρα Μόνο όσοι είναι δηλωμένοι στην φορολογική δήλωση φιλοξενούμενοι δεν την δέχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς εκτύπωση κ σου βγάζει το αποτέλεσμα..

Εμένα μου έβγαλε αποδοχή και ποσό 500€

 

κοίταξα τους κωδικούς στο εκκαθαριστικό και είμαι συνιδιοκτήτης και όχι φιλοξενούμενος, την έκανα και την δέχτηκε..Άρα Μόνο όσοι είναι δηλωμένοι στην φορολογική δήλωση φιλοξενούμενοι δεν την δέχεται

 

Να δουμε εγω πως θα το σωσω, που απο τη μια (για το 2012) φαινομαι φιλοξενουμενος στους γονεις (γιατι το σπιτι ηταν ακομη γραμμενο στο ονομα τους), απο την αλλη κυρια κατοικια των γονιων ειναι αλλη, γιατι δηλωνουν οτι μενουν στο χωριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς εκτύπωση κ σου βγάζει το αποτέλεσμα..

Εμένα μου έβγαλε αποδοχή και ποσό 500€

 

κοίταξα τους κωδικούς στο εκκαθαριστικό και είμαι συνιδιοκτήτης και όχι φιλοξενούμενος, την έκανα και την δέχτηκε..Άρα Μόνο όσοι είναι δηλωμένοι στην φορολογική δήλωση φιλοξενούμενοι δεν την δέχεται

 

Την δεχθηκε αλλα μαλλον 99% θα την απορηψη ετσι μου ειπε ο λογιστης μου.

Εν το μεταξυ ο η λογιστης μου λεει βλακειες η ο θεοχαρης γιατι εμενα μου ειπε οτι το ιδιο ειναι να εισαι σε ξενο σπιτι δωρεαν και να εισαι στο ιδιο σπιτι με τους γονεις σου και στις 2 περιπτωσεις εισαι φιλοξενουμενος ενω ο θεοχαρης λεει οτι στην πρωτη δεν εισαι.

Να δουμε εγω πως θα το σωσω, που απο τη μια (για το 2012) φαινομαι φιλοξενουμενος στους γονεις (γιατι το σπιτι ηταν ακομη γραμμενο στο ονομα τους), απο την αλλη κυρια κατοικια των γονιων ειναι αλλη, γιατι δηλωνουν οτι μενουν στο χωριο.

Δεν παιζει ρολο το Ε9 αλλα το Ε1 εγω εκανα προσφατα διορθωση και δηλωσα ενα σπιτι απο κληρονομια και εφαγα και προστιμο αλλα θα κοιταξουν τι λες στο Ε1 αν λες φιλοξενουμενος τοτε μαλλον θα σε κοψουν.

 

Το μονο που ισως μας σωσει ειναι κανουμε ενσταση αν μας κοψουν και πουμε οτι τοτε ειμασταν αλλα τωρα δεν ειμαστε φιλοξενουμενοι ή ειχε γινει λαθος στην δηλωση κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δουμε εγω πως θα το σωσω, που απο τη μια (για το 2012) φαινομαι φιλοξενουμενος στους γονεις (γιατι το σπιτι ηταν ακομη γραμμενο στο ονομα τους), απο την αλλη κυρια κατοικια των γονιων ειναι αλλη, γιατι δηλωνουν οτι μενουν στο χωριο.

για το 2013 ? Αυτο ζηταει νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το 2013 ? Αυτο ζηταει νομιζω.

 

Ελα ντε, ζηταει Ε1 του '12 (γιατι Ε1 του 13 θα υποβαλλουμε τωρα), αλλα ζηταει κατοικια τωρινη; Διοτι εγω στο φετεινο Ε1 θα δηλωσω πλεον την κατοικια ως δικη μου (αφου μεσα στο '13 εκανα μεταβιβαση στο ονομα μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...