Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, comfuzio είπε

Αν και δεν δίνεις λεπτομέρειες σχετικά με το crash που λες, καλό θα είναι να το παίξεις χωρίς mods ή 3rd party tools.
Και ελπίζω να μιλάμε για παιχνίδι κανονικό και όχι από θείους κτλ
Σε μένα χωρίς mods και tools κτλ παίζει χωρίς κανένα crash σε αρκετά pc που το έχω δοκιμάσει, ίσως να είναι και από τα λίγα παιχνίδια που δεν έχω crashes

Χωρίς mods,και μου αρεσει που είναι κα το γνίσιο παιχνίδι άρε Rockstar, ενω το crack που είχα ποτέ δεν κράσαρε, 1 φορά είπα και εγώ να αγωράσω το γνίσιο GTA και έχω crashes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, paulJ said:

Χωρίς mods,και μου αρεσει που είναι κα το γνίσιο παιχνίδι άρε Rockstar, ενω το crack που είχα ποτέ δεν κράσαρε, 1 φορά είπα και εγώ να αγωράσω το γνίσιο GTA και έχω crashes

Ωραία, θετικό ότι μιλάμε για το γνήσιο και χωρίς mods αλλά παράξενο που σου κάνει crashes.

Έχεις τίποτα overclock σε CPU ή GPU ή RAM; Σου κάνει προβλήματα σε άλλο παιχνίδι;
Μετά από drivers έχεις τελευταίους να υποθέσω έτσι;
Ένα πράγμα που αν δεν το είχα πάθει με το τωρινό pc μου (της υπογραφής) δεν θα το πίστευα ότι παίζει σαν πρόβλημα, είναι ότι πρέπει να βάζεις τους drivers της κάρτας ήχου του κατασκευαστή. Εγώ έβαζα τους νεότερους της realtek όπως έκανα με τον FX8350 που είχα, και το pc αργούσε να ανοίξει προγράμματα ή παιχνίδια, είχα crashes χωρίς να έχω κάνει κάτι και ήταν όλα από τον driver της κάρτας ήχου! Μόλις πέρασα τον νεότερο της Asus, σαν να είχα νέο PC!
Δες το και συ μην είσαι με τον driver που έχουν τα windows από μόνα τους.
Και ανέβασε και μια φωτό με το error code του crash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Ωραία, θετικό ότι μιλάμε για το γνήσιο και χωρίς mods αλλά παράξενο που σου κάνει crashes.

Έχεις τίποτα overclock σε CPU ή GPU ή RAM; Σου κάνει προβλήματα σε άλλο παιχνίδι;
Μετά από drivers έχεις τελευταίους να υποθέσω έτσι;
Ένα πράγμα που αν δεν το είχα πάθει με το τωρινό pc μου (της υπογραφής) δεν θα το πίστευα ότι παίζει σαν πρόβλημα, είναι ότι πρέπει να βάζεις τους drivers της κάρτας ήχου του κατασκευαστή. Εγώ έβαζα τους νεότερους της realtek όπως έκανα με τον FX8350 που είχα, και το pc αργούσε να ανοίξει προγράμματα ή παιχνίδια, είχα crashes χωρίς να έχω κάνει κάτι και ήταν όλα από τον driver της κάρτας ήχου! Μόλις πέρασα τον νεότερο της Asus, σαν να είχα νέο PC!
Δες το και συ μην είσαι με τον driver που έχουν τα windows από μόνα τους.
Και ανέβασε και μια φωτό με το error code του crash

Οκ, αν και δεν νωμίζω να γίνει κάτι, διάβασα και στο redit και σε άλλα foryms πολλές λύση όπως να μεταφέρω το dinput8.dll και άλλα τέτοια αλλά τίποτα, OC δεν κάνω στο PC, της προάλες κατέβασα και το κρακ πρατικό και έπεζε μια χαρά σερί 5 ώρες οσπου που το έκλησα εγώ, εω το original κρασάρι, Grand Theft Auto V Not responding, άλλες φορές μου εμφανίζει και άλλο μύνημα, έχω τρέξη mem test και σε αυτό και στο πριγουμενο PC όλα καλά με της μνήμες, κάτι παίζει με το παιχνίδι, επίσεις ενημέρωσα του drivers της κάρτας γραφικών, η θερμοκρασίες σε gaming είναι πολύ καλλές η GPU απο 63-74 GTX 970 και ο i5 4690k έχει 58 βαθμούς και έλσιου, τα temps έιναι πολύ καλά

7259f5cd29bb148fa88047b6ec275343_XL.jpg

Capturρρρρe.PNG

Στην Rockstar άλλη αυτιστική απο εκεί, γιατί τους εστειλα μυνημα και που είπαν να απεκγαταστησω το παιχνίδι και να το εκγαταστήσω απο την αρχή, παίζει να το έχω κάνει καμια 500αρια φορές

Επίσεις δωκήμασα και αυτό αλλά τίποτα 

δφδδ.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από RAM και VRAM πως τα πας; γιατί αυτό λέει στην ουσία το παιχνίδι ότι δεν έχει μνήμη

18 minutes ago, paulJ said:

GTX 970 και ο i5 4690k

Capturρρρρe.PNG

 

Με αυτό το σύστημα είσαι τώρα;  

14 hours ago, paulJ said:

Καλησπέρα σας, μετά απο 1,5 χρόνο και άπειρες προσπάθειες, πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα μέχρι και PC άλλξα και πάλι τα ίδια κρασάρι το GTA V, και με κάνει εντύπωση που μονο αυτό το παιχνίδι κρασάρι και κανένα άλλο που έχω παίξει

Αν ναι, πιο πριν με τι το έπαιζες;
Αν καταλαβαίνω σωστά από το error code ή έχεις λίγη RAM ή έχεις GPU με λίγη VRAM. Λογικά αν δεν έχεις πρόσβαση σε καλύτερο hardware, θα πρέπει να κατεβάσεις ανάλυση ή ποιότητα ή και τα 2.

Αν πάλι το σύστημα σου είναι άλλο, καλό θα είναι να ανεβάσεις μερικά specs 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, paulJ είπε

8gb ram και 4gb vram, αλλά το κράκ το παίζω με φουλ setiings και δεν έχω θέμα

Υπαρχει περιπτωση να εχει μεινει τιποτα απο την cracked εκδοση. Τραβα το save file σε αλλο φακελο και δοκιμασε φουλ απεγακτασταση με το revo uninstaller. Φανταζομαι δεν προσπαθεις να τρεξεις την original εκδοση, ενω εχεις ακομα την cracked μεσα, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τα έχω κάνει όλα τα βείματα, πρώτα διαγραψα το original και έπεζα με το κράκ και δεν είχα ΄θεμα, και μετά, κατέβασα το original και μετά απο 1-2 ώρες crashare 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paulJ είπε

Φίλε μου τα έχω κάνει όλα τα βείματα, πρώτα διαγραψα το original και έπεζα με το κράκ και δεν είχα ΄θεμα, και μετά, κατέβασα το original και μετά απο 1-2 ώρες crashare 

Εσβησες το κρακαρισμενο? Εν τω μεταξυ 1η φορα αναφερεις οτι κρασαρει μετα απο 1-2 ωρες gameplay, προσωπικα ειχα καταλαβει οτι δεν σου ανοιγε. Οταν πας στα settings, η μπαρα της vram ποσο γεματη ειναι? Ποιο ειναι το υπολοιπο συστημα σου (ποση ραμ βασικα εχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εσβησες το κρακαρισμενο? Εν τω μεταξυ 1η φορα αναφερεις οτι κρασαρει μετα απο 1-2 ωρες gameplay, προσωπικα ειχα καταλαβει οτι δεν σου ανοιγε. Οταν πας στα settings, η μπαρα της vram ποσο γεματη ειναι? Ποιο ειναι το υπολοιπο συστημα σου (ποση ραμ βασικα εχεις)

 

10 λεπτά πριν, paulJ είπε

8gb ram dual channel ddr3

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν είναι παλοί, αν η Rockstar είναι ΑΜΕΑ δεν φταί το PC μην τρελαθούμε, δεν γίνετε ΟΛΑ τα παιχνίδια να τα παίζει ΑΡΙΣΤΑ και το GTA V Το CRACK και το γνίσιο να έχει θέμα, και έπιτα το GTA V έιναι ελαφρύ παιχνίδι παίζει μέχρι και με Quad Core δεν είναι κάπιο βαρύ παιχνίδι

το προίγούεμνο PC είχε i7 8ης και RTX και πάλι είχε θέμα το γνίσιο GTA V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...