Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Εδω ο Orphan ψηφιστικε δυσκολοτερος στα Soulsborne σε διαφορα polls και rankings.

 

 

Δεν ειναι ο δυσκολοτερος, υπαρχουν πολυ δυσκολοτερα τωρα αμα ψηφιζουν μονο οσοι παιζουν bloodborne οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα,ο μονος εξωπραγματικα δυσκολος στο Ringed City ειναι o Midir,Gael και Demon Prince δυσκολοι αλλα οχι ακατορθωτοι. Συνηθως τους βγαζω σε 2-3 προσπαθειες τους τελευταιους,τον Midir στο πρωτο playthrough τον ειχα βγαλει σε 14 προσπαθειες νομιζω,στο τελευταιο απλα τον παρατησα(ειχα και pyro που ηταν ακομα χειροτερα τα πραματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Alastor192 είπε

Ειτε δυσκολευτηκες πολυ η λιγο,το πιθανοτερο ειναι να δυσκολευτηκες παραπανω στους υπολοιπους. Δεν εχω ακουσει απο κανεναν να λεει πως η Maria ειναι το δυσκολοτερο boss του DLC.Εδω ο Orphan ψηφιστικε δυσκολοτερος στα Soulsborne σε διαφορα polls και rankings.

Μου αρέσει που κανεις και quote και λες πάλι τα ίδια που είπα...επίσης κανένας δεν είπε ότι η Μαρία είναι το πιο δύσκολο boss, εσύ είπες είναι το πιο εύκολο.

1 ώρα πριν, Alastor192 είπε

τον Midir στο πρωτο playthrough τον ειχα βγαλει σε 14 προσπαθειες νομιζω

Νομίζεις ότι θυμάσαι τον ακριβή αριθμό που χρειάστηκε την πρώτη φορα?! 14 φορες έτσι?! Εγώ "νομίζω" ότι έβγαλα το game την πρώτη φορα σε τρεις ώρες 19 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα, ακριβώς, ακριβώς όμως δεν το κοιτάω κάπου το θυμάμαι.... :P Lmao κάπου εδώ σε χαιρετώ.

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Το ορφανό δεν πιάνει μία μπροστά σε όλα τα Boss του ds3 του ringed city σε δυσκολία. 

Μην μου το θυμίζεις καν...πανέμορφο DLC αλλα unoptimized και σπαστικά δύσκολο. Not fun imho.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 8/12/2018 στις 6:53 ΜΜ, Alastor192 είπε

Old Yharnam πηγες η αγορασες το emblem?Αν δεν πηγες,δοκιμασε να πας.Επισης μπορεις  να πας και Hemwich Lane που ειναι αριστερα απτα σκαλια οπως βλεπεις τον Cathedral με την Vicar Amelia. Παντως ειναι main boss και δεν μπορεις να προχωρησεις πολυ πιο κατω αν δεν την καθαρισεις.Σου δινει το password για μια πορτα που ειναι αναγκαιο.

Λογικα εχεις θεματα με το build,δοκιμασε να κανεις οσο upgrade μπορεις τα οπλα σου και δοκιμασε να πας στις περιοχες που σου πα να παρεις κανα level παρα πανω.

Αγόρασα το emblem και άνοιξα την κεντρική πόρτα! Σκότωσα κάτι γίγαντες, ανέβηκα σκαλιά σκότωσα τους φύλακες και άνοιξα την πόρτα που είχε μέσα το boss! Έχασα πολλές φορές γιατί no paloulou το σκυλί το ανημερο!!! Πήγα αριστερά και έπεσα στους πιστολέρο και τα σκυλιά τους στο δασάκι, τα σκότωσα όλα, άνοιξα την πόρτα και με έβγαλε σε άλλη περιοχή! Εκεί αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω! Προφανώς είναι η περιοχή που αναφέρεις! Εκεί άμα πάω δεν θα έχει άλλο boss??? Πρέπει να ανεβάσω το lvl για να την σκοτώσω??? Έχω πάει σε μια πόρτα εκεί τριγύρω που μου ζητάει κωδικό, ακούγεται μια φωνή! 

Υπάρχει κανείς για βοήθεια στην Μαρία? Dlc old Hunters 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα

Για μενα ειναι το καλυτερο game που εχω παιξει,αν και δεν ειμαι συνηθισμενος σε τετοιου ειδους games.Το εχω τερματισει συνολικα 7 φορες,3 στην αμερικανικη εκδοση και μετα αγορασα την ευρωπαικη για να παιξω το dlc που το ειχα αγορασει απο το store και δεν κουμπωνε στην us εκδοση.

Σχετικα με τα Boss εχω να πω οτι παιζει ρολο ο τροπος που παιζεις και το built που χρησιμοποιεις,εγω δυσκολευτηκα πολυ περισσοτερο με το Laurence,The first Vicar και Ludwig the holy Blade ενω η Lady maria και το Orphan of Kos ηταν πιο βατα για εμενα.Αυτο το συμπερασμα εβγαλα και στις 4 συνεχομενες φορες που επαιξα το dlc και μπορω να πω οτι η Maria ηταν για εμενα το πιο ευκολο boss του dlc.Αυτο που γραφω ειναι υποκειμενικο και οπως ειπα πιο πανω,εχει να κανει καθαρα με το στυλ παιχνιδιου μου.Αλλος μπορει να εβγαλε ευκολα το laurence και να δυσκολευτηκε στην Maria δεκτο.επισης οντως δυσκολευει το dlc αν μπεις με NG+ αλλα δεν ειναι κατι τραγικο απλα θελει λιγο περισσοτερο προσοχη και υπομονη.

Να πω οτι σαν παιχνιδι ειναι απιστευτο και το συστημα μαχης του ειναι κορυφαιο,

 

 

 

Επεξ/σία από namastegt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η "δυσκολία" είναι κάτι συγκυριακό και ολίγον τι υποκειμενικό στα souls και εξαρτάται από την εμπειρία του παίχτη, το build σου, αν παίζεις sl1/underleveled κάποιο ng(+)^n κλπ. Για μένα πάντα το πιο δύσκολο boss θα είναι ο flamelurker του demons γιατί αφενός τότε ήμουν αρχάριος και αφετέρου πήγα εκεί πολύ νωρίς και με χαμηλό sl ενώ και σαν boss ήταν πολύ aggressive σε σχέση με ότι είχα συνηθίσει μέχρι τότε. Προσωπικά θεωρώ ότι ένα boss fight που απλά το βγάζεις μέσα σε 4-5 προσπάθειες τη πρώτη φορά αφού μάθεις τα patterns δεν είναι απαραίτητα πετυχημένο (καλά δε μιλάμε για αποτυχίες τύπου DS2 που πλην dlc και darklurker όλα τα boss βγαίνουν 1st try). Παράδειγμα ο Midir που αναφέρατε που απλά είναι tanky και συνέχεια κάνεις bate την tripple attack του για να περάσεις χτυπήματα στο κεφάλι (ή τον cheeζάρεις με lightning arrow)... Πετυχημένο είναι ένα boss fight που σε κάνει γενικά να σκεφτείς και να προσαρμόσεις τον τρόπο παιχνιδιού σου. Σε αυτόν τον τομέα πχ το orphan παίρνει άριστα (αν και το 2nd phase είναι chaotic αν δεν τον πας low την ώρα του transform). Και όπως γράφει ο παραπάνω φίλος NG(+)^n το dlc του bb με bl70-80 είναι σαδιστικά δύσκολο (ειδικά η πρώτη phase του Laurence αν δε τη rushάρεις με pellets).

P.S. Το ξέρω ότι μπορείς να cheeζάρεις τον flamelurker σε διάφορα σημεία στο stage του με κάποιο μακρύ όπλο και να μη φας καν hit (και tbh το έχω κάνει όταν έφτιαχνα low level invade builds και χρειαζόμουν κάποιο boss weapon), όπως και να φας τον έναν από τους 2 maneater ή την αράχνη με τόξο έξω από τη fog gate κλπ, αλλά μιλάμε για το κανονικό experience και όχι αβλεψίες της FROM.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

The annual mass-community event Return to Yharnam has arrived!

Gather amongst you the bravest of hunters, for this event will begin March 10th and run all the way through the 24th. Fellow players from both the Bloodborne Reddit and Discord community as well as the Dark Souls community shall be joining in on the Hunt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Eπειδή παίζω sekiro αυτες τις μέρες και είδα οτι είναι 20 ευρώ το goty μου προτεινετε να το τσιμπήσω ή να περιμένω περαιτέρω αγορες στην πιθανοτητα να πέσει κάτω απο 20.?

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jerry banana είπε

Eπειδή παίζω sekiro αυτες τις μέρες και είδα οτι είναι 20 ευρώ το goty μου προτεινετε να το τσιμπήσω ή να περιμένω περαιτέρω αγορες στην πιθανοτητα να πέσει κάτω απο 20.?

Να το αγοράσεις, είναι παιχνιδιάρα και αξίζει κάθε ευρώ από αυτά τα 20.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jerry banana είπε

Eπειδή παίζω sekiro αυτες τις μέρες και είδα οτι είναι 20 ευρώ το goty μου προτεινετε να το τσιμπήσω ή να περιμένω περαιτέρω αγορες στην πιθανοτητα να πέσει κάτω απο 20.?

Διαφορετικού είδους games. Το sekiro έχει καλύτερο gameplay, Το bb είναι πιο grim και μυστήριο σαν story και έχει πολύ καλύτερο replayability λόγω των trick weapons και των builds που μπορείς να φτιάξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jerry banana είπε

Eπειδή παίζω sekiro αυτες τις μέρες και είδα οτι είναι 20 ευρώ το goty μου προτεινετε να το τσιμπήσω ή να περιμένω περαιτέρω αγορες στην πιθανοτητα να πέσει κάτω απο 20.?

 

δυσκολα να πεσει κατω απτο 20 η GOTY,γενικα τα παιχνιδια της FROM δυσκολα πεφτουν κατω απο 20 μαζι με τα DLC. Ηδη για τετοια παιχνιδαρα ειναι steal η τιμη,μην το σκεφτεσαι καν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...