Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

p.s. Δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι εχετε τα 1080p σαν δεδομενο... τι στιγμη που μιλαμε για καρτες γραφικων των 500 ευρω, εν ετη 2014.

 

 

οροκου σακι... give him a piece of your mind bro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αλλαξα την GTX680 2GB μου οταν πηγα απο τα 1080p στα 1440p (Dell U2713HM).

Αν εμενα στα 1080p θα την αλλαζα μονο και μονο για το Antialiasing και Supersampling ισως.

για αλλους λογους την εδωσες και όχι για την μνημη,όπως κι εγω είναι το κλλημαμα μας αυτο

 

θες να μου πεις ότι 670 4gb είναι πιο futurproof σημερα από την 2gb? αφου με τα ιδια settings  παιζουν και οι δυο.Σε μεγαλες αναλυσεις μια από τα ιδια μιας και η σφαλιαρα είναι πιο μεγαλη εκει και θα πρεπει να απενεργοποιείς περισσοτερα φιλτρα.Μαλλον πας για μια μονη δυνατοτερη εκει όπως πολύ σωστα επραξες.

Θα μου πεις υπαρχει το sli όμως. Το οποιο  δεν ξερεις αν θα σου δωσει εκει που πρεπει,αν θα εχει stuttering και στην τελικη να αναρωτιεσε αν θα πρεπει να το απενεργοποιήσεις για να παιξεις καλυτερα.

 

p.s. Δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι εχετε τα 1080p σαν δεδομενο... τι στιγμη που μιλαμε για καρτες γραφικων των 500 ευρω, εν ετη 2014.

γιατι αν παρουμε πχ το watch dogs η 780 θα επαιζε με τα ιδια settings 3gb η 6gb το ιδιο και σε 1440p απλα θα βλέπανε άλλο ποσοστο μνημης οι χριστες στο AB τεσπα ισως στο sli εδώ να κανει δουλεια και να ενεργοποιήσεις καποιο φιλτρο παραπανω με αξιοπρεπες fps 1440p

 

Δεν βλέπετε τις φαπες που τρωει ο πυρινας καθεστε και αναλυεται τις μνημες

όταν ερθει η μερα κρισης ολοι στο ιδιο μαγαζι θα παμε ανεξαρτήτως vram :P

 

ας περιμενουμε την rockstar να δουμε spec να το παρουμε στα χερια μας και μετα βλέπουμε

Επεξ/σία από kyriakosm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ξεφυγαμε και τοσο, μιλαμε για system requirements και hardware σχετικα με το συγκεκριμενο παιχνιδι παντα.

 

Επισης το "για να παιξει" που λες ειναι πολυ σχετικο και γενικο.

Εγω προσωπικα θελω να παιζω σε MAX γραφικα με Antialiasing στα 1440p/60fps (και στα 4Κ αργοτερα) και σκοπευω να φορτωσω και Mods. Εχω διαφορετικες απαιτησεις συστηματος απο καποιον που ικανοποιειται με τα αξιοπρεπεστατα Medium-to-High settings γραφικα χωρις AA στα 1080p με 30fps (επιπεδου PS4/Xbone) που πιστευω οτι θα μπορεσει να τα πετυχει και με μια GTX750ti των 130 ευρω.

Δεν αντιλέγω και γω τα ίδια θα ήθελα από settings αλλά στα 1080p λόγο οθόνης αλλά λέω να κάνω υπομονή να δω τι hardware θα θέλει προτού αρχίσω τα benchmarks!

Και εύχομαι να έχει mantle μιας που θα το βγάλουν και για ps4, xbone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σκοπεύω να το παίξω με GTX660, και στα παπάρια μου πόσο θα γυαλίζουν οι δρόμοι και οι γλάστρες.

Καλα φιλε να σε δω πως θα ξερεις οτι θα εχει νερα ο δρομος οταν θες να κανει ΚΥΜΑΑΑΑΑ στους πεζους!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σκοπεύω να το παίξω με GTX660, και στα παπάρια μου πόσο θα γυαλίζουν οι δρόμοι και οι γλάστρες.

 

ΧΑΧΑΧΑ!

 

Ζωγράφισες!

 

Pure respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεοτερες πληροφοριες κάνουνε λογο για 10 GB vram σε μολις 1080p (ξεχάστε τα 4k) με τέρμα ρυθμίσεις.

 

Και ολα αυτά για ενα game που πρέρχεται απο τα παλαιολιθικά ps3/xbox360.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

320x240 θα το παίξουμε.

Στην τελική θα το γράψουμε στο Χ360 και άντε γειά!

 

Εγώ λέω να ξεθάψουμε κάνα Commodore και παίξουμε εκεί!΄ΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Indeed!

Πάντως σοβαρά τώρα, δε νομίζω να έχουμε τόσο μεγάλο θέμα, και ούτε να χρειαστούμε αναβαθμίσεις.

Η R* φάνηκε να έμαθε πολλά με το ΜΡ3. Δε νομίζω να μας δώσουν άλλο ένα GTA IV.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...