Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κεφαλια θα σπασεις απο τα νευρα σου οχι τηλεοραση.Το παιχνιδι εχει υπερβολικη δυσκολια.Φοβαμαι οτι θα το παρατησεις απο την μεγαλη δυσκολια που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, spiritclay said:

δεν εχω καθολου εμπειρία με souls σειρά. να ξεκινήσω απο εδώ τύποι ή θα σπάσω την τηλεόραση?

Θα σου πω την εμπειρία μου. Δεν είχα παίξει ποτέ Souls type παιχνίδι, τα θεωρουσα δύσκολα. Δοκίμασα το Bloodborne όταν το είχε δώσει με το PS Plus. Προσπάθησα, μου έσπασε τα νεύρα το έκανα uninstall/install 3 φορές, χειριστήριο δεν έσπασα(δεν τα πετάω γενικά). Στο τέλος πήγα αγόρασα την GotY έκδοση και το έκανα Platinum. Δοκιμάζω πλεόν Souls παιχνίδια αν και με κουράζει να επενδύσω πλέον τοσο χρόνο για ένα bossaki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spiritclay είπε

δεν εχω καθολου εμπειρία με souls σειρά. να ξεκινήσω απο εδώ τύποι ή θα σπάσω την τηλεόραση?

Παίζω παράλληλα το Sekiro στο pc, αν και εκείνο πολύ δύσκολο, νομίζω είναι πιο βατό από το bloodborne μέχρι τώρα 

1 ώρα πριν, spiritclay είπε

δεν εχω καθολου εμπειρία με souls σειρά. να ξεκινήσω απο εδώ τύποι ή θα σπάσω την τηλεόραση?

Παίζω παράλληλα το Sekiro στο pc, αν και εκείνο πολύ δύσκολο, νομίζω είναι πιο βατό από το bloodborne μέχρι τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sarakinos είπε

Παίζω παράλληλα το Sekiro στο pc, αν και εκείνο πολύ δύσκολο, νομίζω είναι πιο βατό από το bloodborne μέχρι τώρα 

Πιο βατό μόνο στο κομμάτι του lore και του εικαστικού. Σίγουρα όχι στο κομμάτι του gameplay. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sekiro μολις μαθεις πως πρεπει να το παιζεις,θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο απο τα soulsborne παιχνιδια.Το θεμα ειναι οτι ειναι ολα παιχνιδαρες.Αναμενω καποια νεα απο το eldin ring.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, blu-ray είπε

Τον έβγαλα με την πρώτη (βέβαια είχα level). Είναι από εκείνες τις περιπτώσεις που σου κάθεται η φάση. 

Από την άλλη έχω κολλήσει στην αράχνη. Δεν μου ταιριάζει καθόλου η μάχη και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.... (πρέπει να έχω χάσει πάνω από 15 φορές).

Θες tip ; Η αράχνη είναι πολύ εύκολος αντίπαλος απλά οι πιο πολλοί ξεχνάνε το  πιο σημαντικό ακόμα και video αναλυτικό να δεις στο youtube δεν πρόκειται να το καταλάβεις γιατί Δεν το αναφέρουν και το θεωρούν δεδομένο

ΤΟ ΑΛΦΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΜΕΓΑ είναι να κάνεις τρέξιμο πατώντας παρατεταμένα τον Κύκλο Ο τώρα δεν θυμάμαι αν είναι το Default  κουμπί  αλλά νομίζω αυτό είναι.

αν κάνεις το κλασσικό τρέξιμο δεν βγαίνει ούτε με τις χίλιες προσπάθειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Όπως έπαιζα τώρα έπεσε ξαφνικά το ρεύμα στιγμίαια και ξανάρθε. Το PlayStation 4 έκανε αυτή την περίεργη επανεκκίνηση που σου λεει system restore και κάτι περίεργα και σε παροτρύνει να μην το κλείνεις απότομα και με το που bootare ετρεξα κατευθείαν το παιχνίδι αλλά μόλις έφτασα στο κεντρικό μενού μου έβγαλε save file is corrupted, Do you want to recreate it? πάτησα δυο φορές no μπας και δεν το ξαναγράψει αλλά δεν με προχωράγε στο μενού και αναγκαστικά πατήσα ναι και στην ουσία απλά σου δημιουργεί ένα νέο savefile και σου βγάζει να παίζεις Ξανά από την αρχή.

Κανονικά κάτι τέτοιο θα με τρελάνεις στο σημείο να τα σπάσω όλα μέσα στο δωμάτιο αλλα επειδή είμαι αχρήστος και δεν πρόκειται ποτέ να τελειώσω κάποιο παιχνίδι της From Software στην ουσία μου δίνει μία δικαιολογία να δω let's play μία ώρα αρχύτερα. Απλά ήθελα να τονπιεσω και να δω μέχρι που μπορούσα να φτάσω. Εν προκειμένω στην αρχή ήμουν και ήθελα να φαρμαρω καμμιά δεκαριά blood vial μπας και κατάφερνα να βγάλω τον Gascoigne.

Αλλά και πάλι είναι ξενέρα σκέψου να ήμουνα λίγο πριν το τέλος να χα ιδρώσει και τώρα να το χανα ολα για μα γαμοδιακοπη ρευματος και να επρεπε να ξανακάνω όλα αυτά την αρχή. Στην περίπτωσή μου όμως δεν παίζει γιατί όπως είπα απλά θα κάτσω να δω τα βιντεάκια να μάθω τι συμβαίνει. Είχα κιόλας συμβιβαστεί ότι δεν είχα πολλά ψωμιά ακόμα πριν καν συμβεί αυτό ευτυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Όπως έπαιζα τώρα έπεσε ξαφνικά το ρεύμα στιγμίαια και ξανάρθε. Το PlayStation 4 έκανε αυτή την περίεργη επανεκκίνηση που σου λεει system restore και κάτι περίεργα και σε παροτρύνει να μην το κλείνεις απότομα και με το που bootare ετρεξα κατευθείαν το παιχνίδι αλλά μόλις έφτασα στο κεντρικό μενού μου έβγαλε save file is corrupted, Do you want to recreate it? πάτησα δυο φορές no μπας και δεν το ξαναγράψει αλλά δεν με προχωράγε στο μενού και αναγκαστικά πατήσα ναι και στην ουσία απλά σου δημιουργεί ένα νέο savefile και σου βγάζει να παίζεις Ξανά από την αρχή.

Κανονικά κάτι τέτοιο θα με τρελάνεις στο σημείο να τα σπάσω όλα μέσα στο δωμάτιο αλλα επειδή είμαι αχρήστος και δεν πρόκειται ποτέ να τελειώσω κάποιο παιχνίδι της From Software στην ουσία μου δίνει μία δικαιολογία να δω let's play μία ώρα αρχύτερα. Απλά ήθελα να τονπιεσω και να δω μέχρι που μπορούσα να φτάσω. Εν προκειμένω στην αρχή ήμουν και ήθελα να φαρμαρω καμμιά δεκαριά blood vial μπας και κατάφερνα να βγάλω τον Gascoigne.

Αλλά και πάλι είναι ξενέρα σκέψου να ήμουνα λίγο πριν το τέλος να χα ιδρώσει και τώρα να το χανα ολα για μα γαμοδιακοπη ρευματος και να επρεπε να ξανακάνω όλα αυτά την αρχή. Στην περίπτωσή μου όμως δεν παίζει γιατί όπως είπα απλά θα κάτσω να δω τα βιντεάκια να μάθω τι συμβαίνει. Είχα κιόλας συμβιβαστεί ότι δεν είχα πολλά ψωμιά ακόμα πριν καν συμβεί αυτό ευτυχως

Δεν έχεις κάνει upload το save;Απαιτεί συνδρομή Plus.Η back up σε usb stick.

Πάλι καλά που δεν είχες παίξει ώρες, ειδικά σε τέτοιο παιχνίδι.Χρειάζεται UPS πάντως για PC+PS4.

Ισως να γίνεται και ζημιά στους δίσκους, πχ bad sectors η να πέφτει το health.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω plus. Σίγουρα χρειάζεται ένα UPS για καν ενδεχόμενο αλλά δεν έχω. Ευτυχώς που είμαι αχρηστιδης και δεν είχα ελπιδες να το τελειώσω αλλιώς θα χα ragearei άσχημα.

Το θέμα είναι ότι ακόμα και στο Save σε αδικεί. Θα πρέπε να χει ένα εσωτερικό μηχανισμό που να κρατάει 2-3 εκδόσεις ώστε αν γίνει ζημιά όπως τώρα μιας και το παιχνιδι σώζει τη κάθε ενέργεια και γίνει corrupt να μπορεί να επαναφέρει κάποιο αμέσως προηγουμενο . Ούτε εκεί δε σου δειχνουν οίκτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, therock είπε

Όχι δεν έχω plus. Σίγουρα χρειάζεται ένα UPS για καν ενδεχόμενο αλλά δεν έχω. Ευτυχώς που είμαι αχρηστιδης και δεν είχα ελπιδες να το τελειώσω αλλιώς θα χα ragearei άσχημα.

Το θέμα είναι ότι ακόμα και στο Save σε αδικεί. Θα πρέπε να χει ένα εσωτερικό μηχανισμό που να κρατάει 2-3 εκδόσεις ώστε αν γίνει ζημιά όπως τώρα μιας και το παιχνιδι σώζει τη κάθε ενέργεια και γίνει corrupt να μπορεί να επαναφέρει κάποιο αμέσως προηγουμενο . Ούτε εκεί δε σου δειχνουν οίκτο

Μην χαλιέσαι, τζάμπα το έχω το παιχνίδι απο το Plus και δεν το έχω παίξει γιατί γνωρίζω πως θα νευριάσω και θα απογοητευτώ, είναι μόνο για πολύ πεισματάρηδες παίχτες με πάρα πολύ υπομονή.

Υπάρχουν αρκετά αξιόλογα παιχνίδια να ασχοληθείς, απλά κάν'το απεγκατάσταση γιατί πιστεύω πως ήδη έχεις τσαντιστεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μην μασας,παιξε απο την αρχη δεν πειραζει.ουτος ή αλλος ειναι game που αν το τερματισεις το ξαναπαιζεις 3 φορες το λιγοτερο.Μεχρι το σημειο που το ειχες φτασει θα πας σχετικα γρηγορα και μπορεις να κανεις και καποια πραγματα καλυτερα απο την πρωτη φορα.Εγω το συγκεκριμενο παιχνιδι το ειχα 2 μηνες και φοβομουνα το παιξω,το ξεκινησα και εφαγα κολημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι για μενα αυτο το παιχνιδι ρε μαν. Εχει ενα βαθμο δυσκολιας που δε μπορω να τον φτασω ουτε για αστειο. Ειναι ξεκαθαρα για την ελιτ των Gamer

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μην μασας σου λεω! μια χαρα θα τα καταφερεις,ειναι ενα παιχνιδι που σε γεμιζει συναισθηματα.Απο την μια θα θες να το σπασεις και ποιο μετα θα πανυγηριζεις μονος σου στο δωματιο τρεχοντας πανω κατω.Σκεψου οτι το τερματισα ,το εκανα platinum και δεν το πιστευα οτι τα καταφερα.υπαρχει  στο facebook Ελληνικη ομαδα (Bloodborne Greek Hunters)που μπορει να σε βοηθησει σε πολλα πραγματα σχετικα με το παιχνιδι.Μην το παρατησεις υπομονη θελει και θα δεις οτι ειναι το καλυτερο παιχνιδι της γενιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν αγόρασα το Hunter Chief Emblem για να προσπεραω το Old Yharnam. Θα μπορέσω να προχωρήσω τώρα από δω η πρέπει να κάνω backtrack για να μπορώ να τα βάλω με τους εχθρούς.

Από δω πλέον ποιο είναι το επόμενο μου βήμα για να συνεχίσω έχω στήσει μιλιταρυ Vet και έχω δώσει όλες τις αναβαθμίσεις στο vitality και στο Saw Cleaver Ρίχτερ ελεύθερα δεν με νοιάζουν τα spoiler εν προκειμενω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...