Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσιολογικα στα 3.6 δεν πρεπει να πειραξεις ρευματα μoνο το fsb στα 400 mhz και τον διαιρετη της μνημης και εισαι rock stable (με καλη ψυκτρα επισης) ,ετσι πηγα και εγω τον ι5 απο 2.66 στα 3,2 χωρις κανενα πειραγμα σε ρευμα και ειμαι rock stable 

Οδηγος για ρυθμισεις στο παιχνιδι - Τι επηρεαζει περισοτερο την αποδοση

http://in2gpu.com/2015/04/14/grand-theft-auto-v-performance-guide/

 

Δεν παίζει με stock ρεύματα, δεν έπαιζε ούτε παλιά δηλαδή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stock εννοω auto,γιατι ετσι κι αλλλιως η μητρικη θα ανεβασει μονη της το ρευμα.

Τωρα αν ειναι καλο το auto η οχι παιζεται , πολλοι λενε οτι δινει αδικα περισοτερο ρευμα απ οσο χρειαζεται... εγω παντως προτιμω το auto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολεύει καλύτερα με Gamepad ή πληκτρολόγιο. Να ξέρω αν θα το παίξω στο Monitor ή στο PC.

Αποψη μου, καλυτερα με πληκτρολογιο. Σε σπανιες περιπτωσεις μπορει να κουμπωσω το 360pad..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολεύει καλύτερα με Gamepad ή πληκτρολόγιο. Να ξέρω αν θα το παίξω στο Monitor ή στο PC.

Το θεμα ειναι οτι μπορεις να το παιξεις ανετα στο πληκτρολογιο ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά εγώ με το dell λάπτοπ μου παιζει να έχω ελπίδες να παίξω με ικανοποιητικά fps η να μην τολμησω να το εγκαταστησω;;

 

Έχω αυτό το inspiron με 8gb ram και τον i7 με την 8850m ati κάρτα.

Για πείτε μην το εγκαταστησω τζάμπα

http://www.skroutz.gr/s/3852552/Dell-Inspiron-15-3537-i7-4500U-8GB-1TB.html

 

Ανετα.

1366x768 High Settings με Normal Textures και Normal Grass Quality και FXAA, και τις τρεις μπαρες στο 100%.

Advanced Graphics OFF. Vsync OFF. MSAA OFF. (Αν ειχα περισσοτερη VRAM θα εβαζα και High Textures).

Με τα settings αυτα στο 2χρονων laptop μου (Lenovo Y580 599€) με δυπηρινο i5 3210M, 4GB RAM και GTX660m παιζει στα 40-45fps στα παραπανω settings και δεν πεφτει κατω απο 30. (Μεσα στην πολη, δεν το επαιξα πολυ για να βγω παραεξω).

To laptop σου ειναι κοντα στο δικο μου σε specs, και λιγο καλυτερο μαλλον.

 

**Με τα ιδια settings +High Textures γεμιζει full η VRAM και τρεχει στα 20-35fps σε οδηγηση μεσα στην πολη.

 

Αν το εχεις το παιχνιδι δοκιμασε το, δεν ειναι και τοσο μεγαλη η εγκατασταση.

Επισης στα settings αυτα δειχνει καλυτερο απο οτι στο PS4, χαχ!

Επεξ/σία από Cowboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εδωσες κουραγιο πανω που ελεγα οτι δεν θΑ παιζει η οτι θα κολλαει και δεν θα μπορω να το ευχαριστηθω.

Το σ/κ που θα το περασω θα γραψω εντυπωσεις.

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έβαλα το reshade κανονικά με τις οδηγίες, όταν το ενεργοποιώ με το scr lock γράφει πάνω αριστερά ότι ενεργοποιείται αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εχει πολλα σκαμπανεβασματα μεσα στην πολη.τα εχω ολα ultra οσο πανε δηλαδη με x2 MSAA.τι προτεινεται να κατεβασω χωρις να χασω πολυ στην ποιοτητα?υπαρχουν περιπτωσεις που πεφτει κ κατω απο 30fps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...