Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα γινει σφαγη με τις απαιτήσεις και την αποδοση εδω, το watchdogs δεν θα ειναι τιποτα μπροστα του, μας περιμενουν μεγαλες στιγμες.. :P

Το Watchdogs δεν είναι και το πιο βαρύ παιχνίδι ή μάλλον για να το πω καλύτερα είναι βαρύ, αλλά ταυτόχρονα Optimized.

Παίζω με τα παρακάτω Settings και παίζω μια χαρά. Τα Frames είναι σχεδόν 60 καρφωτά. Πέφτω μερικές φορές και στα 45. Έχω ωστόσο λίγο Stuttering κατά την οδήγηση, αλλά όχι κάτι πολύ σοβαρό.

Θα βελτιωθεί ακόμα η απόδοση με Patches και Drivers.

 

Εκτός από τα αρκετά καλά γραφικά του Watch Dogs για Open World που έχει το παιχνίδι, κατά τα άλλα είναι από τους κακούς τίτλους. Τόσο επαναλαμβανόμενο Gameplay που απορώ πολλές φορές.

 

Αναμένω λοιπόν το GTA V και πιστεύω ότι θα είναι καλύτερο. Έτσι και αλλιώς χειρότερο από το WD δεν γίνεται να είναι. :)

post-115429-0-93562400-1402590005_thumb.jpg

post-115429-0-36859600-1402590008_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκε και στο Steam το Grand Theft Auto V:
http://store.steampowered.com/app/271590/

Οσο για τις καρτες οι ιδανικοτερη για το GTA V, απο τις τωρινες καρτες, πιστευω ειναι η GTX780 6GB.
Και απο οικονομικες, μια GTX760 4GB που βρισκεις με ~260 ευρω, πιστευω θα το τρεχει μια χαρα σε High-Ultra settings στα 1080p.

Αναμενω να ανοιξει το Steam τις προπαραγγελιες, θα το αγοραζα και σημερα αν ειχε ανοιξει προπαραγγελιες.

GTA V σε Ultra settings στα 1440p με MODs... δεν με βλεπω να βγαινω απο το σπιτι για μερες!

GTA IV με MODs.
1376237141_Rain.jpg

 

1376237141_drizzle.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να θελει 780 6 gb η θα πρεπει να εχει χαλια optimization η παρα πολυ καλα γραφικα. Οπως ειπαμε ομως πλεον δεν αξιζει η αγορα 780 γιατι ειναι καρτα που βγηκεπ πριν 1+ χρονο. Γι αυτο περιμενουμε τις gtx 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει χάλια optimization. Λίγο που είδα από το Video δεν με έπεισε. 6GB??? Θα πρέπει να μην ξεχωρίζει το παιχνίδι από το πραγματικό. Έλεος!
Να πω 3GB ναι... Άντε βαριά 4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να θελει 780 6 gb η θα πρεπει να εχει χαλια optimization η παρα πολυ καλα γραφικα. Οπως ειπαμε ομως πλεον δεν αξιζει η αγορα 780 γιατι ειναι καρτα που βγηκεπ πριν 1+ χρονο. Γι αυτο περιμενουμε τις gtx 800

 

Δεν λεει οτι θελει 6GB, δεν εχουν δωσει system requirements ακομα. ΕΓΩ ειπα οτι η GTX780 6GB θα ειναι μια ιδανικη καρτα για το παιχνιδι αυτο.

Αν θα θελει 6GB για να το παιξεις σε "ULTRA", θα σημαινει οτι εχει υψηλης αναλυσης και ποιοτητας textures, μεγαλο draw distance με πολλα αντικειμενα και λεπτομερεια.

 

"Οσο για τις καρτες η ιδανικοτερη για το GTA V, απο τις τωρινες καρτες, πιστευω ειναι η GTX780 6GB"

Ειπα ποια πιστευω οτι ειναι η ιδανικοτερη καρτα για να παιξεις το GTA V οταν βγει το Q4 2014.

Η GTX800 series θα βγει σε 1 χρονο περιπου, το 2015.

 

Εγω προσωπικα δεν ειμαι της λογικης "περιμενω 1 χρονο για το επομενο μοντελο", ιδικα οταν μιλαμε για καρτες γραφικων οι οποιες βγενουν καθε 1 χρονο.

Το 2015 δηλαδη θα μου προτεινεις την "GTX880" ή να περιμενο 1 χρονο για την "GTX980"?

 

Επισης οι GTX780 6GB βγηκαν τον Απριλιο του 2014.

Οι GTX780 3GB βγηκαν τον Μάιο του 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην προτρέχετε, το GM204(GTX880) θα έρθει κοντά στα Χριστούγεννα και προβλέπεται να είναι +/-20% πάνω από μια 780 Ti.Το μεγάλο Maxwell(GM200) θα πάει για 2015.Τώραν όσον αφορά το παιχνίδι, είναι σίγουρο ότι θα ζητάει αρκετή Vram, αλλά νομίζω τα 6GB είναι υπερβολή ακόμα και για modded, με 4GB θα είσαι οκ πιστεύω εκτός και αν του αλλάξουν τα πέταλα με Enhancer κλπ όπως το IV, αλλά αυτά θα πάρουν χρόνια και θα έχουν βγει άλλες γενιές GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει χάλια optimization. Λίγο που είδα από το Video δεν με έπεισε. 6GB??? Θα πρέπει να μην ξεχωρίζει το παιχνίδι από το πραγματικό. Έλεος!

Να πω 3GB ναι... Άντε βαριά 4!

 

Πως το εβγαλες αυτο το συμπερασμα?? Απο το video-trailer κιολας... WTF?

 

Οσο για τα 6GB, ΕΓΩ ειπα οτι θα ειναι ιδανικα για να τρεξεις ενα τοσο μεγαλο open world game στα Ultra με μεγαλο draw distance κ.λ.π... και να φορτωσεις και MODS. (Επισης παιζω στα 1440p)

Δεν υπαρχουν επισημα system requirements για το GTA V.

 

Μην προτρέχετε, το GM204(GTX880) θα έρθει κοντά στα Χριστούγεννα και προβλέπεται να είναι +/-20% πάνω από μια 780 Ti.Το μεγάλο Maxwell(GM200) θα πάει για 2015.Τώραν όσον αφορά το παιχνίδι, είναι σίγουρο ότι θα ζητάει αρκετή Vram, αλλά νομίζω τα 6GB είναι υπερβολή ακόμα και για modded, με 4GB θα είσαι οκ πιστεύω εκτός και αν του αλλάξουν τα πέταλα με Enhancer κλπ όπως το IV, αλλά αυτά θα πάρουν χρόνια και θα έχουν βγει άλλες γενιές GPU.

 

Μονο αν παιρνεις τα 1080p σαν δεδομενο! Πολλοι ομως παιζουν στα 1440p και στα 4Κ (το οποιο ειναι και το μελλον).

Κατα τα αλλα συμφωνω με οσα ειπες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το εβγαλες αυτο το συμπερασμα?? Απο το video-trailer κιολας... WTF?

 

Οσο για τα 6GB, ΕΓΩ ειπα οτι θα ειναι ιδανικα για να τρεξεις ενα τοσο μεγαλο open world game στα Ultra με μεγαλο draw distance κ.λ.π... και να φορτωσεις και MODS. (Επισης παιζω στα 1440p)

Δεν υπαρχουν επισημα system requirements για το GTA V.

 

 

Μονο αν παιρνεις τα 1080p σαν δεδομενο! Πολλοι ομως παιζουν στα 1440p και στα 4Κ (το οποιο ειναι και το μελλον).

Κατα τα αλλα συμφωνω με οσα ειπες.

 

Ναι αλλα πρεπει να μιλαμε για την πλειοψηφία οχι για την μειοψηφία των περιπτωσεων ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να φύγατε λίγο από το θέμα ε; 

Ακόμα δεν βγήκε το παιχνίδι και δεν έχουν πει τίποτα για τα specs και μόνο που δεν είπατε για 20 cores 320GB ram και raid 0 ssds για να παίξει.

Ηρεμήστε. Περιμένετε να βγουν τα specs και μετά πείτε ότι θέλετε...!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να φύγατε λίγο από το θέμα ε; 

Ακόμα δεν βγήκε το παιχνίδι και δεν έχουν πει τίποτα για τα specs και μόνο που δεν είπατε για 20 cores 320GB ram και raid 0 ssds για να παίξει.

Ηρεμήστε. Περιμένετε να βγουν τα specs και μετά πείτε ότι θέλετε...!

 

Δεν νομιζω οτι ξεφυγαμε και τοσο, μιλαμε για system requirements και hardware σχετικα με το συγκεκριμενο παιχνιδι παντα.

 

Επισης το "για να παιξει" που λες ειναι πολυ σχετικο και γενικο.

Εγω προσωπικα θελω να παιζω σε MAX γραφικα με Antialiasing στα 1440p/60fps (και στα 4Κ αργοτερα) και σκοπευω να φορτωσω και Mods. Εχω διαφορετικες απαιτησεις συστηματος απο καποιον που ικανοποιειται με τα αξιοπρεπεστατα Medium-to-High settings γραφικα χωρις AA στα 1080p με 30fps (επιπεδου PS4/Xbone) που πιστευω οτι θα μπορεσει να τα πετυχει και με μια GTX750ti των 130 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 6gb βγηκαν για μεγαλες αναλυσεις και μαλιστα σε sli...... μιας και κλανουνε ολες οι μονες στα 4Κ πχ

 

σιγα να μην αξιοποιησει η 780 τα 6gb μονη της,μην δινεται και πολύ σημασια σε αυτά που βλέπεται στο ΑΒ,αλλη μνημη βλεπω εγω με τα 3 άλλη άλλος με τα 2 και άλλη αυτος με τα 6,μιας και η μνημη απλωνει αναλογα με την διαθεσιμοτητα που εχει η καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 6gb βγηκαν για μεγαλες αναλυσεις και μαλιστα σε sli...... μιας και κλανουνε ολες οι μονες στα 4Κ πχ

 

σιγα να μην αξιοποιησει η 780 τα 6gb μονη της,μην δινεται και πολύ σημασια σε αυτά που βλέπεται στο ΑΒ,αλλη μνημη βλεπω εγω με τα 3 άλλη άλλος με τα 2 και άλλη αυτος με τα 6,μιας και η μνημη απλωνει αναλογα με την διαθεσιμοτητα που εχει η καρτα

 

Καποιος που θα παρει καρτα των 500+ ευρω λογικο ειναι να εχει και ενα καλο μεγαλης αναλυσης monitor.

Εγω αλλαξα την GTX680 2GB μου οταν πηγα απο τα 1080p στα 1440p (Dell U2713HM).

Αν εμενα στα 1080p θα την αλλαζα μονο και μονο για το Antialiasing και Supersampling ισως.

 

Τα 6GB, και τα 4GB, ειναι ιδανικα για ενα open world game οπως το GTA V, και για MODs.

Επισης τα 6/4GB κανουν την καρτα λιγο πιο future proof.

 

p.s. Δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι εχετε τα 1080p σαν δεδομενο... τι στιγμη που μιλαμε για καρτες γραφικων των 500 ευρω, εν ετη 2014.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...