Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλο το παιχνίδι. 15.5GB download. Δεν ξέρω αν μπορούν να το κατεβάσουν όλοι οι χρήστες του Χ1 ή μόνο όσοι έκαναν preorder την κονσόλα πριν την προχθεσινή Day One για Ελλάδα (και αλλού). Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται με το predownload του PS4.

 

Τέλος δεν ξέρω αν οι συνδρομητές του EA Access (που πλέον ενεργοποιήθηκε και στην Ελλάδα) θα έχουν τη δυνατότητα να το παίξουν νωρίτερα.

 

edit: "In a post detailing some changes for the EA Access service for September, it's confirmed that FIFA 15 early access will be limited to 6 hours available up to 5 days before release." Δηλαδή απ' ότι κατάλαβα όσοι έχουν Early Access θα παίξουν 6 ώρες νωρίτερα, ενώ αυτοί που έχουν Season Pass 3 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά το κατάλαβες. Δεν είχα πιάσει ακριβώς το νόημα (μάλλον θα έφταιγε η ώρα...), αλλά είναι ακριβώς όπως το είπες. Μετά από 6 ώρες παιχνιδιού, το early access θα λήξει. Σκεφτόμουν να βάλω EA Access έστω για κανα μήνα (~4 ευρώ) αλλά μετά το παραπάνω νομίζω πως θα πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα games του Vault τα εχεις απεριοριστα ομως. Γενικα αξιζει. Πχ αν δωσει 29 που ειναι νομιζω για το 3μηνο, θα εχεις να παιξεις BF4, NFS:Rivals κλπ για οσο θες...Αν τα αγοραζες..και 40 ευρω να τα εβρισκες τα παιχνιδια θα πηγαινε παραπανω. Μ αυτη τη λογικη αξιζει.

 

Αν δεν σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει με τα χίλια, αλλά (όπως είπες) μόνο αν σε ενδιαφέρουν τα συγκεκριμένα παιχνίδια. Αν θυμάμαι καλά η χρέωση είναι γύρω στα 25 ευρώ για ένα χρόνο.

 

Προσωπικά όμως δεν πολυενδιαφέρομαι, γιατί το BF4 το έχω ήδη σε PC (και προτιμώ να παίζω με ποντίκι), τα NFS και Peggle 2 με αφήνουν αδιάφορο, όπως και το Fifa14 αφού σε 2 μέρες βγαίνει το demo του 15. Το Madden 25 δεν είναι άσχημο αλλά έχω χρόνια να παίξω NFL και δεν έχω χρόνο να κάτσω να θυμηθώ τα... νιάτα μου.

 

Δεν θα με χάλαγε όμως να δω έστω και για λίγο την Ignite engine του Fifa14 (που δεν υπήρχε στην έκδοση προηγούμενης γενιάς), έστω πληρώνοντας 4 ευρώ για τον ένα μήνα. Αρκεί να υπήρχαν και επιπλέον κίνητρα, πχ. το early access του Fifa15. Αλλά το 6ωρο μου τα χάλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ea access το πείρα και είναι 25 ευρώ το χρόνο. μπορείς να παίξεις 6 ώρες 5 μέρες νωρίτερα ακόμα και αν δεν το έχεις αγοράσει το παιχνίδι για να το δοκιμάσεις. επίσης έχει και μια έκπτωση 10% νομίζω σε ea παιχνίδια. προσωπικά πιστεύω αξίζει. και αν κατεβάσεις το φιφα 14 νομίζω έχει και το μουντιάλ μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε το demo για Xbox One. Το κατεβάζω τώρα, 3.07 GB. Όταν ήμουν στο Hong Kong location δεν φαινόταν, αλλά μόλις γύρισα σε Ελλάδα έγινε το θαύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23% τελείωνε ρε καταραμένο να παίξουμε δυο παιχνίδια, έχουμε και δουλειά να πάμε.

 

Εντυπώσεις κοιτάω στο reddit και ως συνήθως ο καθένας λέει τα δικά του. Σε γενικές γραμμές πάντως οι περισσότεροι λένε πολύ καλά λόγια, πως είναι πιο αργό από το 14 κλπ. Αν όμως δεν δω, δεν πιστεύω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Εξαιρετικά γραφικά

 

αλλά κυρίως...

 

2. επιτέλους φαίνεται να έχει σωστή ταχύτητα! Είναι σαν πραγματικό ποδόσφαιρο και όχι σαν τα προηγούμενα φλιπεράκια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Εξαιρετικά γραφικά

 

αλλά κυρίως...

 

2. επιτέλους φαίνεται να έχει σωστή ταχύτητα! Είναι σαν πραγματικό ποδόσφαιρο και όχι σαν τα προηγούμενα φλιπεράκια.

Τέτοια πες μας τώρα και δε το γλιτώνουμε το 400άρι! :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά σιγά θα βγουν και τα κουσούρια του, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν είναι πολύ διαφορετικό από το 14 αλλά έχει βελτιωθεί σε αρκετά σημεία. Πχ. στα control των παιχτών, που πλέον δεν γίνονται εντελώς αυτόματα και είναι πιο δύσκολο να παίξεις φλιπεράκι. Φαίνεται να έχει καλύτερο build up του παιχνιδιού από το περσινό (ενδεχομένως και παιχνίδι κέντρου, αν και αυτό θα πρέπει να το δούμε στο online).

 

Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να δω περισσότερα τώρα, το απόγευμα η συνέχεια. Στο twitch υπάρχουν αρκετοί που κάνουν live broadcast το demo τους πάντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...