Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ερωτηση βοηθεια :

 

πιες ειναι οι καλητερες ρυθμησεις για να βγαζω πιο πολλα FPS ingame

τι πρεπει να βαλε στο FXAA - Antializing και τα λοιπα...

δλδ τα 60-80 δεν αρκουν?
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα εισαι στα γρασίδια και σε αυτα, βαλε μονο το grass quality στο High, σε ολα τα αλλα θα χασεις αρκετα στο image. Πειραματισου με post fx στο High ή το Tesselation High αν ξαναπανε πολυ χαμηλα τα fps σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικές φορες πάνε και πιο χαμηλά.

και αναρωτιέμαι ένας παιχτης με μια μέτριων επιδόσεων κάρτα με ποσά φπσ παιζει ? με 20 ? :/

να λες και ευχαριστω που πιανεις τοσα, εκτως και εαν εννοεις πως εχεις fps drops στιγμιαία κατω απο 50
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχοι 1080p+7950/7970ghz/280/280X αν θέλετε δοκιμάστε τα παρακάτω settings, είναι για ακατεβατο 60αρι υποτίθεται, οτι βλέπεται off ευθυνοτανε για fps drop οποτε για να δουμε:

 

Fullscreen

FXAA on

MSAA off

Vsync on

Pause Game On Focus Loss On

 

Population Density max

Population Variety max

Distance Scaling max

 

Texture Quality very high

Shader Quality very high

Shadow Quality high

Reflection Quality very high

Reflection MSAA off

Water Quality very high

Particles Quality very high

Grass Quality very high

Soft Shadows softer

 

Post FX very high

Motion Blur Strength min

In-Game Depth of Field Effects on

Anisotropic Filtering x16

Ambient Occlusion high

Tesselation very high

 

Long shadows off

High Resolution Shadows off

High Detail Streaming While Flying on

Extended Distance Scaling min

Extended Shadows Distance min

Εγω με msaa x4 reflection msaa x2 AF x4 και ολα στο max out εκτος το grass που το εχω ena κλικ πριν το ultra στην πολη μεσα περνω 50-70 και στο προαστια με το χορταρι πεφτω στα 40... πολυ το παρομοιαζουν με γραφικα watch dogs αλλα καμια σχεση κατα την γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικές φορες πάνε και πιο χαμηλά.

και αναρωτιέμαι ένας παιχτης με μια μέτριων επιδόσεων κάρτα με ποσά φπσ παιζει ? με 20 ? :/

Τι σκας εσύ για τον παίκτη με μια μέτρια επιδόσεων κάρτα, κοίτα να χαρείς το τέρας σου με τα πάντα στο τέρμα στο gta v και μην σκας, ο καθένας με πιο αδύναμη κάρτα θα ρίξει γραφικά μέχρι το παιχνίδι να είναι ομαλο :). Είναι ακόμα αρχή, όλα τα παιχνίδια όταν πρωτοβγαίνουν παρουσιάζουν προβλήματα, με τον καιρό θα βγουν patches, νέοι drivers για τις κάρτες και τα πράγματα θα στρώσουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αποστολές με αεροπλάνα μου έκανε shuttering και έφτιαξε μόνο όταν έβαλα vsync on. Το κάνει σε κανέναν άλλον;

Από VRAM είναι πράσινο στα settings οπότε δεν είναι αυτό...απλά το gpu usage κάνει βουτιές για κάποιον λόγο.

Επίσης για κάποιον λόγο δεν μου σώζει το refresh rate και κάθε φορά αλλάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικές φορες πάνε και πιο χαμηλά.

και αναρωτιέμαι ένας παιχτης με μια μέτριων επιδόσεων κάρτα με ποσά φπσ παιζει ? με 20 ? :/

Βασικα για το συγκεκριμενο παιχνιδι εισαι μια χαρα απο πλευρας αποδοσης και αν θες να πετυχεις παραπανω Fps λογω του Monitor σου τοτε θα πρεπει να αρχισεις να κατεβαζεις φιλτρα και ρυθμισεις. Ασε που το παιχνιδι μολις τωρα βγηκε αρα αργοτερα οταν βγουν και αλλοι Drivers θα βελτιωθει η κατασταση .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crossfire παιζει?!

Νομιζω αναφερθηκε πιο πισω απο ατομο οτι του λειτουργουσε κανονικα Crossfire, φανταζομαι οτι θα το αναφερει και στους τελευταιους Drivers οπως και στην περιπτωση της Nvidia που αναφερεται στους τελευταιους Drivers για το GTA το Sli.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικές φορες πάνε και πιο χαμηλά.

και αναρωτιέμαι ένας παιχτης με μια μέτριων επιδόσεων κάρτα με ποσά φπσ παιζει ? με 20 ? :/

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει νόημα για την ύπαρξη αυτού του νήματος... Ειδικά από τη στιγμή που έχουμε "επίσημο" για το gta v...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα τέσσερις μέρες για να επιστρέψω Αθήνα και μετά θα σηκωθώ από το πισί σε κάνα μήνα :P

 

Και για να πάρω τη δόση μου, με i5, 16gb ram και 660ti 2gb oc να έχω ελπίδες για high settings; έστω και στα 30fps :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...