Προς το περιεχόμενο

HTC One (M8) vs LG G3 vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2


voltmod

  

2.084 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο από τα παρακάτω κορυφαία Android smartphone θα επιλέγατε ;

    • HTC One (M8)
      337
    • LG G3
      902
    • Samsung Galaxy S5
      348
    • Sony Xperia Z2
      241
    • Άλλο
      256


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σεβαστή η άποψή σου φίλε μου αλλά δε μπορούμε να μιλήσουμε για cam αφου δεν εχουμε δει του g3 τα αποτελέσματα ακομα. Πέρυσι πάντως που τα δοκίμασα ΟΛΑ! στις δικες μου δοκιμές το G2 είχε overall καλύτερα αποτελέσματα.

Πέραν αυτού όμως, η cam για μενα (πλεον) ειναι μια μπρίζα που δε με παρασύρει και τόσο. Μια σεμνή cam να υπάρχει, αν τύχει, να βγάλω καμιά φωτο. Σιγά μη κάνω καταδύσεις με το κινητό.

Εγω θέλω οθονάρα, να βλέπω κανα vid, να παίζω κανα game και να κάνω και τις υπόλοιπες δουλειές μου χωρίς να στραβώνομαι και χωρίς κολλήματα. Για την ωρα το NOTE 3 με ικανοποιεί αλλα και με το G2 περασα ωραία :)

 

x2

 

Αν αγοράζετε κινητό για να βγάλετε υποβρύχιες φωτογραφίες, τότε κάτι κάνετε λάθος (ίσως ψάχνετε στο λάθος τμήμα του μαγαζιού ?). Το smartphone πρέπει να κάνει αυτά που θέλει ο χρήστης του, και αυτά διαχρονικά είναι πάνω-κάτω αυτά που λέει ο φίλος από πάνω. Για όποιον θέλει πραγματικά "εργαλείο", τα Note δεν παίζονται. Για όποιον θέλει το συνολικά καλύτερο smartphone, αυτή τη στιγμή είναι το G2 -και πιθανότατα το G3 από αύριο. Αν κάποιος θέλει π.χ. ιδιαίτερη έμφαση στον ήχο ή στα υλικά ή στις φωτογραφίες και μόνο, τότε επιλέγει M8 ή Z2 ή S5 κλπ....Τόσο απλά, χωρίς να βρίζουμε και να χαλιόμαστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε φαν-μπόυ κατανοω την ελλειψη αντιληψης καθως και το δικαιο ΜΕΝΟΣ  που κουβαλας ..αλλα ειχα αιφων μεχρι και το 5 ,htc one , sony , kai s3,s4 τωρα note 3  .. Δε καταλαβαινω τι λες .. Εγω παιρνω οτι ειναι καλυτερο για τη χρηση και τη τιμη και, στο καιρο του ..Ας πουμε εχω τιβι LG 55' των 3000 εχω φιλιπς αμπιλαιτ, σαμσουνγκ.. LG βελτιωνεται συνεχως και αποκτα και πολυ ωραιο ντηζαιν (η τιβι μου ας πουμε εχει βραβευτει μακραν οτι πιο ωραιο εχω δει  ) ..Το G2 τοχει κολητος πολυ ωραιο καλο αλλα απο τα σαμσουνγκ υστερει σε αισθηση και ποιοτητα ..αρκετα ..ναι πλαστικουρα με πλαστικουρα εχει διαφορα..θελει ο ανθρωπος να το δςσει να παρει νοτε 3 το οποιο ειναι το δωρο του θεου στον ανθρωπο ..σα να κουβαλας ενα πραγματικο σημειωματαριο και σμαρτφων μαζι..ποιοτητα?? απιστευτο..αισθηση? επισης ..ολα ωραια ειναι και σιγουρα το g3 einai poly kalo ..απλα το ντηζαιν του δεν με τραβαει..σε καμια περιπτωση δε πιστευω οτι θα το προτιμουσα απο το νοτε..ουτε καν απο το s5 ..

Επισης ..κατι πολυ σημαντικο ..Τι δεικτη SAR εχουν τα κινητα σου εχεις δει?  Μαλλον οχι και πολυ κακως καθως ειναι ισως ο σημαντικοτερος παραγων εκτος και αν  θεωρειw την υγεια δευτερευουσας σημασιας ..Οι "πλαστικουρες της σαμ εκπεμπουν τη μικροτερη ακτινοβολια" . Επισης η htc εχει τραγικη αντιπροσωπια , θυμαμαι σε ενα diamond που ειχα παρει στον αδελφο μου θελανε 275 ευρω νομιζω για να επανεγκαταστησουν το λειτουργικο !!Επισης σε ερωτηση μου για το one οτι κανει κατι περιεργα η οθονη στα πλαινα η απαντηση τους ηταν αυτο ειναι φυσιολογικο και δεν θεωρειτε βλαβη ! προβατουλης εισαι μεγας φιλε και δε το καταλαβαινεις κιολας

 

Eλα, παρε να μορφωθεις λιγο, το sar ειναι τερμα κατω: 

http://www.gsmarena.com/htc_one_(m8)-6074.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5-6033.php

 

Εγω ειμαι το fanboy?? Που εισαι ο μονος που λεει οτι τα πλαστικα παιχνιδια ειναι τα καλυτερα ποιοτικα?? Γελαει ο κοσμος..Για μια εταιρεια που δε μπορει να δωσει ενα σωστο android 4.3 στο S3 οταν ηδη κυκλοφορουσε το 4.4.2?? Για εμπειρια χρησης που το Τouchwiz τρωει σκαλωματα λογω των 157.000 αχρηστων εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο?? Εγινε ρε Τακη. Επεισες και εμενα και ολους τους υπολοιπους. Το μονο σωστο που ειπες ειναι για τα χαλια της Ελληνικης αντιπροσωπειας. Παρε να μορφωθεις ακομα λιγο: 

 

Και τωρα πανε δες καμια διαφημιση να αισθανθεις καλυτερα για την αγορα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia N900 απο εμενα!!

 
Πέρα απο την πλάκα LG G3 απο εμενα αν και είμαι της άποψης οτι η LG έπρεπε να κινηθεί με FHD οθόνη με τον SD 801 και 3gb RAM και στα 2 μοντέλα και το πολύ πολύ αργότερα οταν θα κυκλοφορούσε ο SD 805 να κότσαρε τοτε πάνω την 4xHD οθονη!Το τελευταίο βέβαια μπορεί και να το δούμε στο άμεσο μέλλον!
 
Κάτοχος S4 αυτή την στιγμή άλλα λάτρης όλης της Nexus γραμμής. Έκανα αυτήν την μετάβαση μόνο και μόνο για την δυνατότητα επέκτασης μεσο καρτών microSD. Δεν λέω καλο κινητακι είναι αλλα δεν είναι για μένα λογο KNOX κλπ. και δύσκολα με βλέπω με Samsung ξανα αν κι όταν ξανα αλλάξω κινητό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος Lg G2 και ευτυχής που απέκτησα αυτό το τηλέφωνο πραγματικά .

 

Εννοείται περιμένω πως και πώς να πάρω το G3 στα χέρια μου  ( οταν πέσει βέβαια η τιμή του , που δεν θα αργήσει κιόλας :P ) , εύγε Lg απλά KEEP WALKING :D  ..................

 

Πολύ καλές όλες οι συσκευές και δεν τις κατακρίνω , απλά προσωπικά δεν είναι του γούστου μου , ο καθένας έχει τα γούστα του και η επιλογή είναι ξεχωριστή του καθενός βάση του τι ζητάει απο ένα κινητό .

 

Εγώ επιλέγω προσωπικά LG G3 ,με κέρδισε σαν εταιρία απο το Lg optimus g και ύστερα G-pro για να έρθω στο τελευταίο G2 , απλά κόλλησα ( πρώην κάτοχος επίσης με πολύ λίγη αναμονή σε αυτά , SAMI S4 - 4S - IPHONE 5 - NOTE 2 ) , πως να το κάνουμε η Lg έκανε μεγάλο βήμα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω από περιέργεια ρε παιδιά.

Οι 870 ψήφοι γιά το g3 πως δικαιολογούνται αφού το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη Ελλάδα.?

Από το hype και τα reviews ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω από περιέργεια ρε παιδιά.

Οι 870 ψήφοι γιά το g3 πως δικαιολογούνται αφού το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη Ελλάδα.?

Από το hype και τα reviews ??

 

Γιατί οι ψήφοι των υπόλοιπων πως δικαιολογούνται?

#32 http://www.insomnia.gr/topic/530553-htc-one-m8-vs-lg-g3-vs-samsung-galaxy-s5-vs-sony-xperia-z2/?p=53229244

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο fanboy παιζει να ειναι καποιος για να ψηφισει το s5;

 

Κατωτερα χαρακτηριστκα απο το g3 και πολυ ασχημο design. Για εμενα η σειρα παει:

 

g3-htc one-z2-s5 αν και τα δυο τελευταια δεν θα τα αγοραζα για κανενα λογο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι και τωρα.

Τις δύο συσκευές τις εχω πιάσει στο χέρι, εχω παιξει λιγο ,εχω εν πάσει περιπτωσει μια άποψη. Γιά το g3 μονο ότι μας λένε ξέρουμε.

 

Έχεις παίξει με τις 2 συσκευές, έχεις μια α' άποψη από τη μικρή σου επαφή και ψήφισες

Και γω έχω παίξει με 2 συσκευές, έχω μια α' άποψη από τη μικρή μου επαφή και ψήφισα

Κάποιοι δεν έχουν πιάσει καμία συσκευή στα χέρια τους και ψήφισαν

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι γενικά είναι λίγο νωρίς για τέτοια ψηφοφορία και καμία ψήφο δε θεωρώ εμπεριστατωμένη, όχι μόνο του G3

Δεν έχουν "κυκλοφορήσει" και πολύ ακόμη οι καινούριες ναυαρχίδες, οι περισσότεροι "στα χαρτιά' και στα reviews έκαναν τις συγκρίσεις

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψηφοφορία ολοκληρώθηκε. Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή.

 

Τα αποτελέσματα

 

1. LG G3 (902 ψήφοι) 43.30%

2. Samsung Galaxy S5 (348 ψήφοι) 16.71%

3. HTC One M8 (337 ψήφοι) 16.18%

4. Sony Xperia Z2 (240 ψήφοι) 11.52%

5. Άλλο (256 ψήφοι) 12.29%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...