Προς το περιεχόμενο

Δε θα υπάρχει Start Menu στην δεύτερη αναβάθμιση των Windows 8


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κριμα τα windows..θα τα εσωζαν με αυτου του ειδους την εναρξη αλλα δεν λενε να παρουν μια σωστη αποφαση..και μετα αναρωτιουνται γιατι ολοενα και περισσοτεροι μετακομιζουν σε linux και macos... Μεχρι και τα 7 αξιζει να τα περασει κανεις..απο εκει και περα το χαος..

Δεν είναι χάος, υπερβάλεις λίγο :-)  Απλά θέμα συνήθειας είναι, αν έχεις συνηθίσει ένα λειτουργικό να έχει μια βασική μορφή εδώ και καμιά 20ριά χρόνια και σε μια έκδοση σου αφαιρούν ένα από τα κύρια στοιχεία του σου κακοφαίνεται λίγο μέχρι να συνηθίσεις τη νέα μορφή. Για μένα, το ξαναλέω, η Microsoft κινείται στο σωστό δρόμο σε όλα τα επίπεδα. Σε λίγα χρόνια θα δούμε τα αποτελέσματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ramarg, on 03 Jun 2014 - 2:30 PM, said:

Κριμα τα windows..θα τα εσωζαν με αυτου του ειδους την εναρξη αλλα δεν λενε να παρουν μια σωστη αποφαση..και μετα αναρωτιουνται γιατι ολοενα και περισσοτεροι μετακομιζουν σε linux και macos... Μεχρι και τα 7 αξιζει να τα περασει κανεις..απο εκει και περα το χαος..

Δες τα στατιστικά και θα δεις οτι ο κοσμος δε παει πουθενα!Ολοι εχουν μεινει σταθεροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να έχεις όλα τα εικονίδια που χρειάζεσαι στο desktop, προφανώς το metro δεν δουλεύει (πρακτικά είναι αστείο για σοβαρή δουλειά), κάπως λοιπόν πρέπει να φτιάξεις το desktop σου για να μπορείς να δουλέψεις. Ακόμα και σήμερα, χωρίς π.χ. ένα ClassicShell, με τα 8.1 απλά δεν μπορείς.

 

Θα σου φέρω δύο απλά παραδείγματα χρήσης γραφείου/εργασίας, όπου ΠΡΕΠΕΙ να μπορείς εύκολα και γρήγορα να έχεις πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει (δεν μιλάμε για Office προφανώς): προγραμματιστής και γραφίστας/dtpιστας. Δεν μου αρκεί να έχω 10-20 εικονίδια πάνω στην επιφάνεια, πρέπει να μπορώ να φτάσω μέχρι την επιθυμητή εφαρμογή εύκολα και γρήγορα, χωρίς να θυμάμαι πως τη λένε, χωρίς να χάνω χρόνο σκρολλάροντας και φυσικά χωρίς να πρέπει να κάνω πέρα-δώθε και πάνω-κάτω στο απίθανο metro.

 

Αυτά που γράφω τα λένε και χιλιάδες άλλοι σε εκατοντάδες σχετικά forums και blogs, δεν είμαστε περίεργοι, απλά το metro δεν κάνει για χρήση desktop και περιβάλλον εργασίας. Αλλού στοχεύει και με άλλες παραμέτρους φτιάχτηκε. Το να αναγκάζομαι να το υποστώ εγώ στη δουλειά μου απλά δεν είναι αποδεκτό. Είτε λοιπόν βάζουμε εφαρμογές τρίτων που λύνουν το πρόβλημα, είτε περιμένουμε από την MS :) να δώσει μια σωστή λύση. Αυτό που πήγε να κάνει ήταν προς τη σωστή κατεύθυνση, αλλά από ότι καταλαβαίνω πάει πιο πίσω (άραγε και στις καλένδες...?)

 

Ελα πές ειλικρινά τρολλάρεις τώρα. Είσαι προγραμματιστής ή γραφίστας και θές να κάνεις δουλειά με ένα πρόγραμμα που δεν θυμάσαι πώς το λένε αλλα κατα τα άλλα μπορείς να το βρείς μέσα σε ένα ατελείωτο κατεβατό στο Start menu με γραμματοσειρά ποιο μικρή απο αυτή που έχουν τα windows 8/8.1???

 

Πλάκα μας κάνεις τώρα. Καταλαβαίνεις οτι δεν στέκει αυτό που λές??? Αφού δεν ξέρεις πως το λένε τότε πως ξέρεις ποιο είναι??? Πετάμε κάτι έτσι για να πουμε κατι μου φαίνεται....

 

Εγώ, όπως και πολλοι άλλοι που δουλεύουν επαγγελματικά με το pc, πατάμε start και γραφουμε μέρος του προγραμματος που θέλουμε για να μας το φέρει....όχι σε windows 8 αλλά σε 7!!! Με τα windows 8 αυτό έγινε ακόμα πιο εύκολο γιατι έχει πιο γρήγορο search και κάτι εικονίδια ΝΑ, με το συμπάθιο :P , για να το βρίσκεις. Τωρα αυτο σου φαίνεται πιο δύσκολο απο το να στραβώνεσαι για να βρείς το μικροσκοπικο εικονίδιο μεσα σε χαοτική ,συνήθως, λίστα???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι το μεταβατικο σταδιο για την μελοντικη δυνατοτητα να καθρεφτηζεισ το Wp σου με το Desktop σου.ολα αυτα με τις εφαρμογες κτλ πρεπει να ξανασχεδιαστουν προκειμενου ν ερθουν σε αρμονια τηλεφωνο και υπολογιστης.ειναι κατι μεγαλο καντε λιγη υπομονη οπως προαπαιτειται με καθετι καινουργιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα πές ειλικρινά τρολλάρεις τώρα. Είσαι προγραμματιστής ή γραφίστας και θές να κάνεις δουλειά με ένα πρόγραμμα που δεν θυμάσαι πώς το λένε αλλα κατα τα άλλα μπορείς να το βρείς μέσα σε ένα ατελείωτο κατεβατό στο Start menu με γραμματοσειρά ποιο μικρή απο αυτή που έχουν τα windows 8/8.1???

 

Πλάκα μας κάνεις τώρα. Καταλαβαίνεις οτι δεν στέκει αυτό που λές??? Αφού δεν ξέρεις πως το λένε τότε πως ξέρεις ποιο είναι??? Πετάμε κάτι έτσι για να πουμε κατι μου φαίνεται....

 

Εγώ, όπως και πολλοι άλλοι που δουλεύουν επαγγελματικά με το pc, πατάμε start και γραφουμε μέρος του προγραμματος που θέλουμε για να μας το φέρει....όχι σε windows 8 αλλά σε 7!!! Με τα windows 8 αυτό έγινε ακόμα πιο εύκολο γιατι έχει πιο γρήγορο search και κάτι εικονίδια ΝΑ, με το συμπάθιο  :P , για να το βρίσκεις. Τωρα αυτο σου φαίνεται πιο δύσκολο απο το να στραβώνεσαι για να βρείς το μικροσκοπικο εικονίδιο μεσα σε χαοτική ,συνήθως, λίστα???

 

Ούτε πλάκα κάνω, και φυσικά ξέρω για τι πράγμα μιλάω. Προφανώς δεν το χρησιμοποιείς επαγγελματικά το PC σου (εκτός και αν εννοείς Office), οπότε το σχόλιό σου είναι και άκυρο και άστοχο. Ναι δεν θυμάμαι πως λέγεται το κάθε shortcut σε μια εγκατάσταση που περιλαμβάνει Oracle RDBMS, Application server, Oracle Applications, Enterprise Manager, JDeveloper, Designer για Forms/Reports και φυσικά 5-6 tools γιια εύκολη δουλειά (π.χ. Toad). Ούτε μπορώ να ρίξω 50 εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας, ούτε προφανώς μπορώ να κάνω ατελείωτο πέρα-δώθε-πάνω-κάτω στο metro. Ξέρω όμως ότι όλα τα εικονίδια είναι groupαρισμένα στα αντίστοιχα folders του classic Start, οπότε σε βάθος 2 -το πολύ- επιπέδων θα βρω ΟΛΑ τα shortcuts.

 

Το παραπάνω είναι καθαρά προσωπικό παράδειγμα, καθώς δουλεύω με Oracle. Αντιστοίχως αν βάλεις ένα Visual Studio, μια C++, το JDeveloper που είπα πιο πριν, ισχύουν ακριβώς τα ίδια. Ομοίως τo ίδιο ακριβώς ισχύει για τον γραφίστα, καθώς μια εγκατάσταση τελευταίου Photoshop -και μόνο αυτού- δημιουργεί 9-10 folders με περίπου 70-80 shortcuts, που να βάλεις δηλαδή και κανά άλλο γραφιστικό πακέτο ή DTP. Το πρόβλημα παραμένει....

 

Και δεν χρειάζεται να σε/σας πείσω για οτιδήποτε, αυτά που λέω αντανακλούν αυτά που γράφουν χιλιάδες χρήστες με παρόμοιες εμπειρίες και προβλήματα στα αντίστοιχα επαγγελματικά forums/blogs, οπότε κατά το κοινώς λεγόμενο ποσώς με ενδιαφέρει αν με πιστεύεις ή αν νομίζεις εσύ ότι "μια χαρά είναι για εργασιακό περιβάλλον", η πράξη και η εμπειρία δείχνουν άλλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μας εχουνε ζαλισει τα ου-μπαλα με το Start Μενου. Μια το βγαζουν. Μια το βαζουν. Μετα το ξαναβγαζουν.... Κ.ο.κ. Ουτε κοιλωτακι να 'ταν. 

  Οταν ομως ψαχτουμε εμεις και βρουμε κατι εναλλακτικο που μας κανει τη δουλεια, θα τρεχει η καθε M$ να μας μαζεψει παλι.

 

Αν και προς το παρων δεν υπαρχει κατι το αξιοπρεπες.Ο χρονος θα δειξει.

 

Ή καλυτερα... η Google  θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows 9 θα έχουν ένα καινούργιο feature που τα 8 δεν έχουν, η MS και θα παρουσιάσει το start menu, οι χρήστες των 8 θα έχουν τη δυνατότητα αναβάθμισης σε προνομιακές τιμές. 

 

mark my words 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε πλάκα κάνω, και φυσικά ξέρω για τι πράγμα μιλάω. Προφανώς δεν το χρησιμοποιείς επαγγελματικά το PC σου (εκτός και αν εννοείς Office), οπότε το σχόλιό σου είναι και άκυρο και άστοχο. Ναι δεν θυμάμαι πως λέγεται το κάθε shortcut σε μια εγκατάσταση που περιλαμβάνει Oracle RDBMS, Application server, Oracle Applications, Enterprise Manager, JDeveloper, Designer για Forms/Reports και φυσικά 5-6 tools γιια εύκολη δουλειά (π.χ. Toad). Ούτε μπορώ να ρίξω 50 εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας, ούτε προφανώς μπορώ να κάνω ατελείωτο πέρα-δώθε-πάνω-κάτω στο metro. Ξέρω όμως ότι όλα τα εικονίδια είναι groupαρισμένα στα αντίστοιχα folders του classic Start, οπότε σε βάθος 2 -το πολύ- επιπέδων θα βρω ΟΛΑ τα shortcuts.

 

Το παραπάνω είναι καθαρά προσωπικό παράδειγμα, καθώς δουλεύω με Oracle. Αντιστοίχως αν βάλεις ένα Visual Studio, μια C++, το JDeveloper που είπα πιο πριν, ισχύουν ακριβώς τα ίδια. Ομοίως τo ίδιο ακριβώς ισχύει για τον γραφίστα, καθώς μια εγκατάσταση τελευταίου Photoshop -και μόνο αυτού- δημιουργεί 9-10 folders με περίπου 70-80 shortcuts, που να βάλεις δηλαδή και κανά άλλο γραφιστικό πακέτο ή DTP. Το πρόβλημα παραμένει....

 

Και δεν χρειάζεται να σε/σας πείσω για οτιδήποτε, αυτά που λέω αντανακλούν αυτά που γράφουν χιλιάδες χρήστες με παρόμοιες εμπειρίες και προβλήματα στα αντίστοιχα επαγγελματικά forums/blogs, οπότε κατά το κοινώς λεγόμενο ποσώς με ενδιαφέρει αν με πιστεύεις ή αν νομίζεις εσύ ότι "μια χαρά είναι για εργασιακό περιβάλλον", η πράξη και η εμπειρία δείχνουν άλλα...

 

To system administration σε Windows & Linux servers, exchange server, sql server, system center, VMware vCenter και scripting(σε powershell και command line)  το θεωρείς επαγγελματικό λόγο για τα μέτρα τα δικά σου, ναι ή όχι;

 

Επίσης αυτο που λές οτι δουλεύεις σε Oracle και δεν θυμάσαι ούτε στο ελάχιστο πως λέγεται το προγραμμα/επιλογή που θές να χρησιμοποιήσεις μονο υπέρ σου δεν είναι. Στην προσπάθεια σου να στηρίξεις την απεχθεια σου στo metroUI, εμμεσα πλην σαφώς δείχνεις οτι δεν ξέρεις την δουλειά σου. Θεωρώ οτι δεν ισχυει και απλά προσπαθείς να στηρίξεις με εντελος λάθος τρόπο τη γνώμη σου.

 

Τώρα ακόμα και να μην θυμάσαι πως λέγεται ένα πρόγραμμα, θές να μου πείς πως αν ανοίξεις σε windows 7 το start menu και γραψεις " applic " δεν θα σου φέρει στα αποτελέσματα πανω πανω το management του application server για την Oracle??? Μαλλον όχι. Ακομα και τώρα που γραφω έτσι για πλάκα άνοιξα το start menu, έγραψα "odbc" και μου εφερε τα δύο εικονίδια για ODBC. Έγραψα "directory" και μου έφερε το Apache Direcotry Studio που έχω εγκατεστημένω και το Active Directory. Την ίδια δυνατότητα και ακόμα καλύτερη έχουν τα 8/8.1. Δεν χρειάζεται να ψάχνεις τα εικονείδια του MetroUI. Που για εμένα και πάλι το να ψάχνω τα εικονίδια στο νεο UI είναι πιο εύκολο απο το να ψάχνω να βρώ με τις "ψείρες" γράμματα αυτό που θέλω.

 

Στο unity δλδ γιατί σας αρέσει και ξαφνικά στα windows 8 σας ξυνίζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως δεν ειναι ασχετος και μαλλον τρολλαρει...

 

υποτιθεται ταχει γκρουπαρει στο κλασσικο σταρτ αλλα ο δυστυχος δεν ξερει πως να κανει το ιδιο στο μετρο...

 

λες και στο κλασσικ το γκρουπαρισμα γινεται αυτοματα...!

 

ace ριξε βλεφαρο περι γκρουπαρισματος: (και  μετα μετρησε και πες ποσα κλικ κανεις για να φτασεις στο προγραμμα σου στο κλασικ και ποσα στο μετρο...)

 

http://imageshack.com/a/img547/9792/zc2w.jpg

 

http://imageshack.com/a/img22/2728/p2q2.jpg

 

καποιοι σκοπευουν να επανεφευρουν και την αριθμητικη με αυτα που διαβαζουμε εδω μεσα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε πάλι: έχω εγκατεστημένα 7-8 πακέτα, που το καθένα έχει από 5-20 shortcuts, αυτόματα groupαρισμένα στα folders τους. Όταν λοιπόν δεν θυμάμαι πως λέγεται μια εφαρμογή που μπορεί να έχω να χρησιμοποιήσω μέρες ή βδομάδες, αλλά ξέρω ότι αποτελεί τμήμα του π.χ. Enterprise Manager, στο classic Start δεν χρειάζεται παρά να κάνω δύο clicks και να βρω το επιθυμητό shortcut.

 

Αντ'αυτού εσείς προτείνετε: (α) είτε να αρχίσω να πληκτρολογώ στην τύχη μήπως και το πετύχω (και μερικά shortcuts δεν έχουν καθόλου προφανή ή εύκολα ονόματα, μπορεί να είναι και συντμήσεις), (β) να σκρολάρω τα τεράστια εικονίδια του metro (δηλαδή περίπου 20-30 οθόνες) μέχρι να το βρω, (γ) να ομαδοποιήσω στο metro τα προγράμματα που θέλω (που και πάλι οδηγεί σε δεκάδες οθόνες σκρολαρίσματος, λόγω των τεράστιων εικονιδίων). Φυσικά ούτε λόγος για περιπτώσεις ίδιων shortcuts, όπου π.χ. αλλάζει το ora_home και πρέπει να ξέρεις από που το τρέχεις για να μην έχεις προβλήματα λειτουργικότητας.

 

Μια χαρά ξέρω τη δουλειά μου και μια χαρά έχω μεταβεί από Dos σε Windows, και από Windows σε Windows. και καμία απέχθεια δεν έχω για το Metro, και μια χαρά ξέρω το groupαρισμα στο Metro. Αυτό που λέω -όπως και εκατοντάδες χιλιάδες άλλοι- είναι ότι το Metro φτιάχτηκε για πολύ συγκεκριμένη χρήση, η οποία ΔΕΝ είναι επαγγελματική desktop χρήση. Εξαιρετικά απλό και προφανές (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα)...Α και το Linux/Ubuntu/unity δεν κατάλαβα που κολλάει, αλλά δυστυχώς εκεί έχω να δουλέψω μερικά χρόνια, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... να σκρολάρω τα τεράστια εικονίδια του metro (δηλαδή περίπου 20-30 οθόνες) μέχρι να το βρω, (γ) να ομαδοποιήσω στο metro τα προγράμματα που θέλω (που και πάλι οδηγεί σε δεκάδες οθόνες σκρολαρίσματος, λόγω των τεράστιων εικονιδίων)..

 

 

κοψε με την επιδειξη αγνοιας/ασχετοσυνης

τα μετρο εικονιδια εχουν 4 παραμετροποιησιμα μεγεθη ουτε αυτο δε γνωριζεις πια και μετα καθεσαι και μου κλαιγεσαι κι απο πανω;

 

(στη μια απο τις 2 παραπανω φωτο που σου παρεθεσα μετρησε ποσα εικονιδια στη μικρη τους εκδοση χωρανε ταυτοχρονα στην οθονη...)  και ειναι ΟΛΑ προσβασιμα με 1 μονο τιμημενο κλικ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Ace, on 03 Jun 2014 - 4:59 PM, said:The Ace, on 03 Jun 2014 - 4:59 PM, said:The Ace, on 03 Jun 2014 - 4:59 PM, said:The Ace, on 03 Jun 2014 - 4:59 PM, said:

Πάμε πάλι: έχω εγκατεστημένα 7-8 πακέτα, που το καθένα έχει από 5-20 shortcuts, αυτόματα groupαρισμένα στα folders τους. Όταν λοιπόν δεν θυμάμαι πως λέγεται μια εφαρμογή που μπορεί να έχω να χρησιμοποιήσω μέρες ή βδομάδες, αλλά ξέρω ότι αποτελεί τμήμα του π.χ. Enterprise Manager, στο classic Start δεν χρειάζεται παρά να κάνω δύο clicks και να βρω το επιθυμητό shortcut.

 

Αντ'αυτού εσείς προτείνετε: (α) είτε να αρχίσω να πληκτρολογώ στην τύχη μήπως και το πετύχω (και μερικά shortcuts δεν έχουν καθόλου προφανή ή εύκολα ονόματα, μπορεί να είναι και συντμήσεις), (β) να σκρολάρω τα τεράστια εικονίδια του metro (δηλαδή περίπου 20-30 οθόνες) μέχρι να το βρω, (γ) να ομαδοποιήσω στο metro τα προγράμματα που θέλω (που και πάλι οδηγεί σε δεκάδες οθόνες σκρολαρίσματος, λόγω των τεράστιων εικονιδίων). Φυσικά ούτε λόγος για περιπτώσεις ίδιων shortcuts, όπου π.χ. αλλάζει το ora_home και πρέπει να ξέρεις από που το τρέχεις για να μην έχεις προβλήματα λειτουργικότητας.

 

Μια χαρά ξέρω τη δουλειά μου και μια χαρά έχω μεταβεί από Dos σε Windows, και από Windows σε Windows. και καμία απέχθεια δεν έχω για το Metro, και μια χαρά ξέρω το groupαρισμα στο Metro. Αυτό που λέω -όπως και εκατοντάδες χιλιάδες άλλοι- είναι ότι το Metro φτιάχτηκε για πολύ συγκεκριμένη χρήση, η οποία ΔΕΝ είναι επαγγελματική desktop χρήση. Εξαιρετικά απλό και προφανές (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα)...Α και το Linux/Ubuntu/unity δεν κατάλαβα που κολλάει, αλλά δυστυχώς εκεί έχω να δουλέψω μερικά χρόνια, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη...

Μηπως το ΜΑΜΑΤΟ κλασσικο start menu,εχεις δυνατοτητες οπως:

Αυτη:

 

 

post-192952-0-75086000-1401806133_thumb.png

 

 

Ή μηπως αυτη:

 

 

post-192952-0-54030100-1401806145_thumb.png

 

 

Ή ακομη και αυτες:

 

 

post-192952-0-00087800-1401806156_thumb.png

post-192952-0-20041300-1401806308_thumb.png

 

 

 

Τι ΜΑΜΑΤΗ οργάνωσης εχει αυτο το classic start menu,που 6 χρονια που το χρησιμοποιουσα δε τα πηρα χαμπαρι???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... όπου π.χ. αλλάζει το ora_home και πρέπει να ξέρεις από που το τρέχεις για να μην έχεις προβλήματα λειτουργικότητας.

 

 

Ενω στο κλασσικό start menu γράφει ποιο είναι το ora_home; Ε; Oh really??? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το modern UI είναι σίγουρα πολύ καλό για όσους έχουν 1η επαφή με υπολογιστή. Δεν το υποθέτω, το έχω δει στην πράξη.
Επίσης είναι καλό αν μάθεις να κάνεις τις ομαδοποιήσεις, όπως έδειξαν πιο πάνω τα παιδιά. Εγώ δυσκολεύτηκα πολύ για να κάνω λίγη ομαδοποίηση, Και ζηλεύω -ομολογώ- την ομαδοποίηση που είδα στις φωτογραφίες σας (δεν κάνετε ένα tutorial-video; )

Από την άλλη δεν νομίζω ότι είναι για όλους. Σε μεγάλη οθόνη είναι ενοχλητικό ένα full screen μενού και η αποκοπή από την εργασία σου όσο το χρησιμοποιείς, τα μεγάλα εικονίδια (μικραίνουν αλλά όχι τόσο), και ο πολύ μεγάλος αριθμός εικονιδίων (σκεφτείτε μια 24' γεμάτη εικονίδια) μπροστά στο βλέμμα σου -χάνεσαι-.

Τα 8 φρόντισαν όμως οι αρχάριοι χρήστες να νοιώσουν πιο άνετα κατά την προσαρμογή τους. Το ότι ξενίζει είναι κάτι που εύκολα οι λίγο προχωρημένοι χρήστες το αλλάζουν με τα πολύ καλά προγραμματάκια που προαναφέρθηκαν,
Για 'μένα έλυσαν ένα σημαντικό πρόβλημα για τους αρχάριους με την τεχνολογία, κάνοντάς την πιο προσιτή σε αυτούς (καθίστε συστηματικά να διδάξετε σε τέτοιους ανθρώπους, να με καταλάβετε), και μετατρέποντάς το σε πολύ μικρότερο για τους προχωρημένους χρήστες που κάτι τέτοια θα έπρεπε να «τα έχουν για πρωινό».

 

Μόνο τα XP,από τα σύγχρονα,τα κράτησαν μια πενταετία(μόλις 2 χρόνια παραπάνω) βγάζοντας καμιά δεκαριά εκδόσεις.

Όχι μόνο πενταετία. Καμιά δεκαριά θα έλεγα, καθώς το 2010 έβρισκες στα καταστήματα netbook με ΧΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

talos_2002, on 03 Jun 2014 - 7:37 PM, said:talos_2002, on 03 Jun 2014 - 7:37 PM, said:

 

Το modern UI είναι σίγουρα πολύ καλό για όσους έχουν 1η επαφή με υπολογιστή. Δεν το υποθέτω, το έχω δει στην πράξη.

Επίσης είναι καλό αν μάθεις να κάνεις τις ομαδοποιήσεις, όπως έδειξαν πιο πάνω τα παιδιά. Εγώ δυσκολεύτηκα πολύ για να κάνω λίγη ομαδοποίηση, Και ζηλεύω -ομολογώ- την ομαδοποίηση που είδα στις φωτογραφίες σας (δεν κάνετε ένα tutorial-video; )

.

 

Οι ομαδοποιησεις ειναι default ,δεν κανεις τιποτα εσυ ή εγω,γινεται αυτοματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...