Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΙναι μεχρι να κανουν αυτο το "κλικ" τα soulsborne μετα γινονται best game ever. :P Υποψιν οτι το bloodborne ειναι ισως το δυσκολότερο και καλυτερο απο ολα, θα προτεινα παντως να δειτε και τα υπολοιπα αν εχετε ορεξη για περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, sarakinos είπε

Φίλε μου ακριβώς τα ίδια και εγώ. Το αγόρασα μαζί με το Nioh 1 την προηγούμενη καραντίνα , τα ξεκίνησα και τα 2 πάνω από 4-5 φορές και τα έκλεινα στο δεκά λεπτο.

Με αφορμή το post σου είπα να δώσω στο Bloodborne μια τελευταία ευκαιρία ... και κόλλησα :) 

Είναι πολύ αρχή ακόμη ( 3o boss ) αλλά αρχίζω και βλέπω γιατί αυτό το παιχνίδι έχει τόσο καλές κριτικές 

Κλασσική περίπτωση instant gratification VS deep and involving gameplay. Οταν το παιχνίδι αρχίζει και απλώνει τα πλοκάμια του (χα) πάνω σου τότε έχεις γίνει σκλάβος του (με την καλή έννοια). 

Κατά τα άλλα το πιστεύω και εγώ ότι ο τρόπος που περιθωριοποιούν το Bloodborne από το πως παίζει στο PS5 και εμένα με κάνει να πιστεύω ότι ετοιμάζουν κάτι αντίστοιχο με το Last of us remastered ή Dark souls remastered. Μην περιμένετε patch που να παίζει απλά καλύτερο το original δισκάκι, βάζω λεφτά στο ότι θα φτιάξουν ξεχωριστό παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Κλασσική περίπτωση instant gratification VS deep and involving gameplay. Οταν το παιχνίδι αρχίζει και απλώνει τα πλοκάμια του (χα) πάνω σου τότε έχεις γίνει σκλάβος του (με την καλή έννοια). 

Κατά τα άλλα το πιστεύω και εγώ ότι ο τρόπος που περιθωριοποιούν το Bloodborne από το πως παίζει στο PS5 και εμένα με κάνει να πιστεύω ότι ετοιμάζουν κάτι αντίστοιχο με το Last of us remastered ή Dark souls remastered. Μην περιμένετε patch που να παίζει απλά καλύτερο το original δισκάκι, βάζω λεφτά στο ότι θα φτιάξουν ξεχωριστό παιχνίδι.

 Kανει μπαμ και με την αγορα της bluepoint, σιγουρα θα το κανουν remake

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

 Kανει μπαμ και με την αγορα της bluepoint, σιγουρα θα το κανουν remake

Όπως ήδη αναφέρθηκε, remaster. Είναι ήδη εξελιγμένο το παιχνίδι και το μόνο που θα μπορούσαν να προσφέρουν είναι αναλύσεις και framerate μαζί με τα καλούδια hdr και RT. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο καθώς είναι τέλειο όπως είναι. 

Η μεγάλη μαγκιά θα ήταν το BB2 αλλά αυτό θα μας έρθει αργότερα και αν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ADHD είπε

*remaster

Αυτο εννοουσα αλλο εγραψα, κατευθειαν εσυ μην χασεις 😛 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sarakinos είπε

Φλερτάρει πάλι με το παράθυρο... 

Αυτό το 3ο boss πως το σκοτώνουμε ρε με έχει βγάλει την ψυχή 

Αν εννοείς το blood starved εγώ το έβγαλα με βοήθεια. Χτύπησα καμπανάκι κλπ. Νομιζω  ήταν το πιο δύσκολο του παιχνιδιού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, dakangr είπε

Αν εννοείς το blood starved εγώ το έβγαλα με βοήθεια. Χτύπησα καμπανάκι κλπ. Νομιζω  ήταν το πιο δύσκολο του παιχνιδιού..

Είχα να παίξω bb κάτι χρόνια και μαζί με τον @ADHD παίζει να το βγάλαμε χωρίς να φάμε hit,😁 Απλά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dakangr είπε

Αν εννοείς το blood starved εγώ το έβγαλα με βοήθεια. Χτύπησα καμπανάκι κλπ. Νομιζω  ήταν το πιο δύσκολο του παιχνιδιού..

Τον έβγαλα και εγώ, τον προσπαθώ καμία βδομάδα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, sarakinos είπε

Τον έβγαλα και εγώ, τον προσπαθώ καμία βδομάδα... 

Τον έβγαλα με την πρώτη (βέβαια είχα level). Είναι από εκείνες τις περιπτώσεις που σου κάθεται η φάση. 

Από την άλλη έχω κολλήσει στην αράχνη. Δεν μου ταιριάζει καθόλου η μάχη και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.... (πρέπει να έχω χάσει πάνω από 15 φορές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, blu-ray είπε

Τον έβγαλα με την πρώτη (βέβαια είχα level). Είναι από εκείνες τις περιπτώσεις που σου κάθεται η φάση. 

Από την άλλη έχω κολλήσει στην αράχνη. Δεν μου ταιριάζει καθόλου η μάχη και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.... (πρέπει να έχω χάσει πάνω από 15 φορές).

Φάε όλες τις μικρές πρώτα πριν την πολεμήσεις, από την στιγμή που δε την έχεις ξαναπαίξει. Οι μικρές είναι vulnerable από πίσω ή μόλις κάνουν pin attack (πρόσεχε κάνουν πολύ damage). Στην πρώτη phase της θα κάνει teleport αφού της κάνεις κάποιο damage (καλό είναι να έχεις και bolt buff), μπορείς να της το κόψεις με charged r2 και να της κάνεις λίγο extra damage πριν το ξανακάνει και φύγει για phase 2. Έχει 3 attacks phase 2. Τα συνεχόμενα ranged ice blocks της δε σε πιάνουν ποτέ άμα τρέχεις που είναι το πιο κοινό attack. Αν σηκώσει την ουρά της θα κάνει κάτι σαν WoG από souls και πρέπει να φύγεις μακριά. Αν κάνει κωλοτούμπα και γυρίσει ανάσκελα, θα βγάλει τα icecles από το έδαφος και έχει παραπάνω range από το WoG, οπότε φρόντισε να φύγεις μακριά πάλι.

Με λίγα λόγια τρως τις μικρές πάντα πρώτα και phase 2 είτε τρέχεις ή πας κάπου μακριά της ανάλογα το attack.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...