Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα το wd ειχε προοπτικες να πιασει gta, πολλοι ελεγαν πριν παρουν το game στα χερια τους, οτι θα το ξεπερασει κιολας, (κακα τα ψεμματα ,ανταγωνιστης του gta θεωρειται το wd απο πολλους) δυστυχως αλλο περιμεναμε, και αλλο πηραμε..Ναι ειναι διαφορετικα games, συμφωνω πανω σε αυτο. Θα μπορουσαν να παρουν καποια πραγματακια απο την δασκαλα rockstar και να  εβαζαν πολλα  και στο wd.Ετσι θα το εκαναν και πιο ανθεκτικο στον χρονο. Τελειωνεις το main story, σου μενουν καποια towers/ convoy missions/gang hide outs κτλ. Ενα playthrough και γεια χαρα game.. Απο αυτη την αποψη  ανεφερα ολα τα  παραπανω. Λειπει η διαρκεια ,ενω στο gta v μπορεις να φας ωρες ατελειωτες και να εχεις ακομα πολλα πραγματα να κανεις/δεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα το είπαν και οι ίδιοι δεν τους ενδιαφέρει το gameplay και αυτό φαίνεται πως είναι copy paste σε όλα τους τα παιχνίδια, όπως στο Far Cry και Assassin's Creed που ξεκλειδώνεις τα towers και έχεις τα side missions. Χρησιμοποιούν τον ίδιο κώδικα δηλαδή, από την μία μπορεί να θεωρηθεί κάτι σαν "branding" αλλά από την άλλη είναι ο λόγος που δεν μπορούν να βγάλουν παιχνιδάρες(β.π Witcher).

 

Την τεχνογνωσία την έχουν όπως φαίνεται, απλά έτσι σπαταλάνε λιγότερο χρόνο στην παραγωγή παιχνιδιών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συγκριθούν όμως τα games γιατί είναι ίδιο genre...ναι ok η Rockstar βγάζει το GTA από παλιά, true, αλλα και πάλι δεν σημαίνει τίποτα...παράδειγμα?! Το Witcher βγήκε από το πουθενά και συγκρίθηκε με τέρατα rpg εκείνης της εποχής...και τελικά είναι "καλύτερο" από όλα...δηλαδή να μην συγκρίνουμε Skyrim και Witcher right? και δεν είναι και ακριβώς ίδιο genre...imho ας always :) ποσο τυχαίο είναι ότι η Rockstar περίμενε E3 μετά το release του WD για να ανακοινώσει?! Ρε μήπως τελικά η Rockstar τα έσταξε και όχι sony και μούφες?! :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και παιχνίδι με Ελληνικό ήχο να υπήρχε στη συλλογή μου να παίξω, θα έβαζα Αγγλικό. Δεν θα άντεχα Ελληνική καφρίλα στα αυτιά μου. Με λυπάμαι.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@qsis Βρε δεν λες να 'ναι καλά που δεν έχουμε Ελληνικό ήχο. Τα μικρά παιδιά από το κάψιμο για lower με τη μία είναι χωρίς φροντιστήρια! :P

 

@zisis13 Σαν το The Last of Us. Άκουγα βρισίδι από την άλλη και μετά διάβαζα και την επική μετάφραση. Γελούσα μια ώρα :P

Πάντως, Ελληνικούς υπότιτλους σε RPG παιχνίδια, θα ήταν super duper cool για να βγάλουμε και καμιά άκρη με τα quests :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να υπαρχει η ελληνικη γλωσσα ειτε ηχητικα ή τουλαχιστον μενου και υποτιτλοι, και ας μην τα βαζει ποτε κανεις στο gameplay του. Το gow ascension πχ ηταν αξιοπρεπεστατο στην μεταγλωτιση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και παιχνίδι με Ελληνικό ήχο να υπήρχε στη συλλογή μου να παίξω, θα έβαζα Αγγλικό. Δεν θα άντεχα Ελληνική καφρίλα στα αυτιά μου. Με λυπάμαι.. :P

 

 

 

 

Το βλέπεις με δική σου ευθύνη :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπεις με δική σου ευθύνη :P

 

Αυτο θα εκανα post και εγω...Το θυμαμαι που το ειχε επιλογη οταν το επαιζα και το εβαλα απο περιεργεια...Πραγματικα γελοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...