Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε PS4 δεν έχει βγει ακόμα. Σε Χ1 και PC που το έχω παίξει, θεωρώ πως είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το 14 σε αρκετούς τομείς (ακόμα και από το nextgen 14).

 

Το Προ αποκλείεται να είναι καλύτερο (εδώ απλώς γελάω και μόνο στην ιδέα), οπότε για άλλη μια χρονιά η αγορά του Fifa θα αποτελέσει μονόδρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε PS4 δεν έχει βγει ακόμα. Σε Χ1 και PC που το έχω παίξει, θεωρώ πως είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το 14 σε αρκετούς τομείς (ακόμα και από το nextgen 14).

 

Το Προ αποκλείεται να είναι καλύτερο (εδώ απλώς γελάω και μόνο στην ιδέα), οπότε για άλλη μια χρονιά η αγορά του Fifa θα αποτελέσει μονόδρομο.

Σε ps4 εννοούσα για το fifa 14. Εγώ έπαιζα το 14 στο 360 οπότε πιστεύω θα μου φανεί ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά! Καλά για το προ και γω έχω χρόνια που δεν ελπίζω...απευθείας fifa παίρνω. Thanks, δεν έχω άλλα like για σήμερα, έχω υπερβεί το όριο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι, έχεις δίκιο δεν το διάβασα καλά. Εννοείται πως σε σχέση με το PC/360/PS3 Fifa14 θα σου φανεί αρκετά μεγαλύτερη η διαφορά. Είναι απόλαυση μόνο και μόνο να βλέπεις το παχύ χορτάρι, τους καταπληκτικούς θεατές, τις τούφες από γρασίδι να πετάγονται... αλλά κυρίως τις βελτιώσεις στο gameplay λόγω της ignite που δεν υπήρχε στις oldgen εκδόσεις (πχ. 3-4 παίκτες να πηδάνε ταυτόχρονα για κεφαλιά, πολύ ρεαλιστικά physics της μπάλας καθώς και animations κλπ)

 

Fifa δαγκωτό.

 

Ελπίζω μόνο σε ενα μήνα να μην καταριόμαστε πάλι τα δισέγγονα των απατεώνων της ΕΑ για το έκτρωμα που δημιούργησαν (αυτά που γίνονται κάθε χρόνο δηλαδή). Τα πάντα θα κριθούν στο online. Γι' αυτό παρατήστε τα παιχνίδια με το ΑΙ και φέρτε (έστω και με το ζόρι) τους φίλους σας να το δοκιμάσουν, να παίξετε μαζί διπλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το δοκιμασα στο PS4...

παρα πολυ καλο,καμμια σχεση με το 14.

 

το μονο κουλο και δεν ξερω τι μπορει να φταιει,

μετα απο το 1ο παιχνιδι,ξεκινωντας το 2ο,

επαιζε καρε-καρε και το εκλεισα...

 

το παιχνιδι φταιει,η η κονσολα???

ιδου η απορια....

(ανεμιστηρι δεν εχει ακουστει απο την 1η μερα by the way...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το δοκιμασα στο PS4...

παρα πολυ καλο,καμμια σχεση με το 14.

 

το μονο κουλο και δεν ξερω τι μπορει να φταιει,

μετα απο το 1ο παιχνιδι,ξεκινωντας το 2ο,

επαιζε καρε-καρε και το εκλεισα...

 

το παιχνιδι φταιει,η η κονσολα???

ιδου η απορια....

(ανεμιστηρι δεν εχει ακουστει απο την 1η μερα by the way...)

Το ξαναεβαλες να δεις αν το ξανακανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπον (PS4):

Γραφικα: Δε το συζηταμε, το 14 μπροστα του φανταζει last gen (το οποιο παρεπιπτοντως απειχε μακραν απο τις εκδοσεις PS360)

Κινηση: Σαφως βελτιωμενο, πιο αργο και το βασικοτερο πολυ πιο ρεαλιστικο. Κανανε βηματα μπροστα σε αυτο το τομεα.

Physics: Πολυ καλυτερα και οι παικτες πιο natural 

Αυτο που θελω να δω ειναι καλυτερα μενου και κανα πρωταθλημα επιτελους.

Οπως και να εχει στανταρ day one αγορα

@Mikele: Δε μου κανε κατι περιεργο. Μαλλον bug θα ειναι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί μου φαίνεται πολύ γρήγορο; Αυτό μόνο slow δεν είναι.

 

Σε κάποια replays που επιστρέφει στην αμυνα κάποιος που έκανε φάση σε κόρνερ, μιλάμε για κλάμα. Ελπίζω να ναι bug.

 

Μετά από τρία παιχνίδια, δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Σε ps4 έπαιζα και το 14. Σίγουρα με λίγα παιχνίδια ακόμα θα στρώσει το feeling, αλλά αν είναι έτσι το speed, δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναεβαλες να δεις αν το ξανακανει?

 

Ειναι bug και μαλλον απο τους servers της ΕΑ, μου το εκανε και εμενα και σε πολλους αλλους.. Ενα restart και ολα καλα κανενα προβλημα. Τα ιδια μου εκανε σε μικροτερο βαθμο και εχθες στο Xbone και νομιζα οτι εχει να κανει με fps drops στα cutscenes αλλα τελικα σημερα τρεχει νερακι οποτε μαλλον απο υπερφορτωση των servers πρεπει να ειναι..

 

Εν παση περιπτωσει.. Εβαλα διπλα διπλα τις 2 εκδοσεις στο ps4 και στο xbone και ειναι μπορω να πω ολοιδιες, τοσο απο γραφικα οσο και απο gameplay..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα με τον mzts. Εμφανως βελτιωμενο σε ολους τους επιμερους τομεις, συνεπως ενα συνολικα ΠΟΛΥ καλυτερο Φιφα αυτο του '15. Ελεγα να μην παω day one αλλά δεν θα μου βγει...

 

Στο PS4 το επαιξα παρεμπιπτοντως, εκει οπου επαιζα και το '14..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή τιμή απο το Console club με bonus http://www.theconsoleclub.gr/%CE%A0%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1/ps4/fifa-15-pre-order-bonus-pack-ps4-new.html το χτύπησα ήδη! Η Προσφορά περιέχει τα εξής:

 

• adidas® All-Star Team – Βγείτε στο γήπεδο με αυτή την ομάδα που αποτελείται από τους κορυφαίους παίκτες της adidas®.

 

• adidas Predator Boot Collection – Λάβετε πέντε ζευγάρια αθλητικά παπούτσια από τη σειρά προϊόντων Predator.

 

• Celebrations – Ξεκλειδώστε τρεις νέους τρόπους για να πανηγυρίσετε τα γκολ.

 

• Historic Club Kits – Ξεχωρίστε από το πλήθος με επιλογές από ιστορικές εμφανίσεις ομάδων από ολόκληρο τον κόσμο.

 

•15 FIFA Ultimate Team packs - 1 FIFA Ultimate Teams gold pack κάθε εβδομάδα, για 15 εβδομάδες.

 

 

Δεν διαφημίζω κατάστημα, παρα μόνο την προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι ποδοσφαιροφιλος, δεν ασχολουμε με τη μπαλα, οποτε θα σχολιασω αυτα που δε μου αρεσαν καθαρα σαν περιστασιακος παιχτης.

 

1) Οι παιχτες οπτικα ειναι αψυχοι, νομιζω χειροτεροι του 14

2) Οι τερματοφυλακες παραεγινεναν cyborg, πιανουν πραματα που δεν γινεται και ειμαι σιγουρος οτι εγινε στο βωμο του θεαματος

3) Συμπληρωματικα του πανω, νομιζω οτι οι πρωοθημενες μπαλιες βγαινουν για πλακα

4) Τρωνε πολλα goal απο σποντες, οταν σουταρεις ο τερματοφυλακας ειναι λες και εχει μαγνητη προς τι μπαλα και παντα αυτοματα πηδαει προς τη μερια της, αν η μπαλα βρει καπου το φαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Για χειρότεροι δεν ξέρω, πάντως είναι σίγουρα άψυχοι. Συγκρίνετε πχ. με το NBA 2k για να καταλάβετε τη διαφορά. Από την άλλη όμως το 90φεύγα τοις εκατό του αγώνα προβάλλεται από μακρινή κάμερα και εκεί δεν φαίνονται ούτε πρόσωπα, ούτε γκριμάτσες, ούτε τίποτα από όλα αυτά. Νομίζω πως για το '15 η ΕΑ είχε τάξει ότι θα έβαζε περισσότερο emotion στους παίκτες αλλά δεν το έκανε τόσο καλά όσο περίμενα. Καλά τα τσαμπουκαλίκια, αλλά θα ήθελα ακόμα περισσότερες αντιδράσεις.

 

Κάτι άλλο που ακόμα δεν έχω δει, είναι οι περίφημες βελτιώσεις στους πανηγυρισμούς. Δεν γίνεται στο γκολ να χοροπηδάει μόνος του ο σκόρερ ενώ 2-3 συμπαίκτες του να κάθονται σε 5 μέτρα απόσταση και να χειροκροτούν. Δείτε τι γίνεται στο... Manager, όπου ειδικά στα κρίσιμα γκολ κρίσιμων αγώνων, φεύγει όλη η εντεκάδα και πάει να πανηγυρίσει στο πέταλο!

 

2) Μέχρι τώρα δεν είχα καμια αρνητική εντύπωση για τους τερματοφύλακες. Αλλά σήμερα έβαλα το expander στο PC demo, το οποίο μας επιτρέπει να παίξουμε arena. Ε λοιπόν, ο GK έκανε ασύλληπτες αποκρούσεις στα σουτ του Ζλάταν. Και τότε κατάλαβα για ποιο ακριβώς πράγμα μιλάτε. Επειδή όμως έχω δει και μερικά ρεαλιστικά γκολ-φάβες (πχ. κάτω από τα πόδια), θα περιμένω την τελική έκδοση για να αποφανθώ.

 

3) Κι εμένα μου φαίνεται ότι αρκετές προωθημένες είναι περισσότερο διαβήτης από ότι θα έπρεπε (εννοείται αν παίζουμε με assisted through). Ίσως βοηθάει που έχει μεγαλώσει το γήπεδο και υπάρχουν περισσότεροι κενοί χώροι (εκτός αν είναι ιδέα μου). Κι εδώ θα περιμένω να δω τι θα γίνει με το online, γιατί ο τρόπος παιχνιδιού εναντίον του ΑΙ δεν αποτελεί γνώμονα.

 

Αυτά που παραδοσιακά φοβάμαι στο online είναι τα πατροπαράδοτα exploits, πχ. πέρσι είχαμε τις κεφαλιές από σέντρα, πιο παλιά είχαμε τις through-λόμπες, ίσως τώρα να έχουμε τις σκέτες through...

 

4) Εμένα μου αρέσει όλη αυτή η βελτίωση των ball physics μετά από σπόντα. Στα προηγούμενα Fifa αν πχ. σούταρες πάνω σε αμυντικό εκτός περιοχής, ήταν λες και η μπάλα χτύπαγε... αφρολέξ. Δηλαδή σαν ο αμυντικός να απορρόφαγε την κινητική της ενέργεια και η μπάλα είχε μια άψυχη τροχιά είτε προς τα πάνω, είτε προς τα πλάγια. Τώρα όμως αλλάζει πορεία παίρνοντας παλαβά φάλτσα και η συμπεριφορά της μου φαίνεται αρκετά αληθοφανής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνησω. Μπορει το επιπεδο απεικονισης στο 2Κ να ειναι απιστευτο, αλλά στις εκφρασεις των παικτων και αυτο χωλαινει επικινδυνα. Απο οτι ειδα το Φιφα ειναι βελτιωμενο σε αυτο τον τομεα, σε σχεση με την περσινη εκδοση, χωρις αυτο να σημαινει οτι εφτασε σε ικανοποιητικα επιπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...